Rozbity gang narkotykowy z Katowic

W zlikwidowanej w Katowicach fabryczce polskiej heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP
wp.pl/IAR
rmf.fm

Odsłony

2745
onet.pl/PAP 21.05.2001

Rozbito gang narkotykowy

365 tys. działek tzw. polskiej heroiny, której wartość policja ocenia na ponad 1,8 mln zł wyprodukowali i wprowadzili na rynek członkowie grupy przestępczej z Katowic. Policja zatrzymała 8 osób.
"Rozpracowywanie grupy, badanie wszystkich ich kontaktów i powiązań trwało 2 lata. W tej chwili zatrzymanych jest osiem osób. Siedem z nich trafiło już do aresztu, jeden jest pod dozorem policyjnym" - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji Magdalena Szymańska-Mizera.
Według policji, w zlikwidowanej w Katowicach fabryczce heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku. Później poprzez siatkę dealerów rozprowadzano w Katowicach i miastach ościennych.
"Przez dwa lata sprzedali 365 tys. cm sześciennych. Licząc po 5 złotych za cm, daje to ponad 1,8 mln zł" – mówią policjanci.
Dwojgu zatrzymanych - 35-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie prokuratura przedstawiła zarzuty założenia grupy przestępczej i kierowania nią. Za ten jeden tylko zarzut grozi im do 8 lat więzienia. Dodatkowo odpowiedzą za produkcję i rozprowadzanie narkotyków.


rmf.fm

W Katowicach rozbito narkotykowy gang

Prawie dwa miliony złotych warte są narkotyki, które wyprodukował i wprowadził do obiegu gang z Katowic. Policja rozbiła grupę - zatrzymano 8 osób, w tym kierujących grupą - kobietę i mężczyznę.
Przestępcy działali dwa lata. W tym czasie wyprodukowali i sprzedali niemal 400 tysięcy działek kompotu makowego. Jego łączną wartość policja oszacowała na 1,8 miliona złotych. Przestępcy swój proceder uprawiali nie tylko w samych Katowicach - narkotyki trafiały niemal na cały Śląsk. Funkcjonariusze trafili także do miejsc, gdzie przestępcy produkowali kompot. "Zabezpieczyliśmy szereg komponentów służących do produkcji polskiej heroiny, również znaczne ilości już gotowego narkotyku" – powiedziała sieci RMF FM Magdalena Szymańska-Mizera z katowickiej policji. Policjanci mówią, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Przywódcom rozbitego gangu narkotykowego grozi teraz do 10 lat więzienia.


wp.pl/IAR 21.05.2001

Katowice: aresztowano handlarzy narkotyków

Katowiccy policjanci rozbili w poniedziałek zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Aresztowano siedmiu handlarzy. W ciągu 2-letniej działalności przestępcy wprowadzili na rynek tzw. polską heroinę, której wartość to 1 mln 800 tys. zł. - poinformowała lokalna policja. W skład grupy wchodziło co najmniej osiem osób w wieku od 25 do 45 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które były organizatorami grupy. Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 365 tys. centymetrów sześciennych polskiej heroiny. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, co oznacza, że spodziewane są kolejne zatrzymania - poinformowała policja.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

własny pokój, czwartek w nocy, ciekawość pobudzona legendami

TripRaport napisany 12 kwietnia 2007, 19:04 na starym NG na forum Hajpa, przeniesony w zasadzie bez zmian. Dziś pewnie napisałbym go trochę inaczej, ale jako dokument archiwalny niechaj takim pozostanie.

Enjoy:)

***

 • Dekstrometorfan
 • Miks
 • Powoje

Mój pokój. Mama spała w swojej sypialni. Jej sen był wyjątkowo głęboki. Nastrój psychiczny: Pozytywny, bezstresowy, byłam ciekawa, co mi się przytrafi jak do wilca dodam całą paczkę dxm.

Ta noc była dla mnie nadzwyczaj miłą niespodzianką. Do tej pory na myśl o niej wypełniam się falą radości. Wszystko zawdzięczam Peterowi Carollowi, który w swojej książce „Psychonauta”, doradził, aby spożycie substancji chemicznych poprzedzić inwokacją.

t – 10

 • 4-HO-MET
 • Pozytywne przeżycie

Dobry humor, lekka obawa przed nową substancją.

Trip na którejś z tryptamin planowałem od dłuższego czasu, ale przedłużająca się sesja egzaminacyjna spowodowała odkładanie go w czasie. Już zdążyłem porzucić ten pomysł, ale mimo to zakupiłem kapsułkę 10mg z "prorokiem". Ku mojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, w otrzymanej przesyłce były dwie :)

Otwierało to zupełnie nowe możliwości, ale dalej nie byłem pewien, kiedy je spożyć, myślałem nad którymś z kolei weekendem.

 • Inne
 • Inne
 • Retrospekcja

Zawsze przygotowany psychicznie z kotwicami jak podczas lucid dreaming :)

Na wstępie zaznaczę, że nie będzie to opis tripa, a raczej próba rozłożenia na części składowe tego, co działo się podczas moich kilku przygód z al-ladem i wnioski nt. obiektywnego działania substancji (tj. bez prywaty). Miałem już wcześniej doświadczenie z tego typu substancjami, mianowicie 1p-lsd, które moim zdaniem nie umywa się do alladyna. Przynajmniej w moim przypadku, bo kończyło się na tym, że miałem dość drastycznych wahań nastroju i zawsze kończyłem tę przekombinowaną gonitwę myśli z pomocą klonazolamu.

randomness