Premier Mateusz Morawiecki o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych

Gościem najnowszego odcinka Przygód Przedsiębiorców był Premier Mateusz Morawiecki, który został zapytany m.in. o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Czy Mateusz Morawiecki popiera legalizację marihuany? Poniżej znajdziesz zapis rozmowy z Adrianem Gorzyckim – prowadzącym Przygody Przedsiębiorców, oraz fragment odcinka, w którym Premier wypowiada się na temat legalizacji marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

103

Gościem najnowszego odcinka Przygód Przedsiębiorców był Premier Mateusz Morawiecki, który został zapytany m.in. o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Czy Mateusz Morawiecki popiera legalizację marihuany? Poniżej znajdziesz zapis rozmowy z Adrianem Gorzyckim – prowadzącym Przygody Przedsiębiorców, oraz fragment odcinka, w którym Premier wypowiada się na temat legalizacji marihuany.

Mateusz Morawiecki: Ja jestem temu przeciwny. Lecznicza marihuana to jest jedna rzecz, a używanie miękkich narkotyków w celach rekreacyjnych to jest coś, co moim zdaniem tworzy ryzyko wejścia w całą tą przestrzeń narkotykową. Komuś może nie wystarczyć potem miękki narkotyk, sięgnie po twardy narkotyk i dochodzi do tragedii.

Ja po prostu jestem przeciwnikiem narkotyków we wszelkich postaciach. Musiałbym być długo przekonywany, aby zgodzić się na coś takiego, ponieważ uważam, że miękkie narkotyki też są groźne. Widziałem statystyki z innych krajów – Holandii i Belgii, które pokazują, że jednak miękkie narkotyki też prowadzą do twardych narkotyków i bardzo bym się tego obawiał.

Adrian Gorzycki – prowadzący kanał Przygody Przedsiębiorców zapytał Premiera, dlaczego tak otwarcie dajemy możliwość zakupu mocnego alkoholu, którego używanie często prowadzi do negatywnych skutków nie tylko dla samego pijącego, jak i całego społeczeństwa.

Adrian Gorzycki: Jeśli idziemy takim tokiem rozumowania, to dlaczego w takim razie pozwalamy, aby mocne alkohole były sprzedawane? Mamy tysiące przykładów, że po alkoholu ludzie są agresywni, popełniają przestępstwa, dokonują morderstw i tego typu rzeczy, a mimo to alkohole są pięknie opakowane, pięknie podświetlone na półkach sklepowych i można je kupić praktycznie w każdej chwili, w każdym miejscu w Polsce.

Mateusz Morawiecki: Są pewne ograniczenia, to po pierwsze. Jest jednak różnica między alkoholem, a narkotykami. Ma Pan rację, bardzo często dochodzi do zbrodni, do zabójstw, kradzieży i innego rodzaju przestępstw na skutek nadużywania alkoholu, nie mówiąc już o jeździe po pijanemu. Dlatego trzeba surowo walczyć z tymi nadużyciami. (…) Jesteśmy społeczeństwem wolnym, jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnych ludzi i dlatego tego typu ograniczeń nie zamierzamy wprowadzać. Proszę zauważyć, że w Polsce i w różnych innych krajach są ograniczenia dotyczące reklamy alkoholu, albo możliwości sprzedawania alkoholu oraz ekspozycji alkoholu w różnych miejscach, aby młodzi ludzie byli mniej narażeni na sięganie po alkohol, więc nie jest to towar dostępny bez ograniczeń.

Premier swoją wiedzę opiera się na stereotypach

W swojej wypowiedzi na temat marihuany Premier Mateusz Morawiecki popełnił kilka błędów logicznych. Twierdzi, że używanie marihuany do celów rekreacyjnych prowadzi do wejścia w całą przestrzeń narkotykową. Czy wyciągnięcie marihuany z czarnego rynku nie sprawi, że konsumenci nie będą musieli już kupować konopi od dilerów, którzy często w swoim asortymencie posiadają ciężkie narkotyki? Gdyby osoby pełnoletnie mogły kupić marihuanę w sklepie, to nie musiałyby mieć kontaktu z czarnym rynkiem.

