Szokujące odkrycie naukowców! Badania wykazały, że metalowcy często piją alkohol na koncertach

Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyradio.pl
Aleksandra Degórska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

631

Czy takie wyniki badań są dla kogoś zaskoczeniem? Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

Naukowcy są w stanie zbadać dosłownie wszystko i coraz częściej zerkają w stronę fanów muzyki. Tym razem ekipa z DrugAbuse.com postanowiła przypatrzeć się osobom uczęszczającym na koncerty artystów wykonujących różne gatunki muzyczne. Naukowcy chcieli zobaczyć, jakie grupy muzyczne najczęściej sięgają po alkohol oraz używki i odkryli coś niebywałego... metalowcy lubią sobie wypić i zażyć narkotyki na koncertach.

W sumie przebadano 976 osób i okazało się, że 57,4% uczestników koncertów sięga po używki. Najpopularniejszy jest alkohol - wybiera go 93,4%, na drugim miejscu natomiast znajduje się marihuana.

Najczęściej po używki sięgają osoby wybierające się na koncerty elektronicznej muzyki tanecznej - 67,5% fanów tego gatunku przyznało się do grzechu. Na drugim miejscu znajdują się metalowcy - 62,2 % zdradziło, że nie stroni od używek. Kolejno znajdują się fani muzyki alternatywnej oraz indie rock.

Alkohol często pojawia się w środowiskach słuchających muzykę alternatywną, metalową oraz elektroniczną. Marihuana jest popularna wśród słuchaczy reggae, rapu i muzyki elektronicznej. 3,8% metalowców przyznało się do zażywania halucynogenów.

Naukowcy postanowili również zapytać badanych, dlaczego sięgają po alkohol czy narkotyki. 41% pytanych metalowców stwierdziło, że wybiera używki, by poradzić sobie z fobią społeczną. Podobnie odpowiedziało 40 % fanów indie rocka.

Czy jednak warto wierzyć badaniom, które przeprowadzono tylko na 976 osobach? Fakt, że metalowcy sięgają po używki raczej nikogo nie dziwi, ale po przepytaniu większej ilości respondentów, wyniki badań mogłyby wyglądać nieco inaczej.

Muzyczne badania naukowców

Jeżeli zaciekawiły Was wyniki badań naukowych związanych ze środowiskiem muzycznym, to musicie wiedzieć, że według naukowców metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej wielbiciele Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do chociażby wielbicieli Metalliki. Naukowcy udowodnili również, że częste chodzenie na koncerty uszczęśliwia, co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Beztroska, intymna atmosfera, noce na powietrzu. Samotne nocki w ciepłym, przytulnym mieszkaniu. Nastawienie od umiarkowanie pozytywnego do bardzo pozytywnego.

Jedną z moich oficjalnych diagnoz jest schizofrenia paranoidalna z objawami afektywnymi, nieco przybliżając - objawy psychozy, czyli paranoi mieszają się z symptomami choroby afektywnej dwubiegunowej (depresja popsychotyczna, mania, subtelna mania czyli tzw. hipomania). Drzwi do prawdziwego epizodu manii psychotycznej otworzyły mi amfetamina i metamfetamina w 2014 roku. Epizod przepięknego "zawieszenia" LSD ze stymulantami trwał blisko pół roku, po których mój mózg wyglądał jak spalony, blady step, a żniwo zebrała depresja. Spędziłam bity rok w szpitalu.

 

  • Efedryna


wiek: 18 lat

wzrost: 196cm

waga: 92kg

Wybieraliśmy się ze znajomymi na ognisko do lasu, a że wcześniej naczytałem się na hyperrealku o tych tajemniczych tabletkach na kaszel jakimi są tussipect, więc postanowiłem tego spróbować.Godz. 17.30

  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa

urodziny

Mieszkałem u X i jego dziewczyny Y przez kilka dni w trakcie przeprowadzki. Nadeszły moje 25 urodziny, kiedy to ja i Z udaliśmy się do ich domu, zakupując sobie po kilka piwek. Niestety to, co zaraz opiszę zdarzyło się naprawdę. Straty finansowe to około 1000 zł, straty moralne dożywotnie i ciężkie.

Po wypiciu piw ja i Z słuchaliśmy muzyki, aż nagle odezwała się do nas A. Dała mi na urodziny 250 zł. Z radością kupiłem 0.7l whisky za jakieś 60 zł.

  • LSD-25

Wjeżdzając pociągiem Intercity z Warszawy do Katowic dojrzałem fabrykę o nazwie "Montokwas", pierwszy akcent jak najbardziej na miejscu. :) W domu u J. posłuchaliśmy muzyki, porozmawialiśmy konsumując kanapki i orzeszki. Czeka nas długa noc, poszliśmy na małe zakupy. Po spacerze, dokładnie 10 minut przed północą zjedliśmy nasze kryształki, bilety na podróż do innego wymiaru. Pierwsze dwie godziny upłynęły na przemieszczaniu się między Balkonem a Pokojem z wOOx'em, słuchaniu tribalowej muzyki i rozmowach między mną a M. w stylu "- czujesz coś? - nic. - nic a nic? - zupełnie nic.".

randomness