Śląskie: 50 mln działek narkotyków na rynku w ciągu kilku lat

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1692
Około 50 mln działek różnego rodzaju narkotyków sprzedali przestępcy w ostatnich kilku latach w woj. śląskim - wynika z postępowań prowadzonych tylko przez Centralne Biuro Śledcze.

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach komendant do głównych zadań w tym roku zaliczył też ograniczenie przestępstw przeciwko mieniu oraz poprawę jakości pracy i dyscypliny w policji.

W minionym miesiącu śląska policja prowadziła o 65 proc. więcej spraw narkotykowych niż w styczniu 2002 r. Z ankiet sprzed dwóch lat wynika, że z narkotykami miało kontakt 30 proc. uczniów (badano dzieci i młodzież od VI do ostatniej klasy liceum). Ostatnie, anonimowe badanie wykazało, że w niektórych miastach regionu aż 80 proc. młodzieży licealnej ma lub miało do czynienia ze środkami odurzającymi.

Nadinsp. Szwajcowski uważa, że o ile CBŚ walczy z narkobiznesem bardzo skutecznie, to brak dobrych wyników w zwalczaniu dealerów na niższym szczeblu.

Według komendanta, największym problemem policji są kradzieże i włamania. "Musimy zmienić filozofię działań. To musi być współgranie pionów prewencji i pionów operacyjnych" - oświadczył. Takie połączenie funkcjonariuszy z różnych wydziałów już przyniosło pierwsze efekty; udało się wykryć kilka "dziupli" z kradzionymi autami. Niewykluczone, że wkrótce powstanie specjalny wydział do walki z tego typu przestępczością.

W ub.r. śląska policja odnotowała ponad 190 tys. przestępstw, o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Na podobnym poziomie co rok wcześniej utrzymała się wykrywalność - 46 proc. Policjanci z działającego w komendzie wojewódzkiej w Katowicach pierwszego w Polsce wydziału antykorupcyjnego w ub.r. wykryli ponad tysiąc przestępstw dotyczących nadużyć w sferze publicznej i gospodarce.

Liczba odnotowanych przestępstw gospodarczych wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim aż o 22 proc. W tych sprawach policja zabezpieczyła mienie przestępców warte 8,5 mln zł.

Nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, w których zginęło 512 osób. O 10 proc. wzrosła liczba zatrzymywanych pijanych kierowców.

Z danych przedstawionych dziennikarzom wynika, że w ubiegłym roku w śląskiej policji doszło do 906 przypadków naruszeń dyscypliny służbowej (ok. –0 w roku 2002). "Jeżeli musimy podejmować działania, żeby ograniczyć przestępcze działania niektórych policjantów, to tracimy niepotrzebnie czas, energię i wiarygodność" - oświadczył Szwajcowski zapowiadając poprawę dyscypliny.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

BenY (niezweryfikowany)
Śląsk nadgania statystyki <br> <br>prawidłowo :) <br>
dr Jezzy Jeff (niezweryfikowany)
huj strzelił . ciekawe jak oni mają zamiar ogrnaiczyć spożycie narkotyków ? i do tego jeszcze te 50 milionów działek. gdzies było wczesniej ze z grama zioła mozna zrobic 6 działek, spox .
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Bad trip

Przyjęcie środków nastąpiło w zaciszu akademika, w pozytywnym nastawieniu w oczekiwaniu na miły wyciszony wieczór przy relaksacyjnej muzyce. 3mg Alprazolam ok 0,4l wódki

Miałem już spore doświadczenie w zażywaniu różnych substancji dlatego skusiłem się na kolejną tym razem z grupy Benzodiazepin.

Moje próby zaczynały się od przeczytania na temat tego środka co polecam wszystkim szukających nowych doznań. próby podoiłem od małych dawek 0,5mg , 1mg aż doszedłem do 3 mg. Tak jak opisano nie dostarczyły one wystarczających efektów postanowiłem zmieszać je z alkoholem.

Godzina 11

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Byłem zniecierpliwiony. Wszystko działo się w domu. Bez stresu, na spokojnie.

Piątek, kto nie lubi piątków? Idealna pora żeby się wyluzować po tylu męczących godzinach w szkole. Zgadaliśmy się - ja, M, J oraz C.
Moich rodziców miało nie być od południa aż do następnego dnia wieczora. Z kumplami zgadaliśmy się u mnie na 19:00. Do tego o 20:00 miałem zacząć grać w CS:GO kwalifikacje do turnieju z inną ekipą online, to pozbyć się stresu byłoby idealnie. No ale najpierw oczywiście trzeba się było przygotować.

15:00
Wróciłem ze szkoły, nikogo w domu. Dobra trzeba ogarnąć mieszkanie troszkę.

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Praktycznie cały dwupiętrowy dom dla siebie z jednym domownikiem na prochach śpiącym smacznie na antresoli. Spokój, zadowolenie, całkiem pozytywne nastawienie. W planach półgodzinna gra na komputerze, potem w telewizji miał lecieć jakiś thriller (a jestem miłośniczką oglądania filmów na DXM, szczególnie w kinie).

Waga 49 kg.

Może nikogo nie interesują już TR z DXM, bo jak wszyscy wiemy to stara bajka. Wciąż mam jednak jakąś nadzieję, że "początkujących" zaintrygują paradoksy mojego organizmu, a "stali użytkownicy" pokuszą się na skrytykowanie mojej fantazyjnej fazy.

  • Marihuana

To może ja też wam opiszę mojego badtripa, a właściwie to największy koszmar jaki w życiu przeżyłem. Wyjazd do domków letniskowych na kilka dni ze znajomymi, w kieszeni zajebiście mocny joint prosto z Holandii. Późny wieczór. Nie wypaliłem nawet połowy i już się zaczęło. Jeszcze jeden buch i odlot.


randomness