Przyznano pierwszą psychodeliczną profesurę

W piątek 7 maja profesor Matthew W. Johnson poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał tytuł profesora w dziedzinie badań nad psychodelikami. Będzie profesorem psychodelików i świadomości na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. Jest to najprawdopodobniej pierwsza profesura na świecie, która zawiera w nazwie słowo psychodeliki.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

5HT2A.PL, Mariusz Sarnicki
Joanna Triss Baron
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony 5-HT2A - Psychodeliczny Przegląd Naukowy, gdzie znajdziecie mnóstwo równie ciekawych materiałów!

Odsłony

40

W piątek 7 maja profesor Matthew W. Johnson poinformował na swoim Twitterze, że otrzymał tytuł profesora w dziedzinie badań nad psychodelikami. Będzie profesorem psychodelików i świadomości na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. Jest to najprawdopodobniej pierwsza profesura na świecie, która zawiera w nazwie słowo psychodeliki.

Profesor Matthew W. Johnson jest profesorem psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Johna Hopkinsa. Jest jednym z najczęściej publikowanych na świecie naukowców zajmujących się działaniem psychodelików na ludzi. Przeprowadził przełomowe badania nad behawioralną ekonomią używania narkotyków, uzależnieniami i ryzykownymi zachowaniami. Profesor Johnson uzyskał tytuł doktora z psychologii eksperymentalnej na Uniwersytecie Vermontu w 2004 roku. Pracując z psychodelikami od 2004 roku, profesor Johnson w 2008 roku opublikował wytyczne dotyczące bezpieczeństwa stosowania psychodelików, pomagając wskrzesić badania nad tymi substancjami. Jako Główny Badacz opracował i opublikował pierwsze badania nad psychodelicznym leczeniem uzależnienia od tytoniu w 2014 roku.

Profesor Johnson i współpracownicy opublikowali największe badanie psylocybiny w leczeniu stresu nowotworowego w 2016 roku. W 2018 roku dokonał oceny ryzyka nadużycia psylocybiny, rekomendując umieszczenie jej w Grupie IV CSA1

Zajmuje się badaniem psylocybiny w leczeniu uzależnienia od opioidów i PTSD. W 2011 roku dr Johnson opublikował pierwsze w historii badania ze ślepą próbą na ludziach, pokazujące psychoaktywne efekty salwinoryny A, aktywnego składnika szałwii wieszczej.

W 2017 roku opublikował pierwsze dane wskazujące, że testowanie pigułek MDMA może zmniejszać szkody wynikające z ich używania, w szczególności poprzez ograniczenie spożycia nieznanych lub niepożądanych domieszek.

Profesor Johnson jest ceniony za swoje badania w dziedzinie ekonomii behawioralnej, farmakologii behawioralnej i analizy zachowania. Przeprowadził pionierskie badania z użyciem kokainy, metamfetaminy i alkoholu, w celu ustalenia jak wpływają na pożądanie i decyzje seksualne. Opublikował badania dotyczące narkotyków z prawie wszystkich klas psychoaktywnych, w tym nikotyny, opioidów, konopi, benzodiazepin, dekstrometorfanu, GHB, kofeiny i związków analogów katynonu (tzw. kryształu).

W 2019 roku profesor Johnson był prezesem Wydziału Psychofarmakologii i Nadużywania Substancji Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i jest obecnym prezesem i współzałożycielem Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Psychodelikami. Otrzymał stałe dofinansowanie NIH jako główny badacz od 2009 roku. Recenzował ponad 75 czasopism i działał jako gościnny redaktor w dwóch specjalnych wydaniach dotyczących psychodelików. Profesor Johnson otrzymał granty od NIH, NSF, wojska USA. Jest stałym członkiem sekcji badawczej Addictions Risks and Mechansims (ARM) NIH. Wygłaszał prezentacje w 13 krajach.

Profesor Johnson na temat psychodelików i innych narkotyków udzielił wywiadów m.in. dla The New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, CNN, Newsweek, Vogue, Scientific American, Nature, Vice. Profesor Johnson występował w wielu programach telewizyjnych i radiowych, w tym 60 Minutes, CNN’s Wolf Blitzer Situation Room, Fox Business News ‘Kennedy, BBC World Service. Dyskusja panelowa profesora Johnsona z Timem Ferrissem podczas światowej konferencji Milken Institute była transmitowana w ramach Tim Ferriss Podcast.

Profesor Johnson i jego badania zostały przedstawione w odcinku Breakthrough na National Geographic Channel, wyprodukowanym przez Rona Howarda oraz w bestsellerowej książce Michaela Pollana „Jak zmienić swój umysł. Czego nowe badania nad psychodelikami uczą nas o świadomości, umieraniu, uzależnieniu, depresji i transcendencji”, której polski przekład Macieja Lorenca właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Nazwa subst: Aviomarin


Doswiadczenie: MJ, feta, DXM, efe, klej, LSD, kodeina, benzydamina, galka,

avio first time


Dawka: 3 op po 5 kazde


Set&setting: umyslowo wypoczety chociaz wczoraj wychlalem tussipect w mojej

piwnicy :>


Efekty: straszne! haloony


Z czym mieszane: wczesniej i w ciagu dnia byla sciezka fety :P

  • Efedryna

nazwa substancji:

Tussipect (syntetycza efedryna)poziom doświadczenia użytkownika:

170cm. 67kg.


  • 7 lat ciosam trawsko (ostatnio przestałem w ogóle...już na mnie nie

    działa...SERIO! zrobiłem przerwe na miesiąc, wypaliłem dwa worki

    i czułem się jak po 3 piwkach).

  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazała mi swoje wdzięki, musiałem się kilkakrotnie do niej przymierzyć. Właściwie około 70% jej konsumentów odczuło prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze później. Pierwszy raz nie był więc dla mnie niczym nadzwyczajnym - trochę poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciągam dym z suszonych liści, robiąc przerwy pomiędzy poszczególnymi zaciągnięciami i używając zwykłej zapalniczki w zwykłej lufce, co okazało się niedostateczne do waporyzacji.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Słoneczny dzień nad morzem, nastawienie pozytywne, chęć spróbowania nowej substancji

Hometową podróż planowałam już od dawna. W końcu, gdy warunki pogodowe zaczęły sprzyjać (mam na myśli słońce) postanowiłam zamówić z przyjaciółką ''Z.'' wizytę proroka. Paczka przyszła bardzo szybko, podekscytowane  faktem zbliżającej się podróży ustaliłyśmy jak najszybciej termin. Jako że był to pierwszy raz z tryptaminami zabrałyśmy ze sobą ''opiekunkę'' , która będzie nazywała się ''S.''. Dołączyła do nas jeszcze jedna osoba, ''K.'' , która jednak zrezygnowała z tripowania i była obecna jako towarzysz. A więc do rzeczy.