REKLAMA
Skupował kradzione mienie w zamian za narkotyki

Polkowiccy kryminalni w ramach przeprowadzanych czynności operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jak się okazało miał w mieszkaniu ponad 380 porcji metamfetaminy.

Polkowiccy kryminalni w ramach przeprowadzanych czynności operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jak się okazało miał w mieszkaniu ponad 380 porcji metamfetaminy. Funkcjonariusze w lokalu zajmowanym przez polkowiczanina oraz w jego samochodzie, zabezpieczyli również mienie pochodzące z kradzieży. Sąd wobec 32-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w ostatnim czasie prowadzili obserwację oraz czynności operacyjne ukierunkowane na przestępczość narkotykową. W ich wyniku policjanci w mieszkaniu wytypowanego mieszkańca Polkowic znaleźli łącznie ponad 380 porcji metaamfetaminy oraz przedmioty służące do porcjowania narkotyków.

Podczas przeszukania policjanci oprócz narkotyków zabezpieczyli także mienie pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili również, że 32-latek miał świadomość, że m.in. rowery, które nabył w zamian za narkotyki, pochodzą z przestępczego procederu. Teraz policjantów czeka mozolna praca polegająca na identyfikacji i weryfikacji zabezpieczonych przedmiotów.

Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez polkowickich policjantów nie miał wątpliwości i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy z dostępnych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Polkowiczanin za przestępstwa posiadania znacznej ilości narkotyków oraz paserstwa może trafić do zakładu karnego nawet na 10 lat.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness