Skrzynki na recepty pomagają zapobiegać nadużywaniu leków przez nastolatków

Zmniejszenie dostępności leków na receptę jest jednym z głównych celów w walce z epidemią nadużywania leków na receptę, szczególnie wśród nastolatków. Jedna z firm ochroniarskich pracuje nawet nad technologią biometryczną, która ma pomóc w zabezpieczeniu leków na receptę i zapobiec nadużywaniu narkotyków przez nastolatków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

odwyknarkotykowy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

164

Zmniejszenie dostępności leków na receptę jest jednym z głównych celów w walce z epidemią nadużywania leków na receptę, szczególnie wśród nastolatków. Jedna z firm ochroniarskich pracuje nawet nad technologią biometryczną, która ma pomóc w zabezpieczeniu leków na receptę i zapobiec nadużywaniu narkotyków przez nastolatków.

Dostępność była jednym z głównych czynników powodujących nadużywanie leków na receptę wśród nastolatków. Znaczna większość - być może aż dwie trzecie - nastolatków nadużywających leków na receptę dostaje je od przyjaciół, członków rodziny lub bezpośrednio z domowych apteczek. Podczas gdy wielu nastolatków nie ma pojęcia, jak zdobyć nielegalne narkotyki, leki na receptę są łatwą opcją dla nastolatków, którzy chcą się leczyć lub eksperymentować z zażywaniem narkotyków.

Nieświadomi zagrożeń

Zwolennicy mają nadzieję, że ograniczenie łatwego dostępu do leków na receptę znacznie zmniejszy liczbę młodych ludzi, którzy uczynią z nich swoje narkotyki z wyboru. Jednak swobodne podejście większości ludzi do leków na receptę sprawia, że cel ten jest łatwiejszy do osiągnięcia. Nastolatki mają tendencję do wierzenia, że leki na receptę są mniej niebezpieczne niż narkotyki nielegalne i niestety badania sugerują, że wielu dorosłych podziela ten pogląd. W rezultacie, leki na receptę rzadko są zabezpieczane, wyrzucane lub starannie monitorowane.

Co najmniej dwie firmy zajmujące się bezpieczeństwem rozwijają technologię biometryczną, aby zmienić sposób, w jaki przechowywane są potencjalnie niebezpieczne i uzależniające leki. Firmy te stworzyły skrytki na leki na receptę, które wymagają skanu linii papilarnych, aby uzyskać do nich dostęp. Oprócz ograniczenia liczby osób, które mogą wejść w posiadanie leku, skrzynki kontrolują, jak często pacjent może uzyskać dostęp do leku i jaką ilość może zażyć za jednym razem.

Firma o nazwie Medbox udostępnia obecnie te pudełka aptekom, natomiast firma o nazwie Rx DrugSAFE udostępnia je zarówno aptekom, jak i indywidualnym konsumentom. Firmy te mają nadzieję, że lockboxy pomogą zapobiec zarówno celowemu nadużywaniu leków na receptę, jak i przypadkowemu przedawkowaniu.

Ograniczając dostęp do leków, pudełka te powinny zapobiec pomaganiu sobie przez nastolatków. Poprzez ograniczenie częstotliwości, z jaką pudełka mogą być dostępne oraz ilości, jaką można usunąć, powszechne stosowanie tych pudełek powinno również znacznie utrudnić nastolatkom zdobywanie leków na receptę od rodziny i przyjaciół.

Inne wysiłki pozostają kluczowe

Skrzynki te mogą w końcu stać się na tyle powszechne, by mieć realny wpływ na ogólnokrajową epidemię. Dopóki tak się nie stanie, inne szeroko zakrojone wysiłki, takie jak dni odbioru leków na receptę, pozostają kluczowe dla ograniczenia nadużywania leków na receptę. Te dni, w których ludzie w całym kraju mogą zbierać swoje niewykorzystane leki na receptę, jak również rosnąca liczba stałych miejsc odbioru, pozwalają ludziom bezpiecznie pozbyć się leków na receptę, zamiast pozwalać im pozostawać w ich szafkach z lekami przez lata.

Edukacja jest również kluczowa dla zmniejszenia powszechnego przekonania, że leki na receptę nie są bardzo niebezpieczne. Zachęca to pacjentów do bezpieczniejszego ich przechowywania. Zabezpieczenie wszystkich leków na receptę za pomocą biometrycznych skrytek może nigdy nie być praktyczne lub opłacalne finansowo. Pacjenci mogą podjąć inne środki bezpieczeństwa, aby ich leki nie dostały się w ręce nastolatków. Jedną z metod jest trzymanie ich w zamkniętych szufladach.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Tripraport

Pewien poniedziałek godzina 13.15, szkoła , przerwa między lekcjami( po wf )

Ja, Sandra, Ola, Marta, Ania, Dominika ,Aga

Razem z Sandra stwierdziłyśmy , że najaramy dziewczyny wymienione wyżej. Oprócz Ani i Dominiki wszystkie przeżyły przynajmniej swój pierwszy raz z jaraniem.( Dominika z nami nie paliła)

 

Miałyśmy gdzieś ok. 3g. Oprócz 2 lufek nie miałyśmy żadnego sprzętu wiec zabrałyśmy sie za robotę.

Godzina 13.25

  • Amfetamina
  • Lorazepam
  • Marihuana

dobry nastrój spowodowany zimowym wyjazdem na działkę ze znajomymi.

Amfetamina po 5 latach...

Dzień przed sobotą 23.03.2013 kręcąc pakiecik ziółka, dowiedziałem się że dawny znajomy wrócił do interesu i ma to coś czego jak ognia przez ostatnie kilka lat nie dotykałem. Zainteresowałem się i nabyłem 2 torebki do 3 gietów zielonego.

 

Sobota:

  • Dimenhydrynat


Nazwa substancji: Aviomarin, MJ

Wcześniejsze doświadczenia: alko bardzo dużo, THC bardzo dużo, feta kilka razy, extasy kilka razy, gałka muszkatołowa - raz bez żadnych efektów.

Dawka i sposób użycia: 15 tabletek na jeden raz

Set & Settings: W domu z kolegą i bratem. Starsi wracają później.

Oczekiwania: Hallony
  • Tramadol

Wolny słoneczny dzień. Chęć ponownego eksperymentu. Licha ciekawość zrodzona z wszechobecnej nudy, beznadziei i małostkowości otaczającego życia wysoce nieproporcjonalnej co do mocy obliczeniowej postrzegającego ją rozumu.

13;00

Działy się jakieś codzienne i najpospolitsze rzeczy jakie robi się z rana. Myślałem o powtórzeniu fazy ze wczoraj za pomocą tej samej dawki, z tą różnicą żeby wziąć wcześniej i będąc bardziej wypoczętym (chociaż to słowo odzwierciedla tylko mój stan fizyczny i tak jest mocno naciągane).

 

15;00