REKLAMA
Śląskie: 50 mln działek narkotyków na rynku w ciągu kilku lat

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1692
Około 50 mln działek różnego rodzaju narkotyków sprzedali przestępcy w ostatnich kilku latach w woj. śląskim - wynika z postępowań prowadzonych tylko przez Centralne Biuro Śledcze.

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach komendant do głównych zadań w tym roku zaliczył też ograniczenie przestępstw przeciwko mieniu oraz poprawę jakości pracy i dyscypliny w policji.

W minionym miesiącu śląska policja prowadziła o 65 proc. więcej spraw narkotykowych niż w styczniu 2002 r. Z ankiet sprzed dwóch lat wynika, że z narkotykami miało kontakt 30 proc. uczniów (badano dzieci i młodzież od VI do ostatniej klasy liceum). Ostatnie, anonimowe badanie wykazało, że w niektórych miastach regionu aż 80 proc. młodzieży licealnej ma lub miało do czynienia ze środkami odurzającymi.

Nadinsp. Szwajcowski uważa, że o ile CBŚ walczy z narkobiznesem bardzo skutecznie, to brak dobrych wyników w zwalczaniu dealerów na niższym szczeblu.

Według komendanta, największym problemem policji są kradzieże i włamania. "Musimy zmienić filozofię działań. To musi być współgranie pionów prewencji i pionów operacyjnych" - oświadczył. Takie połączenie funkcjonariuszy z różnych wydziałów już przyniosło pierwsze efekty; udało się wykryć kilka "dziupli" z kradzionymi autami. Niewykluczone, że wkrótce powstanie specjalny wydział do walki z tego typu przestępczością.

W ub.r. śląska policja odnotowała ponad 190 tys. przestępstw, o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Na podobnym poziomie co rok wcześniej utrzymała się wykrywalność - 46 proc. Policjanci z działającego w komendzie wojewódzkiej w Katowicach pierwszego w Polsce wydziału antykorupcyjnego w ub.r. wykryli ponad tysiąc przestępstw dotyczących nadużyć w sferze publicznej i gospodarce.

Liczba odnotowanych przestępstw gospodarczych wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim aż o 22 proc. W tych sprawach policja zabezpieczyła mienie przestępców warte 8,5 mln zł.

Nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, w których zginęło 512 osób. O 10 proc. wzrosła liczba zatrzymywanych pijanych kierowców.

Z danych przedstawionych dziennikarzom wynika, że w ubiegłym roku w śląskiej policji doszło do 906 przypadków naruszeń dyscypliny służbowej (ok. –0 w roku 2002). "Jeżeli musimy podejmować działania, żeby ograniczyć przestępcze działania niektórych policjantów, to tracimy niepotrzebnie czas, energię i wiarygodność" - oświadczył Szwajcowski zapowiadając poprawę dyscypliny.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

BenY (niezweryfikowany)
Śląsk nadgania statystyki <br> <br>prawidłowo :) <br>
dr Jezzy Jeff (niezweryfikowany)
huj strzelił . ciekawe jak oni mają zamiar ogrnaiczyć spożycie narkotyków ? i do tego jeszcze te 50 milionów działek. gdzies było wczesniej ze z grama zioła mozna zrobic 6 działek, spox .
Zajawki z NeuroGroove
 • Calea zacatechichi

Ok, koniec opierdalania sie, zaczynamy...

Komedia w 3 aktach, występują: • Kava Kava 30% PE ekstrakt

 • Ephedra Sinica 8% PE ekstrakt

 • Salvia Divinorum 5x ekstrakt standaryzowany

 • Lobelia Inflata

 • Calea-Dreamherb

 • Tagetes Lucida

 • Sceletium Tortuosum dokladnie sfermentowane


 • Dimenhydrynat


Nazwa substancji: Aviomarin, MJ

Wcześniejsze doświadczenia: alko bardzo dużo, THC bardzo dużo, feta kilka razy, extasy kilka razy, gałka muszkatołowa - raz bez żadnych efektów.

Dawka i sposób użycia: 15 tabletek na jeden raz

Set & Settings: W domu z kolegą i bratem. Starsi wracają później.

Oczekiwania: Hallony
 • Dimenhydrynat

Do apteki doszedlem przez przypadek. Wracajac z uczelni mialem wstapic do monopolowego po 250,

ale ze akurat jestem na srodkach uspokajajacych,ktore mi sie skonczyly trafilem do farmaceuty.

Kupilem "valeriane" spojrzalem na fundusze, krotka walka z wlasnymi myslami i zakupilem 3

opakowania Aviomarinu-15 sztuk. Pomyslalem, ze moze byc ciekawie jak na pierwszy raz. Wrocilem

do domu , wypilem herbate,pozegnalem sie z rodzina i ruszylem do kumpla. W drodze wszystko

 • Katastrofa
 • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie:

randomness