Kolejnym błędnym założeniem jest teoria, że używanie marihuany prowadzi do twardych narkotyków. Badania wykonane w 2015 r. przez National Survey on Drug Use and Health wykazały, że 60% użytkowników marihuany próbowało innych narkotyków. Trzeba jednak zauważyć, że 88 procent osób używających narkotyków zaczęło od alkoholu, a nie od marihuany, co potwierdzają badania z 2015 r. oraz wiele innych, które od tego czasu zostały przeprowadzone. Obecna nauka potwierdza teorię, że to alkohol jest furtką do narkotyków, a nie konopie indyjskie.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jesteśmy społeczeństwem wolnym i odpowiedzialnym, więc możemy praktycznie wszędzie kupić mocny alkohol, a jednocześnie jest przeciwnikiem legalizacji marihuany, co jest zdecydowanym przejawem hipokryzji. Dopóki Premier będzie opierał się na stereotypach i błędnych założeniach dotyczących marihuany, to jego zdanie prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Pozytywną wiadomością jest stwierdzenie: “Musiałbym być długo przekonywany, aby zgodzić się na coś takiego, ponieważ uważam, że miękkie narkotyki też są groźne.” Mamy nadzieję, że wystarczy kilka logicznych argumentów potwierdzonych badaniami naukowymi, aby Mateusz Morawiecki zmienił zdanie na temat legalizacji marihuany.

Oceń treść:

Average: 9.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etizolam
  • Pozytywne przeżycie

Pokoj, sam z laptopem.

Postanowilem zrobic probe porownania Etizolamu (1mg) pomiedzy Japanska wersja Etizest a Indyjska Etilaam. Duzo informacji wskazuje na to ze Etizest jest lepszy pod wzgledem efektow. Jezeli ktos nie wie, etizolam ma bardzo krotkie polzycie w organizmie. Cos okolo 3.5h. Test zaczalem wczesnym popoludniem od tabletek Etilaam.

 

13:00 - 3mg przyjete, popite woda. Ostatni posilek zjadlem ok. godziny 9 rano.

13:30 - Zaczynam czuc efekty etizolamu, rozluznienie miesni, lekka euforia, chec rozmowy z kims i sluchania muzyki. Dorzucam kolejne 2mg.

  • Marihuana

S&S - mieszkanie przyjaciela, klimatycznie ciemno z powodu załoniętych roletami okien.

Wiek: 20

Doświadczenie: thc, amfetamina, dxm, bromo-dragonfly, lsd, benzydamina, MDXX, tramadol, niezidentyfikowane piksy, mieszanki ziołowe

Od dwóch dni nie wychodziłam z Jego mieszkania. Dziś rano, idąc do pracy wręcz zamknął mnie w nim od zewnątrz.

Cały dzień przeleżany w łóżku.

Wrócił, pojechaliśmy po temat.

Kiedy tylko Mary Jane wsiadła do auta, momentalnie poczuliśmy jej piękne perfumy. Przywitaliśmy się, no to wracamy.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Prawie wolny kwadrat. Słoneczny letni dzień. Wypoczęty organizm i chęć dotarcia jak najdalej.

Działo się to na jednej z wsi, poza czasem i przestrzenią. W domu była tylko babcia, ale tym jakoś przejmować się nie musiałem. Słoneczny letni dzień czyste niebo, cisza, spokój, godzina 9 rano. Ogółem dzień w sam raz żeby nachlać mordę albo zorganizować miłego, przyjemnego tripa.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

stary rezerwat dębowy

A więc zaczęło się, piękna kwietniowa pogoda, wypożyczony pokój w akademiku służącym do kwaterunku studentów odbywających zajęcia terenowe. Nas kilku, zebranych by móc celebrować przejście przeze mnie 23 roku życia. Od dawna marzyłem o kwasie. Był on dla mnie mistyczną niewiadomą, substancją, która jako jedyna ciągnęła mnie do Siebie z mocą tysiąca uzależnień, niczym zakazany owoc Ewę. Jednakże nie chciałem przechodzić przez to sam. Zaprosiłem przyjaciół, trójka z nas zamierzała się oddać tej przyjemności.

randomness