Śląska policja zlikwidowała wytwórnię "polskiej heroiny".

CBŚ zatrzymało 60-letniego przestępcę narkotykowego oraz jego współpracowniczkę 50-letnią kobietę.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza Katowice

Odsłony

1698
interia.pl/PAP 19.04.2001

Śląska policja zlikwidowała wytwórnię "polskiej heroiny"

Śląska policja zlikwidowała wytwórnię tzw. polskiej heroiny w pobliżu Dąbrowy Górniczej. Ponadto w Żorach przechwycono amfetaminę wartości ponad 150 tys. zł - poinformował dzisiaj zespół prasowy śląskiej policji.

- To efekt działań, rozpoczętych jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Organizator nielegalnej wytwórni oraz dealer narkotyków zostali aresztowani - powiedział Grzegorz Olejniczak ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wytwórnia narkotyku znajdowała się w budynkach gospodarczych w pobliżu Dąbrowy Górniczej. W ciągu doby można było wyprodukować tam nawet tysiąc centymetrów sześciennych polskiej heroiny. Policja przejęła odczynniki i urządzenia do produkcji.

Organizatorem procederu był 60-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, znany policji i karany wcześniej m.in. za przestępstwa gospodarcze. Jego oraz współpracującą z nim 50-letnią kobietę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Ponadto w okolicy miejscowości Żory policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków.

Przejęto ok. 1,5 kg amfetaminy wartości ponad 150 tys. zł. Taka ilość narkotyku starczyłaby na ok. 15 tys. tzw. działek.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymany mężczyzna powiązany jest z grupą, rozbitą w sierpniu ubiegłego roku w Zabrzu. Zatrzymano wówczas czterech uzbrojonych w broń maszynową gangsterów Przejęto narkotyki o wartości ponad 4 mln zł.

Jak mówią policjanci, bardzo prawdopodobne są zatrzymania kolejnych dealerów narkotyków, związanych ze sprawą.


Gazeta Wyborcza Katowice 20.04.2001

Rozbito wytwórnię polskiej heroiny

60-letni emeryt z Dąbrowy Górniczej prowadził wytwórnię polskiej heroiny. Bezpośrednią produkcją zajmowała się jego 50-letnia sąsiadka, także emerytka. Na ścianie miała przyklejony przepis. Uzbrojeni agenci śląskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego zatrzymali ich w czwartek na gorącym uczynku.

Wytwórnia narkotyków znajdowała się w opuszczonym pomieszczeniu gospodarczym na obrzeżach Dąbrowy Górniczej. W czwartek wpadli tam agenci śląskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Przerażona kobieta wytwarzająca narkotyki twierdziła, że nie miała pojęcia, iż produkcja "kompotu" jest nielegalna. Zabezpieczono ogromne ilości odczynników oraz sprzęt do wytwarzania heroiny. Właściciel wytwórni został zatrzymany w domu. Na razie w areszcie spędzi trzy miesiące.

- To bardzo bogaty człowiek. Kiedyś był znanym na Śląsku cinkciarzem, potem robił kokosy na przestępstwach gospodarczych. Jest związany ze znaną rodziną złotników. Nie przypuszczaliśmy jednak, że wejdzie w narkotyki - mówi jeden z oficerów CBŚ.

Kobieta pozostaje na wolności, odpowie jednak za produkcję narkotyków.

- Wytwórnia była w stanie wyprodukować dziennie 1000 cm sześc. polskiej heroiny o wartości ok. 8 tys. zł - wyjaśnia podinsp. Alicja Hytrek z zespołu prasowego Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Narkotyk był potem eksportowany za naszą wschodnią granicę. Kiedy w Dąbrowie Górniczej rozbijano wytwórnię, inny zespół agentów CBŚ zatrzymał w pobliżu Żor 24-letniego mężczyznę. Policjanci znaleźli w jego samochodzie 1,5 kg amfetaminy o wartości 150 tys. zł. Mężczyzna jest związany z grupą, którą w sierpniu zeszłego roku rozbito w Zabrzu. Agenci CBŚ zatrzymali wtedy czterech gangsterów uzbrojonych w pistolety maszynowe. Mieli przy sobie narkotyki warte 4 mln zł. W związku z tą sprawą aresztowano już 30 osób.

Marcin Pietraszewski

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Adrenalina

...

...

  • Kokaina


subst: koko, wielowódo, tłustoblanto

ilość: 1/5 g, ok. półlitro, 1/4 g

s&s: poprostu pomyślałem, że gdyby było to by było miło i w zmienności krajobrazu się zdarzyło

dośw: parę razy przedtemmotto: "Wiadomo,że koka działa na zwieracze" ;P


  • 4-HO-MIPT
  • Miks

Nastawienie pozytywne.

Godzina 21:12 zarzucamy z O. po pol tabletki 2cbfly 10mg (czyli po 5 na glowe) Siedząc w kuchni z moimi współlokatorami czekamy na pierwsze efekty. Miła atmosfera. Po ok. godzinie pojawia się niekomfortowe odczuwanie własnego ciała. Kolo 22:30 dorzuciłyśmy po 25-30µgkwasu – resztka, która zalegała mi już jakiś czas. Stwierdziłyśmy, że taki microdosing nie zaszkodzi. Jeszcze chwilę siedzimy w kuchni, nie dzieje się nic więcej niż niekomfortowe odczucia w ciele.

  • Grzyby halucynogenne

Kiedys ciekawilo mnie, czy mozna zjesc malo grzybkow tak zeby normalnie sie zachowywac i funkcjonowac ale byc weselszym czlowiekiem. Po 10 grzybach najpierw pobiegalem troche po pokoju, pobieglem sie wykąpac, przybieglem z powrotem in posprzatalem pokoj, troche pobiegalem w kolko. Polozylem sie i pownikalem w sufit i znowu posprzatalem pokoj. Pozniej pobieglem umyc glowe. 10 grzybkow wcale nie dziala tak ze bedziemy "normalni" tylko weselsi. Niestety. Pojawiaja sie typowe grzybowe objawy tylko w skali mikro i widziany obraz ma taką fajną głębię :)

randomness