REKLAMA
Skonfiskowaną marihuanę przerobią na leki

24 tony marihuany, skonfiskowanej przez policję od handlarzy narkotyków w Tajlandii, mogą zostać przekazane certyfikowanym instytucjom, by wyprodukowały z niej lekarstwa - podał dziś dziennik „The Nation”, cytując przedstawiciela władz.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wgospodarce.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przeruk z podanego źródła.

Odsłony

143

24 tony marihuany, skonfiskowanej przez policję od handlarzy narkotyków w Tajlandii, mogą zostać przekazane certyfikowanym instytucjom, by wyprodukowały z niej lekarstwa - podał dziś dziennik „The Nation”, cytując przedstawiciela władz.

Pod koniec 2018 roku władze w Bangkoku zalegalizowały stosowanie marihuany w celach medycznych i naukowych. Tajlandia zdecydowała się na taki krok jako pierwszy kraj w regionie Azji Południowo-Wschodniej, gdzie przepisy antynarkotykowe należą do najsurowszych na świecie.

Rośliny klasy medycznej uprawiane na certyfikowanych plantacjach nie są jeszcze gotowe do zbioru, więc ministerstwo zdrowia publicznego Tajlandii dało zielone światło dla produkcji leków z marihuany przejętej przez policję od handlarzy - poinformował sekretarz generalny Biura Zarządu Kontroli Narkotyków (ONCB) Niyom Termsrisuk.

ONCB, które podlega ministerstwu sprawiedliwości, jest obecnie w posiadaniu 24 ton skonfiskowanych konopi. Niyom zaznaczył, że marihuana będzie przebadana na obecność szkodliwych substancji, takich jak pestycydy i metale ciężkie, oraz drobnoustrojów, które mogłyby zagrażać pacjentom. ONCB otrzymało już zapewnienia od „odpowiednich agencji”, dotyczące bezpieczeństwa skonfiskowanych konopi - dodał.

Według „The Nation” policja przebadała już marihuanę pod kątem szkodliwych substancji, a eksperci z ministerstwa zdrowia publicznego pracują obecnie nad ustaleniem dopuszczalnych limitów poszczególnych zanieczyszczeń. „Jesteśmy pewni, że możemy przekazać posiadane przez nas konopie zarejestrowanym organizacjom w celu produkcji leków kanabinoidowych przed końcem miesiąca” - powiedział Niyom.

Medyczna marihuana i leki na bazie konopi używane są m.in. do uśmierzania przewlekłego bólu, a także do łagodzenia nudności wywołanych chemioterapią. Przepisywane są również pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane lub zespół stresu pourazowego.

Konopie były stosowane w tradycyjnej tajskiej medycynie do 1930 roku, gdy wprowadzono zakaz. Rekreacyjne używanie marihuany pozostaje w Tajlandii zabronione.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • N2O (gaz rozweselający)

Użytkownik - .Kamil.

Wiek - 27 lat

nazwa substancji - N2O

poziom doświadczenia - niezliczona ilość razy, generalnie raczej doświadczony z marihuana, N2O, lsd i grzybami.

dawka, metoda zażycia - wdychanie przez balon, co pewien czas zaczerpnięcie świeżego powietrza.

"set & setting" - głównie podczas imprez, ale sporo solowych eksperymentów.

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Bromowodorek dxm (Tussidex 750 Mg)


poziom doświadczenia użytkownika - ganja,dxm,amfetamina,metaamfetamina,extasy,signopan


dawka, metoda zażycia - 15 Tussi naraz, nastepne 10 na dwie raty co 5 minut


set & setting - pełen luzik,plener,muza
  • 4-HO-MET
  • Bad trip

Set: z początku pozytywne. Setting: miasto, pub, pizzeria, las.

Piszę to teraz, dzień po wydarzeniach z 22.12.2012r., póki pamięć z tamtej feralnej nocy jest świeża. Tak, był to mój osobisty, spóźniony koniec świata.

14:00 - "Nieoczekiwany zwrot akcji."

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

    randomness