REKLAMA
Śląskie: 50 mln działek narkotyków na rynku w ciągu kilku lat

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1692
Około 50 mln działek różnego rodzaju narkotyków sprzedali przestępcy w ostatnich kilku latach w woj. śląskim - wynika z postępowań prowadzonych tylko przez Centralne Biuro Śledcze.

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach komendant do głównych zadań w tym roku zaliczył też ograniczenie przestępstw przeciwko mieniu oraz poprawę jakości pracy i dyscypliny w policji.

W minionym miesiącu śląska policja prowadziła o 65 proc. więcej spraw narkotykowych niż w styczniu 2002 r. Z ankiet sprzed dwóch lat wynika, że z narkotykami miało kontakt 30 proc. uczniów (badano dzieci i młodzież od VI do ostatniej klasy liceum). Ostatnie, anonimowe badanie wykazało, że w niektórych miastach regionu aż 80 proc. młodzieży licealnej ma lub miało do czynienia ze środkami odurzającymi.

Nadinsp. Szwajcowski uważa, że o ile CBŚ walczy z narkobiznesem bardzo skutecznie, to brak dobrych wyników w zwalczaniu dealerów na niższym szczeblu.

Według komendanta, największym problemem policji są kradzieże i włamania. "Musimy zmienić filozofię działań. To musi być współgranie pionów prewencji i pionów operacyjnych" - oświadczył. Takie połączenie funkcjonariuszy z różnych wydziałów już przyniosło pierwsze efekty; udało się wykryć kilka "dziupli" z kradzionymi autami. Niewykluczone, że wkrótce powstanie specjalny wydział do walki z tego typu przestępczością.

W ub.r. śląska policja odnotowała ponad 190 tys. przestępstw, o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Na podobnym poziomie co rok wcześniej utrzymała się wykrywalność - 46 proc. Policjanci z działającego w komendzie wojewódzkiej w Katowicach pierwszego w Polsce wydziału antykorupcyjnego w ub.r. wykryli ponad tysiąc przestępstw dotyczących nadużyć w sferze publicznej i gospodarce.

Liczba odnotowanych przestępstw gospodarczych wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim aż o 22 proc. W tych sprawach policja zabezpieczyła mienie przestępców warte 8,5 mln zł.

Nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, w których zginęło 512 osób. O 10 proc. wzrosła liczba zatrzymywanych pijanych kierowców.

Z danych przedstawionych dziennikarzom wynika, że w ubiegłym roku w śląskiej policji doszło do 906 przypadków naruszeń dyscypliny służbowej (ok. –0 w roku 2002). "Jeżeli musimy podejmować działania, żeby ograniczyć przestępcze działania niektórych policjantów, to tracimy niepotrzebnie czas, energię i wiarygodność" - oświadczył Szwajcowski zapowiadając poprawę dyscypliny.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

BenY (niezweryfikowany)
Śląsk nadgania statystyki <br> <br>prawidłowo :) <br>
dr Jezzy Jeff (niezweryfikowany)
huj strzelił . ciekawe jak oni mają zamiar ogrnaiczyć spożycie narkotyków ? i do tego jeszcze te 50 milionów działek. gdzies było wczesniej ze z grama zioła mozna zrobic 6 działek, spox .
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.

  • Inhalanty

poziom doswiadczenia:


-marysia duuuzo razy :]


-hasz jak wyzej


-efedryna w zyciu zjadlem dwa opakowania czyli 40 tablet


-speed 4 moze 5 razy


-extaza jeden raz


-grzybki jeden raz


-gaz Ronson jedna 2 godzinna sesja :]

Cel zazycia :


-chec przezycia czegos niesamowitego :]


-badanie tajnikow mojego umyslu :]


-ciekawosc

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Ciekawość Chęć na wyższe loty Głód adrenaliny Głód wiedzy Własny, ciemny pokój

WRACAM :)

Szybciej niż mogłem się tego spodziewać.

Przed państwem historia o fazie, która rozkurwiła wszystko, co się dało.

W formie mojego monologu spisanego na GG.

 

 

ja, 6 gru, 19:55

 

>19:50- tussidex w ilości 15 kapsułek wchodzi do japy

>Teraz, czyli 19: 55- czuję pierwszy efekt <rotfl>

>To będzie amejzin trip

>Bolała mnie głowa dziś.

>Teraz czuję takie przyjemne naciski zamiast bólu :))

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Miałem bardzo sceptyczne podejście co do tego, czy to w ogóle zadziała. Eksperymenty z olejem z CBD wymagały ogromnych ilości żeby poczuć działanie uspokajające

Domyślam się że tytuł mógł skusić i z góry mówię że to nie clickbait. Jeżeli zawartość THC w roślinie nie przekracza 0.2%, to możemy sobie z nią robić co chcemy. Od pewnego czasu tego typu produkty stają się coraz to bardziej popularne i obok ciasteczek, kremów, lizaków itd, na rynku ukazały się nawet susze, które można palić. Ale skoro nie ma THC, to pewnie nic nie da, prawda? Otóż nic bardziej mylnego.

randomness