Osaczony miejską dżunglą, siedząc na ławce z dziewczyną, synchronizuje się telefonicznie z Darkiem i zarzucam pierwszy dietyloamid kwasu d-lizergowego lub jak to mówią ćpuny „kwas”, tuż pod spragnione mistycyzmu dziąsło. Godzina później. Tym razem już w pierwszej fazie bani nazywanej przeze mnie „fazą pijaństwa”. Wkładam radośnie drugą część wyprawy na sąsiednią część jamy ustnej. Do autobusu dosiada się psychodeliczny kompan. Po jakimś czasie zaczynają mnie delikatnie smyrać po oczach fraktale. Nie długo później pojawia się efekt falujących geometrii.
Przedsiębiorcy pytają o HHC. Inspekcja przypomina, że to substancja kontrolowana…
Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w ostatnim czasie napływa coraz więcej zapytań dotyczących statusu prawnego substancji HHC – heksahydrokannabinolu. W związku z tą sytuacją GIF wydał komunikat…
Kategorie
Źródło
Odsłony
457Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w ostatnim czasie napływa coraz więcej zapytań dotyczących statusu prawnego substancji HHC – heksahydrokannabinolu. W związku z tą sytuacją GIF wydał komunikat…
Z uwagi na gwałtownie wzrastającą liczbę zapytań dotyczących statusu prawnego substancji HHC (heksahydrokannabinolu), Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał specjalny komunikat. Przypomina w nim, że substancja ta została wskazana w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 sierpnia 2018 r. w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1665) jako substancja psychotropowa grupy I-P (pkt. 96) i występuje w tym załączniku pod nazwą (6aR, 10aR)-6a,7,8,9,10,10a-heksahydro-6,6,9-trimetylo-3-pentylo-6H-dibenzo[b,d]piran-1-ol.
– Substancja HHC jest zatem substancją kontrolowaną, a jej posiadanie, stosowanie, wytwarzanie, przerabianie, przetwarzanie, dystrybucja oraz wszelkie inne czynności z nią związane są objęte reżimem przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii – wskazuje GIF.