Świat widziany przez narkogogle

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej gościły w minionym tygodniu w świnoujskich gimnazjach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

swinoujskie.info

Odsłony

1830

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej gościły w minionym tygodniu w świnoujskich gimnazjach. Podczas spotkań rozmawiały z uczniami klas pierwszych o zagrożeniach płynących ze strony narkotyków i dopalaczy. Spotkania odbyły się w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych.

Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków pod nazwą „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” został opracowany przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie we współpracy z Wydziałem Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji w Szczecinie. Powstał on w następstwie niepokojącej sytuacji epidemiologicznej dotyczącej zatruć nowymi narkotykami, zwłaszcza u młodych osób. Jego adresatami są uczniowie uczęszczający do pierwszych klas szkół gimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim.

W ramach programu policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej spotkały się w minionym tygodniu z uczniami świnoujskich gimnazjów. Tematem wiodącym były substancje psychoaktywne, w tym dopalacze. Prelegentki podczas zajęć przeanalizowały z uczniami czynniki sprzyjające powstawaniu uzależnienia, a także przeprowadziły dyskusję o prawnych oraz zdrowotnych skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. Uświadamiano młodym ludziom, że stosowanie substancji psychoaktywnych jest przejawem demoralizacji. W trakcie rozmowy przeanalizowano także inne zagrożenia jakie niesie za sobą używanie środków odurzających, w jaki sposób mogą one zmienić naszą psychikę, wygląd, a czasami całe życie.

W czasie spotkań uczniowie mieli możliwość przymierzenia narkogogli – specjalnych okularów, które symulują wiele skutków używania substancji odurzających, w tym: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zniekształcenia obrazu, brak koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy problemy z oceną odległości i kierunków. Zakładając te specyficzne okulary młodzież miała okazję przekonać się o tym, jak zmienia się obraz świata postrzegany oczami osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Problemem było przejście kilku kroków po linii prostej czy przywitanie się z kolegą. Policjantka uświadamiała uczniom jak takie zachowanie może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Celem spotkań z młodzieżą było nie tylko zapobieganie używaniu toksycznych substancji, lecz także przeciwdziałanie innym zachowaniom problemowym, które mogą występować u młodych osób w następstwie ich zażywania.

Spotkania zakończyły się wypełnieniem przez uczniów anonimowych ankiet ewaluacyjnych, w których m.in. mieli możliwość wyrażenia swoich opinii na temat wpływu substancji psychoaktywnych na ich przyszłość.

Oceń treść:

Average: 6.4 (5 votes)

Komentarze

doktor_koziełło
Narkogogle- ja pierdolę... mój kraj taki piękny...
p4 (niezweryfikowany)
Ale babol japierdole, dajta dzieciom kwas niech zobaczą jak jest naprawde.
Waldemordor (niezweryfikowany)
A już myślalem że jakaś nowa wyszukiwarka narkotyków.
WRB
haha kurwa nowa wyszukiwarka narkotyków - dobre ;P co oni odpierdalają w tym kraju to masakra
januszgarlacz (niezweryfikowany)
Żenujące... Efekty wizualne jeśli chodzi o narkotyki wystąpiły u mnie dopiero przy ogromnych dawkach psychodelików, mimo których byłem w stanie funkcjonować równie sprawnie co na trzeźwo Alkohol nie zmieni obrazu chyba tyle że obraz ucieka ale to dlatego że całe gałki oczne kręcą się przez rozregulowany błędnik. Ale przecież alkohol jest bezpieczny... Prawo jazdy zdałem za drugim razem, za pierwszym byłem zbyt zestresowany, za drugim razem byłem po benzo i 200mg morfiny. Poszło jak po maśle xDD Dzisiaj jako osobie uzależnionej zawsze prowadzi mi się lepiej po opioidach niż na trzeźwo tzn na skręcie. Ale dla ekspertów wszystko jasne narkogogle małe duże kosmici latają pewnie, ja pierdole zabijcie mnie
Anonim (niezweryfikowany)
Ponosiłbym sobie takie gogle, mogłoby być śmiesznie ;)
Ginger (niezweryfikowany)
O ja pierdziele... Jak?? Kalejdoskop tam wstawili??? No kurna... Nie wieże..
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski
  • Powoje

Set & Setting - pokój kumpla, ogród, piwnica do zgromadzeń towarzysko-narkotycznych, mój balkon, mój pokój. Pogoda - słoneczny dzień, ciepła noc. Nastawienie - znakomite, w końcu to początek 6 miesięcznych wakacji.

Substancja: LSA - 10g Morning Glory dopalane ociupinką trawy, Smart Shivą i Konkretem (tak wiem, dla co poniektórych z was to profanacja, ale to mój trip, nie wasz)

Wiek: 19 lat.

  • 4-HO-MET
  • Tripraport

nothing

  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Mieszanki "ziołowe"

Ja, mój towarzysz tripa, drugi kumpel. Nastawienie - pozytywne.Miejsce - autko, potem pokój. Pierwszy BadTrip. Pora dnia - wieczór Pora roku - Późna jesień

Kilka słów o mnie : nie paliłem dobre pół roku. W międzyczasie miałem chwiejne nastroje. Co do syntetycznego THC to nie jestem zwolennikiem.

randomness