Śmierć mózgowa uczestnika testu. Minister: lek nie zawierał konopi indyjskich

Ofiarom testów medycznych przeprowadzonych we Francji nie podawano leków zawierających konopie indyjskie. Takie oświadczenie złożyła francuska minister zdrowia Marisol Touraine.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wp.pl/PAP/IAr

Odsłony

552

Ofiary testów medycznych przeprowadzonych we Francji nie miały podawanych leków zawierających konopie indyjskie. Takie oświadczenie złożyła francuska minister zdrowia Marisol Touraine. Kliniczny test eksperymentalnego leku zakończył się śmiercią mózgową jednej osoby i hospitalizacją pięciu innych.

Minister ujawniła, że poszkodowani to sześciu mężczyzn w wieku od 28 do 49 lat, którzy do testu przystąpili w dobrym stanie zdrowia. Eksperymentalny lek zaczęli przyjmować 7 stycznia. Ochotnik, u którego stwierdzono śmierć mózgową, został przyjęty do szpitala w poniedziałek.

Lek jest portugalskiej produkcji. Miał być przeciwbólowy, przeznaczony do terapii osób cierpiących na stany lękowe, gwałtowne zmiany nastroju i niektóre choroby neurologiczne. Zgodnie z obowiązującymi normami międzynarodowymi, jego testowanie odbywało się w niezależnych laboratoriach, w różnych krajach. Atesty tych placówek są rygorystycznie przestrzegane przez państwowe instytucje zajmujące się kontrolowaniem tego typu ośrodków.

- Molekuły zawarte w leku są pochodzenia naturalnego i mają za zadanie regulację takich odczuć jak przyjemność, ból, apetyt lub lęk, ale nie mają niczego wspólnego z konopiami indyjskimi - powiedziała minister zdrowia Marisol Touraine.

Sześć testowanych osób umieszczono w szpitalu. Cztery osoby są w ciężkim stanie, jedna w stanie śmierci mózgu, co oznacza, że funkcjonuje tylko jego pień gwarantujący podstawowe czynności narządów wewnętrznych.

Neurolog ze szpitala w Rennes, Gilles Edan, powiedział, że trzem z pięciu uczestników testu, których hospitalizowano, grożą nieodwracalne uszkodzenia mózgu, choć podkreślił, że nie jest to jeszcze przesądzone. Czwarty mężczyzna ma problemy neurologiczne, a stan piątego uznano za "mniej krytyczny".

Minister poinformowała, że lek portugalskiej firmy testowano wcześniej na szympansach. Obecnie wszystkie testy tego leku zawieszono, a wszystkich ochotników, którzy brali w nich udział, wzywa się na badania lekarskie.

Oceń treść:

Average: 6 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

nazwa substancji-C02(dwutlenek węgla)

poziom doświadczenia użytkownika-C02(wiele razy)

"set & setting"-jak zawsze dobreOdurzanie się CO2


  • Mieszanki "ziołowe"
  • Przeżycie mistyczne

Miałem tego dnia dobry humor, pucha na mieście więc hindu z braku laku i chęci porobienia się (nie wiem co mi do głowy strzeliło)

Strzeliłem tłoka z tego gówna około godz 12-13, efekt ogólnie jak po zwykłej baczce. Na początku zwężyło mi pole widzenia i mocno spowolniło ruchy, puściłem jakąś muzę i chillowałem. Po jakimś czasie zacząłem gadać do siebie najpierw słownie, potem w myślach. Przekilnałem dużo, bo miałem problemy z chodzeniem, kiedy zasłaniałem żaluzje i zamykałem okno mówiłem sobie - nie rób tego koleś, odpuść sobie stary, uciekaj stąd, co ty robisz.

  • GBL (gamma-Butyrolakton)


Substancja: GBL

Dawki :

1) 1,2 ml

2) 1,6 ml

3) 3,0 ml

4) 2,3 ml

w przeciągu dwóch miesięcyDoświadczenie: jak króliczek kosmetyczek lub farmaceutyczna małpka ( ale w GBL (HB) przedtem żadnych)S&S: ciekawość poznawcza
  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ulubiony bar, same znane osoby, siedlisko największych alkoholików, ćpunów i degeneratów w dzielnicy.

     Blu bli bla (bełkot), co się dzieje? Gdzie ja jestem? W aucie. Rozglądam się pijackim wzrokiem. Obok leży zgięty kumpel, z przodu moja siora, kieruje kumpel. Wszyscy w stanie nietrzezwości. Z wyjątkiem kierowcy, który nie pił tylko jarał. Już wiem. Noo taaa, przecież piątek...

randomness