REKLAMA
Rosja: dożywocie w łagrze za handel narkotykami. Precedensowy wyrok

W Rosji sąd po raz pierwszy orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności za handel narkotykami. Obywatel Tadżykistanu Szerali Tabarow resztę życia spędzi w kolonii karnej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PolskieRadio.pl
PAP, IAR

Odsłony

219

W Rosji sąd po raz pierwszy orzekł karę dożywotniego pozbawienia wolności za handel narkotykami. Obywatel Tadżykistanu Szerali Tabarow resztę życia spędzi w kolonii karnej. W tym samym procesie Moskiewski Sąd Obwodowy skazał także czternastu innych obywateli Tadżykistanu zamieszanych w handel substancjami odurzającymi.

Szerali Tabarow już raz trafił w Rosji za kraty. W 2003 roku został skazany na 10 lat za organizowanie przemytu narkotyków. Rosyjski wymiar sprawiedliwości przychylił się do wniosku jego adwokatów i wyraził zgodę na ekstradycję do Tadżykistanu. Mężczyzna miał odsiadywać wyrok w swojej ojczyźnie. Na kilka lat przed końcem kary objęła go amnestia i wyszedł na wolność.

Jak wynika z materiałów przedstawionych przez prokuraturę, Tabarow zorganizował nową grupę przestępczą, która handlowała narkotykami. Substancje odurzające kupował w Afganistanie, a sprzedawał w Rosji. Tylko w latach 2012 - 2015 próbował wprowadzić na rosyjski rynek ponad 600 kilogramów heroiny. Moskiewski Sąd Obwodowy skazał Tadżyka na dożywotni pobyt w łagrze, a jego kompanom wymierzył kary od 6 do 25 lat pozbawienia wolności w koloniach karnych o zaostrzonym rygorze.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Retrospekcja

Będzie to próba powrotu do wydarzeń, z których część już została przezemnie zapomniana. z tego powodu, to co pamiętam zapisze jako fakty *fakt nr 1 Był to przełom lata/jesieni podwzględem pogody mniej więcej wrzesień/październik? fakt nr 2 Kartoniki były z pewnego źródła z tym czym trzeba(dalajlamy) fakt nr 3 Mój nastrój był wtedy dobry, podobnie jak mojej dziewczyny z tą różnicą, że ona czuła lekki respekt/obawy przed tripem. faktr nr 4 Wmiare jeszcze na "świeżo" nowe otoczenie tj: mieszkanie oraz miasto- przeprowadzka do mieszkania na studia

Po nabyciu kartonów, stoczyłem dyskusje z dziewczyną, kiedy odbędzie się degustacja :) . Postanowiliśmy, że akcja odbędzie sie na pół spontanie czyli w któryś z weekendów kiedy oboje stwierdzimy, że "dziś jest ten dzień".Zanim nastał, z gospodarczą wizytą odwiedzili nas rodziciele Anki. Najedliśmy się trochę strachu, kiedy wkładali jajka do lodówki z foliowym zawiniątkiem, prawie wogóle nie showanym. Ostatecznie sytuacja została zażegnana, a jakiś czas potem nadszedł wreszcie czas na konsumpcję. Ostatnie zerknięcie na zegarek i startujemy! papierki zarzucone jakoś 11:30.

  • Muchomor czerwony

  • LSD-25

substancja: LSD-25 pod postacią małej szarej tekturki z truskawką.

  • Dimenhydrynat


Nazwa substancji: Aviomarin, MJ

Wcześniejsze doświadczenia: alko bardzo dużo, THC bardzo dużo, feta kilka razy, extasy kilka razy, gałka muszkatołowa - raz bez żadnych efektów.

Dawka i sposób użycia: 15 tabletek na jeden raz

Set & Settings: W domu z kolegą i bratem. Starsi wracają później.

Oczekiwania: Hallony