Śląskie: 50 mln działek narkotyków na rynku w ciągu kilku lat

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1692
Około 50 mln działek różnego rodzaju narkotyków sprzedali przestępcy w ostatnich kilku latach w woj. śląskim - wynika z postępowań prowadzonych tylko przez Centralne Biuro Śledcze.

Szef śląskiej policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski zapowiada wzmożoną walkę z dealerami.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach komendant do głównych zadań w tym roku zaliczył też ograniczenie przestępstw przeciwko mieniu oraz poprawę jakości pracy i dyscypliny w policji.

W minionym miesiącu śląska policja prowadziła o 65 proc. więcej spraw narkotykowych niż w styczniu 2002 r. Z ankiet sprzed dwóch lat wynika, że z narkotykami miało kontakt 30 proc. uczniów (badano dzieci i młodzież od VI do ostatniej klasy liceum). Ostatnie, anonimowe badanie wykazało, że w niektórych miastach regionu aż 80 proc. młodzieży licealnej ma lub miało do czynienia ze środkami odurzającymi.

Nadinsp. Szwajcowski uważa, że o ile CBŚ walczy z narkobiznesem bardzo skutecznie, to brak dobrych wyników w zwalczaniu dealerów na niższym szczeblu.

Według komendanta, największym problemem policji są kradzieże i włamania. "Musimy zmienić filozofię działań. To musi być współgranie pionów prewencji i pionów operacyjnych" - oświadczył. Takie połączenie funkcjonariuszy z różnych wydziałów już przyniosło pierwsze efekty; udało się wykryć kilka "dziupli" z kradzionymi autami. Niewykluczone, że wkrótce powstanie specjalny wydział do walki z tego typu przestępczością.

W ub.r. śląska policja odnotowała ponad 190 tys. przestępstw, o 5,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Na podobnym poziomie co rok wcześniej utrzymała się wykrywalność - 46 proc. Policjanci z działającego w komendzie wojewódzkiej w Katowicach pierwszego w Polsce wydziału antykorupcyjnego w ub.r. wykryli ponad tysiąc przestępstw dotyczących nadużyć w sferze publicznej i gospodarce.

Liczba odnotowanych przestępstw gospodarczych wzrosła w ubiegłym roku w woj. śląskim aż o 22 proc. W tych sprawach policja zabezpieczyła mienie przestępców warte 8,5 mln zł.

Nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, w których zginęło 512 osób. O 10 proc. wzrosła liczba zatrzymywanych pijanych kierowców.

Z danych przedstawionych dziennikarzom wynika, że w ubiegłym roku w śląskiej policji doszło do 906 przypadków naruszeń dyscypliny służbowej (ok. –0 w roku 2002). "Jeżeli musimy podejmować działania, żeby ograniczyć przestępcze działania niektórych policjantów, to tracimy niepotrzebnie czas, energię i wiarygodność" - oświadczył Szwajcowski zapowiadając poprawę dyscypliny.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

BenY (niezweryfikowany)
Śląsk nadgania statystyki <br> <br>prawidłowo :) <br>
dr Jezzy Jeff (niezweryfikowany)
huj strzelił . ciekawe jak oni mają zamiar ogrnaiczyć spożycie narkotyków ? i do tego jeszcze te 50 milionów działek. gdzies było wczesniej ze z grama zioła mozna zrobic 6 działek, spox .
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

tripowy pokoj w tripowych czapkach

Około 22 z dwoma kolegami zjedliśmy po 19 g świeżych grzybów. Uczucie okropne, w życiu bym nie pomyślała, że zjem surowe grzyby żeby sobie przeżyć tripa. Grzyby zaczęły wjeżdżać jakoś po 40 minutach, na początku zaczęłam zwracać uwagę na jakieś dziwne rzeczy, widziałam dużo kształtów. Z dołu gdzie gadałam z rodzicami przeniosłam się na górę do naszego pokoju na tripa, z kompem z muzyczką i wygodnymi krzesłami.

  • MDMA (Ecstasy)

Tydzien po pierwszy kontakcie z XTC postanowilem ze wezme drugi raz. Zreszta, nie oszukujmy sie, caly tydzien myslalem o tym ze juz jest piatek, a co za tym idzie - dyskoteka. Ulubione `Metro` - najwieksza cpalnia w miescie i takie tam... Mniejsza o to. Pomijajac fakt ze musialem czekac jakies dobre dwie godzinki, ktore umilalem sobie graniem w pasjansa, paleniem papierosow, ciaglym (prawie) patrzeniem w okno, ogolnym wyczekiwaniem no i stresem ;), na kolesia, ktory mial mi `podrzucic` kolko... pomijajac ten fakt bylo pozytywnie.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

---

Puk puk!

Kto tam?

Wchodzisz. Czytasz. Jesteś tu. Ze mną. No i jak się czujesz?

  • Inne
  • Miks

Dobry humor, opioidowe ciepło w ciele, fajna atmosfera z kolegą na mieście.

Ciekawa amnezja

Tram+benzo+stim

 

Słowem wstępu chciałem powiedzieć, że opioidy/opiaty bardzo uzależniają i uważajcie żeby się w to nie wjebać.

 

Mój trip raport chciałbym całkowicie podporządkować tramadolowi, zolpidemowi i kofeinie.

 

Z tramadolem już trochę przygód miałem, więc myślę, że tolerancja na owy środek jest trochę większa. Zolpidem brałem pierwszy raz, kofeinę już ponad tysiąc razy, co jest chyba oczywiste.

 

Przejdźmy do sedna.