Rzym oddycha zakazaną używką. Zaskakujące wyniki badań

Jakość powietrza w stolicy Włoch nie jest z reguły zadowalająca. Jednak, jak wynika z badań tamtejszych naukowców, oprócz smogu w rzymskim powietrzu znajdują się związki charakterystyczne dla dwóch popularnych nielegalnych substancji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

zielona.interia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

117

Jakość powietrza w stolicy Włoch nie jest z reguły zadowalająca. Jednak, jak wynika z badań tamtejszych naukowców, oprócz smogu w rzymskim powietrzu znajdują się związki charakterystyczne dla dwóch popularnych nielegalnych substancji.

Włoskie powietrze jest nie tylko zanieczyszczone pyłami i związkami azotu. Oprócz nich wśród wykrytych w powietrzu substancji wymienia się kokainę oraz kannabinoidy, czyli związki obecne w konopiach.

Kokainowe powietrze w Rzymie

Włoscy naukowcy podali, że największe stężenie kokainy wykryto w dzielnicy Cinecittà. Z włoskich badań wynika, że jej zawartość w powietrzu wzrosła w ciągu dekady o 60 proc. Stężenie substancji mierzono przy ulicy Giuseppe Belloni w Cinecittà, tuż obok kościoła pw. Św. Jana Bosko. 

Równocześnie po raz pierwszy w stolicy Włoch przeanalizowano obecność substancji psychoaktywnych w powietrzu, a nie w ściekach. To właśnie w wodach wykrywa się ogromne stężenie zażywanych substancji - głównie farmaceutyków.

Badacze uspokajają równocześnie, że stężenie nielegalnej używki w powietrzu nie zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu obywateli. Zwraca się jednak uwagę na powszechne stosowanie substancji odurzających. Włoski pisarz Roberto Saviano, autor książki o mafii pod tytułem "Gomorra", stwierdził kilka lat temu w obszernym raporcie, że Rzym stał się stolicą handlu kokainą.

Używki to codzienność w Rzymie

"Te wyniki mnie nie dziwią" - przyznała adwokat Tiziana Siano, reprezentująca jedno ze stowarzyszeń społecznych. Zwróciła uwagę na rosnący proceder handlu nielegalnymi substancjami.  Według niektórych włoskich działaczy antynarkotykowych używanie i handlowanie kokainą w niektórych obszarach Rzymu jest problematyczne. Lokalne media apelują do władz, aby przyjrzały się sprawie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

na żywioł

TR z czasów moich pierwszych z psylocybiną doświadczeń, gdy niewiele przede mną ukazywała, była jeszcze płaska, oferowała jedynie kolorki, a szczytem psychodelicznego doświadczenia zdawało mi się być działanie dekstrometorfanu, które i w psylocybinie na siłę chciałem odnaleźć srogo dostając za to po dupie.

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana

Wrocławskie osiedla i okolice Odry + perspektywa poznania nowej ciekawej substancji.

30.12.2007

Długo oczekiwana paczka od pana S. w końcu przyszła, w środku poza kartonami ukazał się miły gratis ~1,5g palenia, ktore pomaga mi teraz, na zjeździe sklecić tego TR. Szybki telefon do W. i już wiadomo, że dzisiaj zarzucamy.

21:00

Połykamy po jednym kartonie zapijając wodą. Ciągle trzymają się mnie obawy, że jeden karton to będzie za słabo. No bo ch. wie ile substancji jest na tym kartonie?

21:40

  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

  • Grzyby halucynogenne


(relacja z tripu grzybowego z jesieni 97)


Wieczorkiem, zrobiliśmy z kumplem małą imprezkę u mnie na chacie, towarzystwo raczej nie dragujące, browarek te sprawy. Starzy gdzieś wyjechali na jakiś czas, także można było zaszaleć.

randomness