Radom: Kontrola sanepidu i policji, lokal z dopalaczami zamknięty

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Echo Dnia Radomskie
tnt

Odsłony

114

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Od dawna tajemnicą Poliszynela było, że mieści się tutaj sklep z dopalaczami.

W środę po godzinie 12 pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Szyby lokalu zasłaniał papier, nie było żadnego szyldu świadczącego o prowadzonej tam działalności, a dostępu do drzwi bronił domofon. Od dawna tajemnicą Poliszynela było, że mieści się tutaj sklep z dopalaczami.

Radomska policja potwierdza, że brała udział w kontroli. - Rola policjantów polegała na wsparciu pracowników sanepidu - mówiła w środę Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Po kontroli drzwi lokalu zostały zabezpieczone plombami z pieczątką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

To nie pierwsza tego typu akcja. Sanepid często prowadzi działania skierowane przeciwko handlarzom dopalaczami, kontrolując miejsca, w których zachodzi podejrzenie, że oferują niebezpieczne dla życia i zdrowia, zakazane substancje często pod pozorem „materiałów kolekcjonerskich”.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w punkcie zabezpieczono próbki do badań. To, z czym mieli do czynienia klienci sklepu, wykaże analiza chemiczna.

Takimi badaniami zajmuje się Pracownia Badania Środków Zastępczych w radomskim sanepidzie, która przebadała w pierwszym półroczu tego roku 232 próbki. W 90 procentach z nich stwierdzono środki zastępcze, czyli dopalacze. W 5 procentach próbek były narkotyki, a w pozostałych 5 procentach substancje nie stanowiące zagrożenia dla życia ludzi. Były to próbki z całej Polski.

Na początku lipca tego roku radomski sanepid alarmował o dużej ilości stwierdzonych w Radomiu zatruć spowodowanych substancją pod nazwą furanyl - fentanyl, w skrócie Fu-F. Po tę niebezpieczną substancję sięgnęło 15 osób w wieku 14-37 lat. Wszystkie trafiły do szpitala. Fu-F to substancja bardzo silnie uzależniająca. Obecnie trwają prace związane z wprowadzeniem jej na listę narkotyków. Sięgające po nią osoby często nie mają pojęcia jakie może spowodować spustoszenie w organizmie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Marihuana

Set & Setting: Środa wieczór, przechadzka po mieście, park, moje cztery ściany.

Dawkowanie: 1g Haszu, 2g Benzydaminy (Tantum Rosa). Lat 19, wzrost 178 cm, waga ok 65kg.

Pomysł ten siedział już w mojej głowie jakiś czas. Był wtorek, wieczór był przyjemny.

Siedziałem w piwnicy paląc trawę, i do głowy przyszedł mi pomysł z benzydaminą...

Jak pomyślałem tak tez zrobiłem jak było to tylko możliwe.

  • Sceletium Tortuosum

Gwoli ścisłości i powodowany "naukowym zacięciem" postanowiłem powrócic do tematu Sceletium T, tym bardziej ,że dzięki bardziej doświadczonym kolegom ( wtym miejscu bardzo dziękuję za cenne wskazówki komentatorom tekstu poprzedniego)otrzymałem ku dalszym eksperymentom nieocenione wskazówki.

Otóż dwa zarzycia , których dokonałem po napisaniu poprzedniego raportu rózniły się diametralnie od tamże opisanych ... i to na korzyść kanny , z która wypada mi sie przeprosić.

  • Damiana
  • Mieszanki "ziołowe"
  • pFPP

pokój, ciemno, forum-dopalacze i mega dobry humor, muzyka,

Info o mnie - 20 lat, 72 kg, 176 cm

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks

Chłodny listopadowy dzień, ulice i środki komunikacji miejskiej Trójmiasta, zimny i niewygodny garaż na jakimś zadupiu, wspaniały humor w związku ze spotkaniem z moimi ulubionymi ćpunkami ;) Kompania w składzie: ja, Bill, Ironia, McOffsky, Jezus i koleżanka spoza forum - D.

   Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.

randomness