REKLAMA
Rosja: dożywocie w łagrze za handel narkotykami. Precedensowy wyrok

W Rosji sąd po raz pierwszy orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności za handel narkotykami. Obywatel Tadżykistanu Szerali Tabarow resztę życia spędzi w kolonii karnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PolskieRadio.pl
PAP, IAR

Odsłony

208

W Rosji sąd po raz pierwszy orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności za handel narkotykami. Obywatel Tadżykistanu Szerali Tabarow resztę życia spędzi w kolonii karnej. W tym samym procesie Moskiewski Sąd Obwodowy skazał także czternastu innych obywateli Tadżykistanu zamieszanych w handel substancjami odurzającymi.

Szerali Tabarow już raz trafił w Rosji za kraty. W 2003 roku został skazany na 10 lat za organizowanie przemytu narkotyków. Rosyjski wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku jego adwokatów i wyraził zgodę na ekstradycję do Tadżykistanu. Mężczyzna miał odsiadywać wyrok w swojej ojczyźnie. Na kilka lat przed końcem kary objęła go amnestia i wyszedł na wolność.

Jak wynika z materiałów przedstawionych przez prokuraturę, Tabarow zorganizował nową grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. Substancje odurzające kupował w Afganistanie, a sprzedawał w Rosji. Tylko w latach 2012 - 2015 próbował wprowadzić na rosyjski rynek ponad 600 kilogramów heroiny. Moskiewski Sąd Obwodowy skazał Tadżyka na dożywotni pobyt w łagrze, a jego kompanom wymierzył kary od 6 do 25 lat pozbawienia wolności w koloniach karnych o zaostrzonym rygorze.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness