Szokujące odkrycie naukowców! Badania wykazały, że metalowcy często piją alkohol na koncertach

Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyradio.pl
Aleksandra Degórska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

557

Czy takie wyniki badań są dla kogoś zaskoczeniem? Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

Naukowcy są w stanie zbadać dosłownie wszystko i coraz częściej zerkają w stronę fanów muzyki. Tym razem ekipa z DrugAbuse.com postanowiła przypatrzeć się osobom uczęszczającym na koncerty artystów wykonujących różne gatunki muzyczne. Naukowcy chcieli zobaczyć, jakie grupy muzyczne najczęściej sięgają po alkohol oraz używki i odkryli coś niebywałego... metalowcy lubią sobie wypić i zażyć narkotyki na koncertach.

W sumie przebadano 976 osób i okazało się, że 57,4% uczestników koncertów sięga po używki. Najpopularniejszy jest alkohol - wybiera go 93,4%, na drugim miejscu natomiast znajduje się marihuana.

Najczęściej po używki sięgają osoby wybierające się na koncerty elektronicznej muzyki tanecznej - 67,5% fanów tego gatunku przyznało się do grzechu. Na drugim miejscu znajdują się metalowcy - 62,2 % zdradziło, że nie stroni od używek. Kolejno znajdują się fani muzyki alternatywnej oraz indie rock.

Alkohol często pojawia się w środowiskach słuchających muzykę alternatywną, metalową oraz elektroniczną. Marihuana jest popularna wśród słuchaczy reggae, rapu i muzyki elektronicznej. 3,8% metalowców przyznało się do zażywania halucynogenów.

Naukowcy postanowili również zapytać badanych, dlaczego sięgają po alkohol czy narkotyki. 41% pytanych metalowców stwierdziło, że wybiera używki, by poradzić sobie z fobią społeczną. Podobnie odpowiedziało 40 % fanów indie rocka.

Czy jednak warto wierzyć badaniom, które przeprowadzono tylko na 976 osobach? Fakt, że metalowcy sięgają po używki raczej nikogo nie dziwi, ale po przepytaniu większej ilości respondentów, wyniki badań mogłyby wyglądać nieco inaczej.

Muzyczne badania naukowców

Jeżeli zaciekawiły Was wyniki badań naukowych związanych ze środowiskiem muzycznym, to musicie wiedzieć, że według naukowców metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej wielbiciele Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do chociażby wielbicieli Metalliki. Naukowcy udowodnili również, że częste chodzenie na koncerty uszczęśliwia, co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Ostatnie grzybienie w tym sezonie, mieszkanie kolegów, 2 osoby "trzeźwe" (względnie:] ) 7 grzybiarzy z różnym doświadczeniem.

Będę mówił o doświadczeniu które spotkało mnie i mojego towarzysza i jego dziewczynę, powiedzmy Kojota i Bekszę i jedzącego po raz 2 łysice Rombajrła ( myślę że będzie z niego dobry psychonauta do swojego kuzyna Ś potrafi czerpać z tripa). Reszta psychonautów chyba nie doświadczyła tego co my, nie zintegrowali się zbytnio z nami (tak przynajmniej mi się wydaje) ciężko jest mi zachować chronologię zdarzeń ale postaram się jak mogę.

18:30 T+00 popijam wodą około 50 większych suszonych łysiczek wcześniej pociętych na wiórki.

T+10 min dołącza do mnie K, zjada 105 sztuk

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Bardzo zmieszany, zdenerwowany samą sytuacją. To był pierwszy raz, było to w bloku na balkonie w biały dzień. Ogólnie do mj byłem pozytywnie nastawiony, znajomi - najbliższi przyjaciele + moja dziewczyna.

Cześć. Chce tu opisać moją sytuacja po pierwszym razie, może Wam też się tak zdarzyło, może to normalne. Zaczęliśmy jakoś po południu, było jeszcze jasno na zewnątrz. Nie piliśmy nic przed, ani nic z tych rzeczy, paliliśmy na czysto. Atmosfera ogółem była ekscytująca, bo w sumie każdy pierwszy raz palił. Ja byłem zdenerwowany cała sytuacją, bo co tak w biały dzień palić koło sąsiadów? xD No ale mówię no co tam, zrobimy to w miarę skrycie. Zrobiłem całe oprzyrządowanie wiaderka i wynieśliśmy na balkon. Załadowaliśmy i każdy ściągnął po trochu z jednego wiadra.

  • Metkatynon (Efedron)
  • Metylokatynon
  • Tripraport

Po dwóch nieudanych próbach wielkie nadzieje związane z trzecią próbą; sprzątanie po przeprowadzce. Nastrój pozytywny.

Wstęp:

Skąpe pokłady raportów o metkacie skłoniły mnie do napisania jednego. To mój pierwszy raport, bo najciekawsze jazdy miałem po deksie, a nie umiem ich opisać, więc się wstrzymywałem. Dwa razy robiłem kota, lecz bezskutecznie, chyba nażarłem się samej p-efki. Stwierdziłem, że po przeprowadzce mam bardzo dużo do ogarnięcia, więc się czymś wspomogę. Wybór padł na kota, aby przy okazji sprawdzić w końcu czy działa. Obudziłem się o 9 i poleciałem do apteki po odczynniki.

Treść właściwa:

  • Bad trip
  • LSD-25

Set: stan psychiczny - stabilność psychiczna/emocjonalna raczej poniżej przeciętnej, nastrój - neutralny, myśli i oczekiwania - żadnych, kwas jak kwas, biorę fazę taką jaka jest. Setting: miejsce - mieszkanie przyjaciela, w którym czuję się na maxa komfortowo ludzie - grono najbliższych przyjaciół, z którymi przerobiłem dziesiątki kwasów i masę innych substancji eksperymentalnie.

Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że piszę ten badtrip raport głównie dla moich przyjaciół, bo nie podzieliłem się z z nimi jeszcze wrażeniami po tym tripie i chcę być z nimi otwarty, a w formie pisanej mogę zawrzeć o wiele więcej szczegółów niż w przypadku opowiedzenia im tego na poczekaniu.

randomness