Skrzynki na recepty pomagają zapobiegać nadużywaniu leków przez nastolatków

Zmniejszenie dostępności leków na receptę jest jednym z głównych celów w walce z epidemią nadużywania leków na receptę, szczególnie wśród nastolatków. Jedna z firm ochroniarskich pracuje nawet nad technologią biometryczną, która ma pomóc w zabezpieczeniu leków na receptę i zapobiec nadużywaniu narkotyków przez nastolatków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

odwyknarkotykowy.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

133

Zmniejszenie dostępności leków na receptę jest jednym z głównych celów w walce z epidemią nadużywania leków na receptę, szczególnie wśród nastolatków. Jedna z firm ochroniarskich pracuje nawet nad technologią biometryczną, która ma pomóc w zabezpieczeniu leków na receptę i zapobiec nadużywaniu narkotyków przez nastolatków.

Dostępność była jednym z głównych czynników powodujących nadużywanie leków na receptę wśród nastolatków. Znaczna większość - być może aż dwie trzecie - nastolatków nadużywających leków na receptę dostaje je od przyjaciół, członków rodziny lub bezpośrednio z domowych apteczek. Podczas gdy wielu nastolatków nie ma pojęcia, jak zdobyć nielegalne narkotyki, leki na receptę są łatwą opcją dla nastolatków, którzy chcą się leczyć lub eksperymentować z zażywaniem narkotyków.

Nieświadomi zagrożeń

Zwolennicy mają nadzieję, że ograniczenie łatwego dostępu do leków na receptę znacznie zmniejszy liczbę młodych ludzi, którzy uczynią z nich swoje narkotyki z wyboru. Jednak swobodne podejście większości ludzi do leków na receptę sprawia, że cel ten jest łatwiejszy do osiągnięcia. Nastolatki mają tendencję do wierzenia, że leki na receptę są mniej niebezpieczne niż narkotyki nielegalne i niestety badania sugerują, że wielu dorosłych podziela ten pogląd. W rezultacie, leki na receptę rzadko są zabezpieczane, wyrzucane lub starannie monitorowane.

Co najmniej dwie firmy zajmujące się bezpieczeństwem rozwijają technologię biometryczną, aby zmienić sposób, w jaki przechowywane są potencjalnie niebezpieczne i uzależniające leki. Firmy te stworzyły skrytki na leki na receptę, które wymagają skanu linii papilarnych, aby uzyskać do nich dostęp. Oprócz ograniczenia liczby osób, które mogą wejść w posiadanie leku, skrzynki kontrolują, jak często pacjent może uzyskać dostęp do leku i jaką ilość może zażyć za jednym razem.

Firma o nazwie Medbox udostępnia obecnie te pudełka aptekom, natomiast firma o nazwie Rx DrugSAFE udostępnia je zarówno aptekom, jak i indywidualnym konsumentom. Firmy te mają nadzieję, że lockboxy pomogą zapobiec zarówno celowemu nadużywaniu leków na receptę, jak i przypadkowemu przedawkowaniu.

Ograniczając dostęp do leków, pudełka te powinny zapobiec pomaganiu sobie przez nastolatków. Poprzez ograniczenie częstotliwości, z jaką pudełka mogą być dostępne oraz ilości, jaką można usunąć, powszechne stosowanie tych pudełek powinno również znacznie utrudnić nastolatkom zdobywanie leków na receptę od rodziny i przyjaciół.

Inne wysiłki pozostają kluczowe

Skrzynki te mogą w końcu stać się na tyle powszechne, by mieć realny wpływ na ogólnokrajową epidemię. Dopóki tak się nie stanie, inne szeroko zakrojone wysiłki, takie jak dni odbioru leków na receptę, pozostają kluczowe dla ograniczenia nadużywania leków na receptę. Te dni, w których ludzie w całym kraju mogą zbierać swoje niewykorzystane leki na receptę, jak również rosnąca liczba stałych miejsc odbioru, pozwalają ludziom bezpiecznie pozbyć się leków na receptę, zamiast pozwalać im pozostawać w ich szafkach z lekami przez lata.

Edukacja jest również kluczowa dla zmniejszenia powszechnego przekonania, że leki na receptę nie są bardzo niebezpieczne. Zachęca to pacjentów do bezpieczniejszego ich przechowywania. Zabezpieczenie wszystkich leków na receptę za pomocą biometrycznych skrytek może nigdy nie być praktyczne lub opłacalne finansowo. Pacjenci mogą podjąć inne środki bezpieczeństwa, aby ich leki nie dostały się w ręce nastolatków. Jedną z metod jest trzymanie ich w zamkniętych szufladach.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Grzyby halucynogenne

Substancja: psylocybina/psylocyna (grzyby Psilocybe semilanceata)


Doświadczenie: średnie (na pewno więcej niż 10 razy)


Dawka: ok. 45 sztuk na osobę (suszone grzyby) w postaci odwaru (trudno ocenić, bo piło go kilka osób)Od autora: Jest to list do mojej koleżanki pisany tydzień "po"

Zanim przejdę do właściwego opisu, zacytuję fragment mojego listu do Ciebie,

napisanego ponad rok temu:

 • Bad trip
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Odrzucone TR

Slabe, mialem raczej negatywne mysli

No to teraz ja opowiem Wam moja przygode...

Tego dnia po szkole poszlismy z kumplami wciagnac kotka, bylo ok.W domu przed kompem zlapalem dola, nie chcialem gadac z kolegami przez skype itp, bałem sie nadchodzacego palenia Czeszacego Grzebienia, bo kumpel robil urodziny.

Poszedlem do kolegi, spotkala sie mniej wiecej ta sama ekipa, z ktora ladowalem kotka, jako ze ja nigdy grzebienia nie palilem, to bardzo sie balem.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Szałwia Wieszcza

własny pokój, wieczór, nastrój pozytywny, nastawienie na hardcorowy lot

18.11.2008

Start 16:40

 • 4-HO-MET
 • Pierwszy raz

Set: ciekawość, spokój, radość Setting: obwodnica na krańcu miasta, centrum miasta, dom znajomego, las i natura

Po smacznym i sytym obiedzie postanowiłem, że przekażę mojemu koledze jego 50 mg 4-HO-MET. Jako że proszek wyglądał apetycznie, czym prędzej zlizałem około 25 miligram tej zacnej substancji o godzinie 17, a resztę pieczołowicie spakowałem i uzbrojony w słuchawki oraz mp3 wyruszyłem w drogę.