REKLAMA
Rozbity gang narkotykowy z Katowic

W zlikwidowanej w Katowicach fabryczce polskiej heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP
wp.pl/IAR
rmf.fm

Odsłony

2717
onet.pl/PAP 21.05.2001

Rozbito gang narkotykowy

365 tys. działek tzw. polskiej heroiny, której wartość policja ocenia na ponad 1,8 mln zł wyprodukowali i wprowadzili na rynek członkowie grupy przestępczej z Katowic. Policja zatrzymała 8 osób.
"Rozpracowywanie grupy, badanie wszystkich ich kontaktów i powiązań trwało 2 lata. W tej chwili zatrzymanych jest osiem osób. Siedem z nich trafiło już do aresztu, jeden jest pod dozorem policyjnym" - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji Magdalena Szymańska-Mizera.
Według policji, w zlikwidowanej w Katowicach fabryczce heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku. Później poprzez siatkę dealerów rozprowadzano w Katowicach i miastach ościennych.
"Przez dwa lata sprzedali 365 tys. cm sześciennych. Licząc po 5 złotych za cm, daje to ponad 1,8 mln zł" – mówią policjanci.
Dwojgu zatrzymanych - 35-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie prokuratura przedstawiła zarzuty założenia grupy przestępczej i kierowania nią. Za ten jeden tylko zarzut grozi im do 8 lat więzienia. Dodatkowo odpowiedzą za produkcję i rozprowadzanie narkotyków.


rmf.fm

W Katowicach rozbito narkotykowy gang

Prawie dwa miliony złotych warte są narkotyki, które wyprodukował i wprowadził do obiegu gang z Katowic. Policja rozbiła grupę - zatrzymano 8 osób, w tym kierujących grupą - kobietę i mężczyznę.
Przestępcy działali dwa lata. W tym czasie wyprodukowali i sprzedali niemal 400 tysięcy działek kompotu makowego. Jego łączną wartość policja oszacowała na 1,8 miliona złotych. Przestępcy swój proceder uprawiali nie tylko w samych Katowicach - narkotyki trafiały niemal na cały Śląsk. Funkcjonariusze trafili także do miejsc, gdzie przestępcy produkowali kompot. "Zabezpieczyliśmy szereg komponentów służących do produkcji polskiej heroiny, również znaczne ilości już gotowego narkotyku" – powiedziała sieci RMF FM Magdalena Szymańska-Mizera z katowickiej policji. Policjanci mówią, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Przywódcom rozbitego gangu narkotykowego grozi teraz do 10 lat więzienia.


wp.pl/IAR 21.05.2001

Katowice: aresztowano handlarzy narkotyków

Katowiccy policjanci rozbili w poniedziałek zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Aresztowano siedmiu handlarzy. W ciągu 2-letniej działalności przestępcy wprowadzili na rynek tzw. polską heroinę, której wartość to 1 mln 800 tys. zł. - poinformowała lokalna policja. W skład grupy wchodziło co najmniej osiem osób w wieku od 25 do 45 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które były organizatorami grupy. Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 365 tys. centymetrów sześciennych polskiej heroiny. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, co oznacza, że spodziewane są kolejne zatrzymania - poinformowała policja.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Dekstrometorfan


dawka - 30 tabletek Acodinu 450mg, ważę 72kg czyli 6,25mg/kg


doświadczenie - mj, alkohol, XTC, kodeina, aviomarin


set & setting - chęć spróbowania czegoś nowego w domowym zaciszu pod opieką żony hehe
Wszystko zaczęło się oczywiście tu na hyperrealu. Po przeczytaniu paru raportów o DXM byłem zaskoczony jak ludzie opisują jazdy w połączeniu z muzyką. Pomyślałem, trzeba spróbować.


 • Benzydamina
 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, brak żadnego napięcia ani też podniecenia, nie robię tego po raz pierwszy i raczej wiem, czego się spodziewać. Generalnie wszystko zaplanowane z nudów i chęci przeżycia czegoś niezwykłego. Noc, pusto w domu, żadnych obowiązków ani problemów.

Postanowiłem opisać niedawne przeżycie żeby podzielić się z użytkownikami neurogroove i hyperreala kolejnym polskim opisem plateau sigma. Wielu ma o tym stanie fałszywe wyobrażenie i wielu kojarzy je z nieprzyjemnymi odczuciami, co według mnie nie jest do końca prawdą. Sigma plateau nie zawsze oznacza Nagniota na Jasnej Górze. Tak czy owak, dekstrometorfan jest bardzo silną substancją...

 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Marcowy wieczór, zmęczony kolejnym dniem w szkole, ale nastrój jak najbardziej pozytywny. Chęć zrelaksowania się, chwili zapomnienia, ale i ciekawość co kryję się pod nazwą Thiocodin.

Z kupnem Thiocodinu były małe problemy, bo babeczka w aptece wyskoczyła z tekstem: "dla kogo?". Trochę zaskoczony powiedziałem, że dla mamy. Ona znowu "a co mamie jest?" na co ja, że nie mam pojęcia, kazała mi kupić to jestem. Coś tam pogadała, aby pamiętać o tym, że nie wolno wykorzystywać skutków ubocznych. Ładnego zonka miałem. Trochę mnie zamurowało i się nie odzywałem, tylko myślałem sobie "Czy ja kurwa wyglądam na ćpuna?!" W ostatecznośći wyszedłem  z apteki z paczką Thiocodinu w kieszeni i z uśmiechem na twarzy.

 • Adrenalina
 • Alprazolam
 • Benzydamina
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Katastrofa
 • N2O (gaz rozweselający)

W nawale stresu jaki od dłuzszego czasu zalewał moją głowe zaczełem szukać pomocy w benzodiazepinach.Xanax znalazłem w domu były 3 pudełka ale nikt tego nie brał następnie reszte alpragen dokupiłem z internetu .Nie wiedzialem na początku jak bardzo szkodliwe i niebezpieczne są te substnacje.Lecz w tym raporcie opisze nie sam efekt zażycia xanaxu bo to nie jest nic specjalnego pewnie większość z was brało lub mniej więcej sie orientuje jak działa na człowieka alprazolam i inne benzo.Kiedy zaczełem przygode z xanaxem moje doświadczenie w braniu substancji psychoaktywnych było nikłe.Nie orient