Premier Mateusz Morawiecki o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych

Gościem najnowszego odcinka Przygód Przedsiębiorców był Premier Mateusz Morawiecki, który został zapytany m.in. o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Czy Mateusz Morawiecki popiera legalizację marihuany? Poniżej znajdziesz zapis rozmowy z Adrianem Gorzyckim – prowadzącym Przygody Przedsiębiorców, oraz fragment odcinka, w którym Premier wypowiada się na temat legalizacji marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

134

Gościem najnowszego odcinka Przygód Przedsiębiorców był Premier Mateusz Morawiecki, który został zapytany m.in. o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Czy Mateusz Morawiecki popiera legalizację marihuany? Poniżej znajdziesz zapis rozmowy z Adrianem Gorzyckim – prowadzącym Przygody Przedsiębiorców, oraz fragment odcinka, w którym Premier wypowiada się na temat legalizacji marihuany.

Mateusz Morawiecki: Ja jestem temu przeciwny. Lecznicza marihuana to jest jedna rzecz, a używanie miękkich narkotyków w celach rekreacyjnych to jest coś, co moim zdaniem tworzy ryzyko wejścia w całą tą przestrzeń narkotykową. Komuś może nie wystarczyć potem miękki narkotyk, sięgnie po twardy narkotyk i dochodzi do tragedii.

Ja po prostu jestem przeciwnikiem narkotyków we wszelkich postaciach. Musiałbym być długo przekonywany, aby zgodzić się na coś takiego, ponieważ uważam, że miękkie narkotyki też są groźne. Widziałem statystyki z innych krajów – Holandii i Belgii, które pokazują, że jednak miękkie narkotyki też prowadzą do twardych narkotyków i bardzo bym się tego obawiał.

Adrian Gorzycki – prowadzący kanał Przygody Przedsiębiorców zapytał Premiera, dlaczego tak otwarcie dajemy możliwość zakupu mocnego alkoholu, którego używanie często prowadzi do negatywnych skutków nie tylko dla samego pijącego, jak i całego społeczeństwa.

Adrian Gorzycki: Jeśli idziemy takim tokiem rozumowania, to dlaczego w takim razie pozwalamy, aby mocne alkohole były sprzedawane? Mamy tysiące przykładów, że po alkoholu ludzie są agresywni, popełniają przestępstwa, dokonują morderstw i tego typu rzeczy, a mimo to alkohole są pięknie opakowane, pięknie podświetlone na półkach sklepowych i można je kupić praktycznie w każdej chwili, w każdym miejscu w Polsce.

Mateusz Morawiecki: Są pewne ograniczenia, to po pierwsze. Jest jednak różnica między alkoholem, a narkotykami. Ma Pan rację, bardzo często dochodzi do zbrodni, do zabójstw, kradzieży i innego rodzaju przestępstw na skutek nadużywania alkoholu, nie mówiąc już o jeździe po pijanemu. Dlatego trzeba surowo walczyć z tymi nadużyciami. (…) Jesteśmy społeczeństwem wolnym, jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnych ludzi i dlatego tego typu ograniczeń nie zamierzamy wprowadzać. Proszę zauważyć, że w Polsce i w różnych innych krajach są ograniczenia dotyczące reklamy alkoholu, albo możliwości sprzedawania alkoholu oraz ekspozycji alkoholu w różnych miejscach, aby młodzi ludzie byli mniej narażeni na sięganie po alkohol, więc nie jest to towar dostępny bez ograniczeń.

Premier swoją wiedzę opiera się na stereotypach

W swojej wypowiedzi na temat marihuany Premier Mateusz Morawiecki popełnił kilka błędów logicznych. Twierdzi, że używanie marihuany do celów rekreacyjnych prowadzi do wejścia w całą przestrzeń narkotykową. Czy wyciągnięcie marihuany z czarnego rynku nie sprawi, że konsumenci nie będą musieli już kupować konopi od dilerów, którzy często w swoim asortymencie posiadają ciężkie narkotyki? Gdyby osoby pełnoletnie mogły kupić marihuanę w sklepie, to nie musiałyby mieć kontaktu z czarnym rynkiem.

