Rekordowa sprzedaż marihuany – dzięki Lollapalooza

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany osiągnęła w lipcu rekordowe 127.8 miliona dolarów – przy czym duży wpływ na te liczby mieli klienci spoza stanu, którzy przybyli do Chicago na festiwal muzyczny Lollapalooza.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

126

Sprzedaż rekreacyjnej marihuany osiągnęła w lipcu rekordowe 127.8 miliona dolarów – przy czym duży wpływ na te liczby mieli klienci spoza stanu, którzy przybyli do Chicago na festiwal muzyczny Lollapalooza.

Miesięczna sprzedaż była o 10% wyższa niż majowy rekord wynoszący 116.4 mln. – wynika z raportu Departamentu Regulacji Finansowych w Illinois.

Po raz pierwszy w 30-letniej historii festiwalu legalna była sprzedaż rekreacyjnej marihuany. Chociaż w dalszym ciągu palenie lub spożywanie produktów z marihuany jest nielegalne w miejscach publicznych lub w pobliżu osób poniżej 21. roku życia, tłumy odwiedzające Grant Park zwiększyły sprzedaż nawet o 50% w okolicznych punktach sprzedaży.

„W weekend tysiące uczestników festiwalu odwiedziły nasz sklep w dzielnicy River North, dzięki czemu był to nasz najbardziej udany weekend do tej pory” – powiedział Jason Erkes, rzecznik Cresco Labs, którego apteka Sunnyside Dispensary w River North znajdowała się najbliżej miejsca trwania festiwalu.

W lipcu 110 działających w Illinois aptek sprzedało rekordową liczbę 2.8 miliona produktów z marihuany. Mieszkańcy stanu wydali na nie około 85 milionów dolarów, podczas gdy sprzedaż osobom spoza Illinois przekroczyła 42 miliony – co oznacza wzrost o 16% od czerwca.

„Letnia turystyka i uczestnicy festiwalu Lollapalooza w znacznym stopniu przyczynili się do lipcowej sprzedaży osobom spoza stanu” – powiedział Erkes.

Illinois jest jednym z 18 stanów, które zalegalizowały rekreacyjne użycie marihuany, co nadal jest nielegalne na mocy prawa federalnego. Do lipca stan wygenerował 753 miliony dolarów ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany, czyli więcej niż w całym ubiegłym roku. Całkowita sprzedaż osiągnęła 1.03 miliarda w 2020 roku, w tym 669 milionów dolarów ze sprzedaży marihuany rekreacyjnej i ponad 366 milionów ze sprzedaży medycznej marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Set&Setting - Set - Nastrój psychiczny - podekscytowanie i chęć doświadczenia niezwykłej podróży, Setting - sklep, plac zabaw, mieszkanie

Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy trip-raport więc proszę o wyrozumiałość, proszę też w miarę możliwości o zaakceptowanie go, bo szczegółowych trip-raportów o 4 plateau jest bardzo mało i ja chciałbym go opisać i ostrzec ludzi przed próbowaniem tak dużych dawek.

To był marzec 2020 roku. Wybrałem się po zakupy do innego miasta, a że chciałem tego dnia doświadczyć 4 plateau skusiłem się na kupno pięciu paczek Acodinu. Całe doświadczenie zaczęło się około godziny 16 a skończyło o 2 w nocy następnego dnia. Moja waga to 70kg.

  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Strach, pierwszy raz brałem coś samemu w dodatku z rodziną w domu, pomimo później godziny i własnego pokoju. Laptop i łóżko

19:30

Odbieram oczekiwaną paczke z paczkomatu, jednak jadę z rodziną w aucie więc na razie nue mogę nieczego sprawdzić

  • Katastrofa
  • Marihuana

Wieść gminna niesie, że nie zanotowano żadnej śmierci związanej z marihuaną, poza tym jednym nieszczęśnikiem, którego tona zielska rozgniotła, gdy paczka zerwała się z dźwigu, podczas rozładunku. Nawet jeśli momentami udawało mi się wyłowić ten fakt z szarawej zawieruchy myśli, wiedza ta nie była ani trochę kojąca. Przecież — myślałem sobie — zawsze może być ten pierwszy raz.

  • Dimenhydrynat

Raz ze znajomym zarzuciliśmy po 20 sztuk na łeb i zapaliliśmy do tego zajebistego skuna (jeden z lepszych jakie paliłem) i tak nas wyjebało poza rzeczywistość, ze krowy nam po osiedlu biegały, żaby na nas skakały, rozmawiałem z koleżanka, która w tym czasie była w Łebie, a gadka miedzy nami polegała na wymianie pojedynczych słów (część mówiliśmy a część tylko myśleliśmy sobie w głowach i nawet się dogadywaliśmy - cos ala telepatia, naprawdę dziwna sprawa).

randomness