REKLAMA
Rozbity gang narkotykowy z Katowic

W zlikwidowanej w Katowicach fabryczce polskiej heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP
wp.pl/IAR
rmf.fm

Odsłony

2726
onet.pl/PAP 21.05.2001

Rozbito gang narkotykowy

365 tys. działek tzw. polskiej heroiny, której wartość policja ocenia na ponad 1,8 mln zł wyprodukowali i wprowadzili na rynek członkowie grupy przestępczej z Katowic. Policja zatrzymała 8 osób.
"Rozpracowywanie grupy, badanie wszystkich ich kontaktów i powiązań trwało 2 lata. W tej chwili zatrzymanych jest osiem osób. Siedem z nich trafiło już do aresztu, jeden jest pod dozorem policyjnym" - powiedziała rzeczniczka katowickiej policji Magdalena Szymańska-Mizera.
Według policji, w zlikwidowanej w Katowicach fabryczce heroiny produkowano dziennie średnio 500 cm sześciennych narkotyku. Później poprzez siatkę dealerów rozprowadzano w Katowicach i miastach ościennych.
"Przez dwa lata sprzedali 365 tys. cm sześciennych. Licząc po 5 złotych za cm, daje to ponad 1,8 mln zł" – mówią policjanci.
Dwojgu zatrzymanych - 35-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie prokuratura przedstawiła zarzuty założenia grupy przestępczej i kierowania nią. Za ten jeden tylko zarzut grozi im do 8 lat więzienia. Dodatkowo odpowiedzą za produkcję i rozprowadzanie narkotyków.


rmf.fm

W Katowicach rozbito narkotykowy gang

Prawie dwa miliony złotych warte są narkotyki, które wyprodukował i wprowadził do obiegu gang z Katowic. Policja rozbiła grupę - zatrzymano 8 osób, w tym kierujących grupą - kobietę i mężczyznę.
Przestępcy działali dwa lata. W tym czasie wyprodukowali i sprzedali niemal 400 tysięcy działek kompotu makowego. Jego łączną wartość policja oszacowała na 1,8 miliona złotych. Przestępcy swój proceder uprawiali nie tylko w samych Katowicach - narkotyki trafiały niemal na cały Śląsk. Funkcjonariusze trafili także do miejsc, gdzie przestępcy produkowali kompot. "Zabezpieczyliśmy szereg komponentów służących do produkcji polskiej heroiny, również znaczne ilości już gotowego narkotyku" – powiedziała sieci RMF FM Magdalena Szymańska-Mizera z katowickiej policji. Policjanci mówią, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Przywódcom rozbitego gangu narkotykowego grozi teraz do 10 lat więzienia.


wp.pl/IAR 21.05.2001

Katowice: aresztowano handlarzy narkotyków

Katowiccy policjanci rozbili w poniedziałek zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Aresztowano siedmiu handlarzy. W ciągu 2-letniej działalności przestępcy wprowadzili na rynek tzw. polską heroinę, której wartość to 1 mln 800 tys. zł. - poinformowała lokalna policja. W skład grupy wchodziło co najmniej osiem osób w wieku od 25 do 45 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego. Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które były organizatorami grupy. Przestępcy wprowadzili na rynek ponad 365 tys. centymetrów sześciennych polskiej heroiny. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, co oznacza, że spodziewane są kolejne zatrzymania - poinformowała policja.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks

wolna chata - perspektywa odkrycia czegoś nowego - ja i 4 kumpli - V który tylko pali i S który pali i wrzuca 4 saszety benzy (ekstrakcja)

Zaczynamy: 
Przychodzi do mnie V. 
12:00 leci połówka papiera zapijana na pusty żołądek zdrową ilością coli i pierwsze dwa nabicia palenia 
12:40 odrobina zmiana płynności postrzegania obrazu - a może tylko wkręt? 
13:00 idziemy do apteki po aco i do sklepu po browar 
13:30 wrzucamy aco - przez pierwsze kilkanaście minut wrzucam 10, potem dochodzi w międzyczasie (przez ok. godzinę) kolejne 10 czyli w sumie 300 mg 
13:40-13:50 - ewidentne drobne haluny - ruchy firanek delikatne poruszanie się przedmiotów na które się nie patrzysz 

  • Szałwia Wieszcza


0:00


Nabijam faję. Trudno podjąć decyzję -- czy zapalić? Kilka razy

uruchamiam zapalniczkę, gaszę, uruchamiam... W końcu szybka decyzja:

niech się dzieje co chce! Pierwszy mach trzymam około 30 sekund. Nic

nie czuję, ale nie czas na zastanawianie się -- biorę drugi, zaczynam

liczyć. I nagle uczucie, jakby dym uciekał z płuc do głowy! Zrobiłem

już wydech? Jeszcze nie? Trzymać jeszcze ten cholerny dym, czy w

  • MDMA (Ecstasy)


data: 13.10.2001r.


zażyta trucizna: 1 tabletka Ecstasy z wyrzeźbioną kotwiczką. Cena: 30zł/szt.
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie. Dobry humor. Duża łąka poza miastem. Razem z moim kumplem jako przewodnikiem.

Była to kolejna podróż z grzybami. Przygotowywałem się do niej psychicznie dość długi czas. W końcu nadszedł ten dzień. Poniedziałek – początek tygodnia, pogoda idealna, ciepło, lekki wiaterek. Razem z moim przyjacielem (nazwijmy go Zenek) postanowiłem udać się na oddaloną od miasta polankę gdzie panował cisza i spokój. Poza kilkoma traktorami w oddali nic nam nie przeszkadzało :)

randomness