REKLAMA
Śląskie: 50 mln działek narkotyków na rynku w ciągu kilku lat

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1692
Około 50 mln działek różnego rodzaju narkotyków sprzedali przestępcy w ostatnich kilku latach w woj. śląskim - wynika z postępowań prowadzonych tylko przez Centralne Biuro Śledcze.

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach komendant do głównych zadań w tym roku zaliczył też ograniczenie przestępstw przeciwko mieniu oraz poprawę jakości pracy i dyscypliny w policji.

W minionym miesiącu śląska policja prowadziła o 65 proc. więcej spraw narkotykowych niż w styczniu 2002 r. Z ankiet sprzed dwóch lat wynika, że z narkotykami miało kontakt 30 proc. uczniów (badano dzieci i młodzież od VI do ostatniej klasy liceum). Ostatnie, anonimowe badanie wykazało, że w niektórych miastach regionu aż 80 proc. młodzieży licealnej ma lub miało do czynienia ze środkami odurzającymi.

Nadinsp. Szwajcowski uważa, że o ile CBŚ walczy z narkobiznesem bardzo skutecznie, to brak dobrych wyników w zwalczaniu dealerów na niższym szczeblu.

Według komendanta, największym problemem policji są kradzieże i włamania. "Musimy zmienić filozofię działań. To musi być współgranie pionów prewencji i pionów operacyjnych" - oświadczył. Takie połączenie funkcjonariuszy z różnych wydziałów już przyniosło pierwsze efekty; udało się wykryć kilka "dziupli" z kradzionymi autami. Niewykluczone, że wkrótce powstanie specjalny wydział do walki z tego typu przestępczością.

W ub.r. śląska policja odnotowała ponad 190 tys. przestępstw, o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Na podobnym poziomie co rok wcześniej utrzymała się wykrywalność - 46 proc. Policjanci z działającego w komendzie wojewódzkiej w Katowicach pierwszego w Polsce wydziału antykorupcyjnego w ub.r. wykryli ponad tysiąc przestępstw dotyczących nadużyć w sferze publicznej i gospodarce.

Liczba odnotowanych przestępstw gospodarczych wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim aż o 22 proc. W tych sprawach policja zabezpieczyła mienie przestępców warte 8,5 mln zł.

Nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, w których zginęło 512 osób. O 10 proc. wzrosła liczba zatrzymywanych pijanych kierowców.

Z danych przedstawionych dziennikarzom wynika, że w ubiegłym roku w śląskiej policji doszło do 906 przypadków naruszeń dyscypliny służbowej (ok. –0 w roku 2002). "Jeżeli musimy podejmować działania, żeby ograniczyć przestępcze działania niektórych policjantów, to tracimy niepotrzebnie czas, energię i wiarygodność" - oświadczył Szwajcowski zapowiadając poprawę dyscypliny.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

BenY (niezweryfikowany)
Śląsk nadgania statystyki <br> <br>prawidłowo :) <br>
dr Jezzy Jeff (niezweryfikowany)
huj strzelił . ciekawe jak oni mają zamiar ogrnaiczyć spożycie narkotyków ? i do tego jeszcze te 50 milionów działek. gdzies było wczesniej ze z grama zioła mozna zrobic 6 działek, spox .
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

Doświadczenie z DXM - 29 tabletek (435 mg), 55 tabletek (825 mg), 25 tabletek (375 mg), 70 tabletek (1050 mg)

Po nieudanej próbie z 55 tabletkami postanowiłem zarzucić o 10 więcej, by tym razem przebić się na 3. plateau. Towarzyszył mi za obydwoma razami mój kolega - nazwijmy go Leszek. Miał już doświadczenie w opiekowaniu się, bo wspierał wcześniej innego kolegę - nazwijmy go Patryk.

DXM - 1050 mg

 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Pierwsze przyjęcie dawki MDMA zdarzyło się w piątek około godziny 21:00. Talerz podzielony na dwie części, obie zostały wzięte w przeciągu 15 minut. Posiadówka na około 10 osób, na noc zostały 4 osoby. Miejsca to mieszkanie znajomego w dobrze wyglądającej kamienicy. Przyjęcie dawki LSD-25, sobota, godzina około 11:00. Towarzystwo kolegi z klasy, jego dziewczyny, którzy byli trzeźwi oraz kolegi, z którym zarzucałem karton. Miejsca; Park w dużym Polskim mieście, centrum dużego miasta, moje mieszkanie, kolejna impreza. Generalnie bardzo dobry stan psychiczny, ze względu na ostatnie przeżycia. Nastrój bardzo przyjemny, w gronie bliskich znajomych, brak większych oczekiwań ze względu na poprzednie przeżycie z tym samym kartonem, lecz w 2x mniejszej dawce. Setting można uznać za dość spokojny podczas piątkowej nocy z MDMA i ogromnie intensywny podczas soboty.

Wstęp (piątek):

 

Wiek: 18 lat

Wzrost: Około 175cm

Waga: Około 60kg

 

 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Spokojny dzień, ochota na zamulenie. Własne łóżko.

Złożyłem zamówienie na African Dream Root w pewnym polskim sklepie zielarskim. Jako rekompensatę za problemy z przesyłką dostałem 2g „Kompozycji z natury (wersja 2)” i do tego gratis, czyli 0,5g kompozycji w wersji 1. Dwójkę testowałem i jestem mile zaskoczony. Jedynkę kiedyś tam sprawdzę, na razie nie mam ochoty.

 

 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Stęskniłam się za deksem po półtorarocznej przerwie, więc nastawienie bardzo pozytywne. Settin sprzyjający.

O godzinie 13 zaczęłam zarzucać 30 tabsów kaszlodynu, po 5 tabletek w 5 minutowych odstępach czasu. Mimo tego, że raczę się Aco od lat, to połykanie tabletek nadal jest dla mnie bardzo nieprzyjemne i ledwo to znoszę... Ale czego się nie robi dla wyższych celów. :)