Specjalizacja z marihuany

Wraz ze wzrostem popularności i sprzedaży marihuany, zarówno medycznej, jak i rekreacyjnej, w Illinois pojawia coraz więcej opcji edukacyjnych w zakresie botaniki, produkcji, uprawy czy prawa związanego z tą dziedziną.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

27

Wraz ze wzrostem popularności i sprzedaży marihuany, zarówno medycznej, jak i rekreacyjnej, w Illinois pojawia coraz więcej opcji edukacyjnych w zakresie botaniki, produkcji, uprawy czy prawa związanego z tą dziedziną.

Tej jesieni 12 lokalnych szkół wyższych w całym stanie zaoferuje kursy mające na celu przygotowanie studentów do pracy w branży konopi indyjskich. Lista kursów jest coraz bardziej zróżnicowana, od „konopi i prawa” w Oakton Community College po „produkcję kwiatów konopi” na UIUC.

Rośnie również zapotrzebowanie na pracowników w momencie, gdy stan wydaje coraz więcej licencji na uprawę i sprzedaż marihuany.

„Słyszymy to od pracodawców. Szukają wykształconej siły roboczej, która może przyjść i od razu wiedzieć, co robi” – powiedział Daniel Kalef, wiceprezes ds. szkolnictwa wyższego w kalifornijskiej platformie szkoleniowej dotyczącej konopi Green Flower.

Grupa branżowa Kalefa współpracuje tej jesieni z Moraine Valley Community College położonym w Palos Hills na południowych przedmieściach, oferując dwa kursy niekredytowe: zaawansowany program agentów produkcyjnych i zaawansowany program technik uprawy.

„Ponieważ nie jest to legalne na poziomie federalnym, wszystko, co jest uprawiane i sprzedawane w Illinois, musi pochodzić z Illinois” – powiedział Kalef. „Ponieważ stan nadal odnotowuje niesamowity wzrost, oznacza to, że potrzeba o wiele więcej ludzi, którzy muszą się rozwijać, produkować i sprzedawać”.

Latem 2019 roku gubernator JB Pritzker podpisał ustawę legalizującą rekreacyjną marihuanę, czyniąc Illinois 11. stanem w kraju, który to zrobił w tamtym czasie.

W odpowiedzi na nowe prawo w Oakton Community College szybko pojawił się pierwszy kurs na temat marihuany. Uczelnia opracowała program dotyczący opieki nad pacjentem i medycznej marihuany, a od 2019 r. ponad 550 studentów zapisało się do szkolnych programów edukacyjnych dotyczących konopi.

Obecnie stan posiada 110 licencjonowanych punktów sprzedaży, a do sierpnia przyznał 185 dodatkowych licencji warunkowych. Oznacza to, że sprzedaż detaliczna w najbliższym czasie może wzrosnąć ponad dwukrotnie. Za tym trendem nie podąża jednak siła robocza.

Wzrost liczby miejsc pracy utrzymuje się na stałym poziomie (wzrost o 33% w 2021 r.), ale Bureau of Labor Statistics informuje, że do 2025 r. legalny przemysł marihuany będzie obsługiwał od 1.5 miliona do 1.75 miliona miejsc pracy w USA, co stanowi ponad czterokrotny wzrost aktualnego zatrudnienia w sektorze. Już teraz stanowe wyższe uczelnie zaczęły współpracować z przemysłem, aby studenci byli szkoleni pod kątem potrzeb biznesowych, które mogą obejmować pracę w handlu detalicznym czy uprawę roślin.

Dla uczelni, które mają problemy z rekrutacją większej liczby studentów po pandemii COVID-19, tego rodzaju kursy mogą okazać się nową przynętą dla studentów ze wszystkich środowisk. Jest również nadzieja, że kursy będą atrakcyjne dla osób starszych, które chcą zmienić swoją karierę.

Branża związana z marihuaną stanowi obecnie najszybciej rozwijający się rynek pracy w kraju.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Bromowodorek dxm (Tussidex 750 Mg)


poziom doświadczenia użytkownika - ganja,dxm,amfetamina,metaamfetamina,extasy,signopan


dawka, metoda zażycia - 15 Tussi naraz, nastepne 10 na dwie raty co 5 minut


set & setting - pełen luzik,plener,muza
 • Marihuana

Był to piątek, ostatni dzień przed świętami. dawno nie paliłem a przez święta nie było by mi dane zapalić, więc postanowiliśmy z kumplami spalić się w ten dzień. POmine co było na początku (ni opowiem m.in. o pijanym koledze na polskim :)) Przejde do opisuj mojej paranoi :)

Paliłem wtedy dwa towary.... Jeden taki sprasowany, doskonały, świetnie się paliło i świetnie fazowało :)). Potem taki pył marihuanowy, ale to była mj na bank. Kumple ten pył palili więc materiał był sprawdzony..... • 25C-NBOMe
 • 2C-E
 • 4-HO-MET
 • Amfetamina
 • Bufedron
 • Kofeina
 • MeoPP
 • Tytoń

pozytywne nastawienie, pewien zimowy dzień, +5°C, ja i tw. D wybieramy się na działkę aby pobawić się fenetyloaminami.

Moje doświadczenie: tetrahydrokanabinol, dekstrometorfan, atropina, amfetamina, etanol, kodeina, dimenhydrynat, benzydamina, kofeina, efedryna, pseudoefedryna, propan, butan, kanabinole, fluoksetyna, mefedron, mirystycyna, ergina, 25C-NBOMe, 2C-E, MeoPP, metocyna, bufedron, miksy powyższych

 • 2C-P
 • Pozytywne przeżycie

Dobry nastrój, miałem nadzieję na dobry, kolorowy trip. Wolny dom, brak obowiązków.

*Jakość tego 2C-P mogła nie być najlepsza. Mam zastrzeżenia co do jakości, w dodatku przechowywałem je jakieś 3 tygodnie w dosyć ciepłym miejscu.

Godziny rzecz jasna podane są w przybliżeniu. Godzina zero - 16:00.

+00:00: Wypijam 16mg 2C-P mieszając z Coca-Colą, żeby zagłuszyć okropny smak wódki i fenetylaminy.

+00:20: Zaczynają się mdłości i ból brzucha. Siadam przed komputerem i staram się nie zwracać na to uwagi.

+00:40: Substancja zaczyna działać. Zaczyna się robić dziwnie, bodyload zdaję się ustępować.

randomness