REKLAMA
Szokujące odkrycie naukowców! Badania wykazały, że metalowcy często piją alkohol na koncertach

Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyradio.pl
Aleksandra Degórska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

523

Czy takie wyniki badań są dla kogoś zaskoczeniem? Naukowcy wykazali, że wielu fanów muzyki metalowej sięga na koncertach po używki, żeby poradzić sobie z fobią społeczną.

Naukowcy są w stanie zbadać dosłownie wszystko i coraz częściej zerkają w stronę fanów muzyki. Tym razem ekipa z DrugAbuse.com postanowiła przypatrzeć się osobom uczęszczającym na koncerty artystów wykonujących różne gatunki muzyczne. Naukowcy chcieli zobaczyć, jakie grupy muzyczne najczęściej sięgają po alkohol oraz używki i odkryli coś niebywałego... metalowcy lubią sobie wypić i zażyć narkotyki na koncertach.

W sumie przebadano 976 osób i okazało się, że 57,4% uczestników koncertów sięga po używki. Najpopularniejszy jest alkohol - wybiera go 93,4%, na drugim miejscu natomiast znajduje się marihuana.

Najczęściej po używki sięgają osoby wybierające się na koncerty elektronicznej muzyki tanecznej - 67,5% fanów tego gatunku przyznało się do grzechu. Na drugim miejscu znajdują się metalowcy - 62,2 % zdradziło, że nie stroni od używek. Kolejno znajdują się fani muzyki alternatywnej oraz indie rock.

Alkohol często pojawia się w środowiskach słuchających muzykę alternatywną, metalową oraz elektroniczną. Marihuana jest popularna wśród słuchaczy reggae, rapu i muzyki elektronicznej. 3,8% metalowców przyznało się do zażywania halucynogenów.

Naukowcy postanowili również zapytać badanych, dlaczego sięgają po alkohol czy narkotyki. 41% pytanych metalowców stwierdziło, że wybiera używki, by poradzić sobie z fobią społeczną. Podobnie odpowiedziało 40 % fanów indie rocka.

Czy jednak warto wierzyć badaniom, które przeprowadzono tylko na 976 osobach? Fakt, że metalowcy sięgają po używki raczej nikogo nie dziwi, ale po przepytaniu większej ilości respondentów, wyniki badań mogłyby wyglądać nieco inaczej.

Muzyczne badania naukowców

Jeżeli zaciekawiły Was wyniki badań naukowych związanych ze środowiskiem muzycznym, to musicie wiedzieć, że według naukowców metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej wielbiciele Queen są bardziej empatyczni w porównaniu do chociażby wielbicieli Metalliki. Naukowcy udowodnili również, że częste chodzenie na koncerty uszczęśliwia, co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)