Sztuczna inteligencja Facebooka odróżni marihuanę od brokułów

Kwiaty konopi indyjskich i brokuły wyglądają bardzo podobnie, ale sztuczna inteligencja Facebooka potrafi je odróżnić.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

577

Kwiaty konopi indyjskich i brokuły wyglądają bardzo podobnie, ale sztuczna inteligencja Facebooka potrafi je odróżnić.

Na dorocznej konferencji dyrektor techniczny Facebooka Mike Schroepfer omówił, w jaki sposób gigant mediów społecznościowych jest w stanie wykorzystać sztuczną inteligencję do wykrycia “treści naruszających politykę”, w tym reklam do sprzedaży konopi na platformie. Śmiało możemy potwierdzić tę informację, ponieważ kiedy chcieliśmy promować nasz susz CBD Cannabis Light, algorytm od razu informował, że zdjęcie narusza politykę serwisu. Oczywiście nie sprzedajemy marihuany tylko susz konopi włóknistych, ale jest on łudząco podobny do marihuany.

Mike Schroepfer porównał obrazy smażonych brokułów i marihuany, które opisał jako “najbardziej łagodny przykład” zabronionych treści, które algorytm potrafi wyłapać.

Jeszcze pięć lat temu firma polegała na zgłoszeniach od innych użytkowników oraz konkretnych treściach, aby oznaczyć profile reklamujące marihuanę – na przykład, czy reklamodawca „wcześniej został przyłapany na robieniu złych rzeczy”, czy też w poście użył „oczywistych słów”, takich jak „marihuana” lub „narkotyki”. Ale w miarę rozwoju sztucznej inteligencji Facebook opracował system, który może wizualnie odróżniać konopie od innych różnych przedmiotów.

Aby wyjaśnić mechanizm działania, Schroepfer umieścił oba obrazy na ekranie i rzucił wyzwanie publiczności, by je rozróżnić.

Kilku ludzi uważało, że brokuły to marihuana, ale większość zgadywała dobrze. Algorytm wizualny był w 94 procentach pewien, że marihuana w rzeczywistości była marihuaną, a w 88 procentach był pewien, że na drugim obrazie były brokuły.

W przypadku Facebooka technologia oferuje wygodny sposób usprawnienia działań związanych z egzekwowaniem polityki. Jednak dla wielu firm zajmujących się konopiami, które prowadzą konta na Facebooku, algorytm wizualny jest wrogiem numer jeden.

Zakaz treści promujących sprzedaż marihuany miał konsekwencje dodatkowe dla stron, które nie sprzedają produktów z konopi, na przykład Fakty Konopne, a także państwowe organy regulacyjne, takie jak Massachusetts Cannabis Control Commission. Strony te były czasami ukrywane w wynikach wyszukiwania (technika określana jako „shadowbanning”), ponieważ algorytm nie jest w stanie dokładnie odróżnić reklam komercyjnych od artykułów związanych z konopiami. Profil naszego suszu Cannabis Light od samego początku otrzymał shadow bana i zapewne jest on spowodowany użyciem słowa “cannabis” w nazwie, więc wyszukanie go graniczy z cudem.

Na horyzoncie pojawiła się jednak możliwość zmiany polityki Facebooka. Spółka poinformowała w marcu, że chce „rozważyć, czy możemy rozluźnić to ograniczenie, zwłaszcza w odniesieniu do marihuany medycznej, legalnej marihuany i sklepów z akcesoriami do palenia”. Facebook będzie nadal egzekwować tę politykę i nie przedstawił do tej pory aktualizacji statusu podczas konferencji, która odbyła się w środę.

„To jest sprzeczne z naszą polityką, ponieważ jest sprzeczne z amerykańskim prawem federalnym, więc nie możesz reklamować marihuany na Facebooku”, powiedział Schroepfer.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiązania - chwila dla siebie.

Tak.. dziwnie to opisywać, coś na co brakuje słów. Dzień po znacznie mniej się pamięta, efekt pierwszy raz w zyciu powaliły, coś kompletnie niespodziewanego, innego, abstrakcyjnego. Postaram się podjąć wyzwania i skrobnąć co nie co, dzieląc się doświadczeniem. Lat 24, delikatne oderwane dwa drobne kawałeczki od zbitej trojki g. Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiazania - chwila dla siebie. Czas jest względny, nie będę go tutaj podawał, ale będzie się pojawiał dośc intuicyjnie, w słowach.

  • Dekstrometorfan
  • Szałwia Wieszcza

Autor: Mr.Blond

Miejsce i czas: mój własny prywatny bezpieczny pokój, wieczór (lekko zmęczony po spędzonych 9h w pracy)

Dawkowanie: 19:30 10 tabletek acodinu rozpuszczonych w niewielkiej ilości wody popijając pobudzającą herbatką (Yerba Mate), 19:45 dorzucenie 10tabl (tym razem 'na sucho' bo z wodą smakowało okropnie), 22:30 0.4g suszu Salvii

Sprzęt: bongo wodno-lodowe, zapalniczka żarowa

  • Inne


na poczatekdoswiadczenie (raczej male) - thc, tramal,kodeina, efedryna, bzd(prawie wszystkie), #, anafranil(tez w szpitalu).set&setting - szpital,oddzial dla psychicznie i umyslowo chorych;) nadzieja na wyleczeniedo szpitala trafilem na poczatku stycznia tego roku z powodu lękow, urojen i musu odstawienia bzd, ktorych bralem ostatnio az za duzo.


  • Grzyby halucynogenne
  • Grzyby Psylocybinowe
  • Tripraport

Długo wyczekiwany moment ponownego grzybowego tripa, po około 10 latach przerwy. Obozowisko w górach, ognisko, wiata, rzeka, deszcz i wiatr. Główny cel wyjazdowy: zaktualizować wspomnienia związane ze wrzucaniem grzybów za małolata.

Ja i kumpel, leśne obozowisko - wiata, studnia i ognisko. Od rana czilujemy przy ognisku w chłodny, deszczowy i wietrzny dzień. Okoliczności odbiegały nieco od wymarzonych, ale postanowilismy się tym nie zrażać. Ostatni raz zarzucałem grzyby dobre 10 lat temu, a w tym roku naszła mnie niespodziewana chęć zasmakowania głębi psychodelicznego doświadczenia i zweryfikowania tego stanu ze wspomnieniami z przeszłości. Oczekiwałem wglądu w samego siebie oraz podróży, cokolwiek miała ona oznaczać.

randomness