Rolnicy podejrzewani o handel słomą makową

172 kg suszu słomy makowej znaleźli policjanci w dwóch gospodarstwach w gminie Żmudź (Lubelskie). Ich właściciele są podejrzewani o handel tym produktem, służącym do wyrobu tzw. polskiej heroiny.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1443

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz, w gospodarstwie 46-letniego Tadeusza F. znaleziono 43 kg suszu, a u 29-letniego Tomasza O. - 129 kg. Obu grozi kara do pięciu lat więzienia.

Z każdego kilograma suszu można wytworzyć około 200 cm sześć. tzw. polskiej heroiny o wartości czarnorynkowej około 1 tys. zł. Tak więc z tej ilości można wyprodukować narkotyki o łącznej wartości około 172 tys. złotych - powiedział Wójtowicz.

Część znalezionej słomy makowej była rozdrobniona i spakowana w worki. Obaj rolnicy nie mieli pozwoleń na uprawę maku. Nawet gdyby uprawa była legalna, przepisy nakazują, że po zbiorach słoma powinna być spalona - powiedział Wójtowicz.

Policja ustala ewentualnych odbiorców suszu. Rolnicy po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Nie byli wcześniej notowani przez policję.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

mh (niezweryfikowany)
"Nawet gdyby uprawa była legalna, przepisy nakazują, że po zbiorach słoma powinna być spalona "...no to przecież chcieli spalić,tylko im za wcześnie zabrano...
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina


Substancja : Amfetamina

Ilość : Cały worek

Doznania : Niezłeeee ;)Mówiłem że opisze kiedyś nocną jazdę po fecie ... ;)Niestety nie będzie to sprawozdanie z jakiejś imprezy czy coś ...Było to dosyc niedawno, bo jakiś miech temu ... dostałem od znajomego Zdzisława ;) kilka worków jkiejś innej, bo palonej amfetaminy ... jak teraz dobrze pomyśle mogła to byś metamfetamina czy jakoś tak ... ale nieważne ... dostałem od niego towar z zapewnieniem że jest dobre.

  • Grzyby halucynogenne


Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.


  • Amfetamina
  • Retrospekcja

Czy zauważyliście czasem, jak wypadkowa szkodliwość substancji wpływa na sposób w jaki wypowiadają się o niej użytkownicy? W wypadku marihuany mamy „trawkę”, „grasik”, „gandzię”, „Marysię”, „zioło” – wszystkie określenia niosące pozytywny ładunek i nie zdarzyło mi się chyba widzieć brzydkiego przezwiska dla tej dość niewinnej używki. A pomyślcie teraz o amfetaminie – zaczyna się podobnie poufale: „spidzik”, „fetka”, „metka”, po czym następuje niesamowita przemiana i w pewnym momencie starzy wyjadacze zaczynają na forum pisać o niej: „ŚCIERWO”.

  • Dekstrometorfan
  • Inhalanty
  • Miks

Pozytywne,mój pokój,rodzice w pokoju za ścianą.

Witam wiem, że jest aż od groma tripów z dxm. Lecz nie ma chyba żadnego z mieszanki dxm i butanu, która jest warta uwagi!

 

Trip raport jest rzecz jasna pisany następnego dnia.

T+00:00(22:30)

Laduję 50 tabletek w około pół godziny po kolejnych 20 min kolejne 10.

 

T+01:00 

Dopiero teraz odczuwam działanie dxm na około 50-60 % peaku. Po zamknięciu oczu lekki efekt wirowania lecz jeszcze żadnych CEV-ów.

T+02:00 (peak)

randomness