Kolejnym błędnym założeniem jest teoria, że używanie marihuany prowadzi do twardych narkotyków. Badania wykonane w 2015 r. przez National Survey on Drug Use and Health wykazały, że 60% użytkowników marihuany próbowało innych narkotyków. Trzeba jednak zauważyć, że 88 procent osób używających narkotyków zaczęło od alkoholu, a nie od marihuany, co potwierdzają badania z 2015 r. oraz wiele innych, które od tego czasu zostały przeprowadzone. Obecna nauka potwierdza teorię, że to alkohol jest furtką do narkotyków, a nie konopie indyjskie.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jesteśmy społeczeństwem wolnym i odpowiedzialnym, więc możemy praktycznie wszędzie kupić mocny alkohol, a jednocześnie jest przeciwnikiem legalizacji marihuany, co jest zdecydowanym przejawem hipokryzji. Dopóki Premier będzie opierał się na stereotypach i błędnych założeniach dotyczących marihuany, to jego zdanie prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Pozytywną wiadomością jest stwierdzenie: “Musiałbym być długo przekonywany, aby zgodzić się na coś takiego, ponieważ uważam, że miękkie narkotyki też są groźne.” Mamy nadzieję, że wystarczy kilka logicznych argumentów potwierdzonych badaniami naukowymi, aby Mateusz Morawiecki zmienił zdanie na temat legalizacji marihuany.

Oceń treść:

Average: 9.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Diazepam
 • Kodeina
 • Lorazepam
 • Retrospekcja
 • Zolpidem
 • Zopiklon

Przedmowa

Piszę ten raport będąc pod wpływem Diazepamu 20 mg i fosforanu Kodeiny 300 mg.

Jestem sam w domu. Jest godzina 20:27. Spisuję moje myśli na bieżąco, ponieważ jutro najprawdopodobniej nie będę tego pamiętał. Mój raport nie będzie typowym opisem tripu, lecz wyznaniem z ostatnich lat mojego zycia.

 

Treść właściwa

 • Grzyby halucynogenne
 • Przeżycie mistyczne

Plaża, dobry humor.

Zrozumienie życia i stanie się Bóstwem

Będąc na wakacjach nad morzem, wraz z moją dziewczyną Martą planowaliśmy kolejny wspólny trip, dla niej było to drugie takie doświadczenie, jednak dla mnie nie było to coś nowego.

 • Marihuana
 • Powój hawajski

Set & Setting - Sroga zima, rok 2003, grudzień. Chęć przetestowania kuzyna LSD, czyli LSA. Po paru godzinach doszła niezaplanowana Marihuana.

Godzina ok.~ 19:30. Dobre samopoczucie, pozałatwiane sprawy i wypoczęty organizm. Wraz ze mną, zaufany i bardzo dobry przyjaciel. Wieś, ok.~ 2,5 k mieszkańców.

Najpierw mój pokój, tu odbyła się konsumpcja. Następnie droga do przytulnego pokoju kumpla, gdzie nie ma najmniejszego przypału.

Reasumując - złote warunki.

 • Grzyby halucynogenne
 • Grzyby Psylocybinowe
 • Pozytywne przeżycie
 • Psylocybina

Ekscytacja, ale depresja, ale perfekcyjne nastawienie, bo od lat marzyłam o grzybkach!!!

To było 19 czerwca 2021 roku. Popołudnie. Z zamiarem pójścia w tripa, uprzednio zamierzywszy kupić jeszcze w sklepie sok porzeczkowy dla podkręcenia rezultatów, ziemniaki i coś tam jeszcze, zjadłam garść świeżo ususzonych łysiczek kubańskich szczepu "Ecuador". Całą obfitą garść. Nie wiem, ile tam było – nie ważyłam. Nadmieniam, że to był mój dopiero drugi trip, znakiem czego nie znałam jeszcze niebotycznie kolosalnie olbrzymiej mocy psylocybiny. Zadebiutowałam bowiem z jednym grzybkiem, trzy dni wstecz. Tak więc, nie umiejąc pływać, rzuciłam się na głęboką wodę.

randomness