Sąd w USA: Zażywający narkotyki ma konstytucyjne prawo do posiadania broni

Amerykański sąd apelacyjny uznał w środę, że przepisy zakazujące osobom zażywającym nielegalne narkotyki posiadania broni są niekonstytucyjne - informuje Reuters.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

17

Amerykański sąd apelacyjny uznał w środę, że przepisy zakazujące osobom zażywającym nielegalne narkotyki posiadania broni są niekonstytucyjne - informuje Reuters.

Sprawa dotyczyła osoby zażywającej marihuanę i jest pokłosiem orzeczenia Sądu Najwyższego USA z ubiegłego roku, które rozszerzyło prawo do posiadania broni.

Trzech sędziów sądu apelacyjnego z Nowego Orleanu uznało, że prawo federalne naruszyło konstytucyjne prawo mieszkańca Missisipi do posiadania broni, co gwarantuje druga poprawka do konstytucji USA.

Patrick Daniels został skazany na podstawie zakwestionowanych przepisów, po tym jak funkcjonariusze prawa znaleźli w jego samochodzie pistolet i karabin półautomatyczny w czasie kontroli drogowej. W samochodzie znaleziono też niedopałki po papierosach z marihuaną.

Chociaż Danielsa nie poddano testowi na obecność narkotyków w organizmie, sam mężczyzna przyznał, że czasem pali marihuanę, czego zakazuje federalne prawo. Został skazany na niemal cztery lata więzienia.

Tymczasem w czerwcu 2022 roku zdominowany obecnie przez konserwatywnych sędziów Sąd Najwyższy orzekł, że druga poprawka gwarantuje obywatelom USA prawo do noszenia broni w przestrzeni publicznej w związku z ich prawem do samoobrony.

Amerykański sędzia okręgowy, Jerry Smith uznał, że orzeczenie Sądu Najwyższego oznacza, iż Danielsa nie można skazać na podstawie obowiązujących przepisów.

Patrick Daniels został skazany na podstawie zakwestionowanych przepisów, po tym jak funkcjonariusze prawa znaleźli w jego samochodzie pistolet i karabin półautomatyczny w czasie kontroli drogowej

"Nasza historia i tradycja mogą wspierać pewne ograniczenia w kwestii prawa osoby nietrzeźwej do noszenia broni, ale nie usprawiedliwia to odebrania broni obywatelowi wyłącznie na podstawie jego wcześniejszego używania narkotyków” – napisał w uzasadnieniu Smith.

Z oceną tą zgodził się sędzia okręgowy Stephen Higginson, który zauważył, iż wiele innych przepisów dotyczących kwestii związanych z bezpieczeństwem użycia broni również zostało zniesionych od czasu orzeczenia Sądu Najwyższego.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

rucham psa jak sra

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: ecstasy, drops, piguła, zwał jak zwał.poziom doświadczenia użytkownika: hmm, no będzie pod 20-30 razy w ciągu 3-4 lat. Inne doświadczone: marihuana, LSD, feta, grzyby, DXM; mniej ważne mieszaniny prochów.  • Grzybki
  • Grzyby Psylocybinowe
  • Przeżycie mistyczne

Dom, cisza, noc.

Ostatnie 5.6 go zmieliłem i zalałem sokiem z cytryny. Na dnie pudełka było sporo maluchów, jakieś samotne kapelutki, połamane trzonki. U mnie nic się nie marnuje. 

  • Marihuana
  • Powój hawajski

Set & Setting - Sroga zima, rok 2003, grudzień. Chęć przetestowania kuzyna LSD, czyli LSA. Po paru godzinach doszła niezaplanowana Marihuana.

Godzina ok.~ 19:30. Dobre samopoczucie, pozałatwiane sprawy i wypoczęty organizm. Wraz ze mną, zaufany i bardzo dobry przyjaciel. Wieś, ok.~ 2,5 k mieszkańców.

Najpierw mój pokój, tu odbyła się konsumpcja. Następnie droga do przytulnego pokoju kumpla, gdzie nie ma najmniejszego przypału.

Reasumując - złote warunki.

randomness