Premier Finlandii nagrana pod wpływem narkotyków? Tak Marin reaguje na zarzuty

Po tym, jak wypłynęły nagrania z imprezy, w której wzięła udział premier Finlandii Sanna Marin, na polityczkę spadła lawina krytyki. Jej przeciwnicy domagają się dymisji. Z kolei szefowa rządu jest gotowa poddać się nawet testom na obecność narkotyków, by udowodnić, że nie ma nic do ukrycia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

natemat.pl
Łukasz Grzegorczyk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

73

Po tym, jak wypłynęły nagrania z imprezy, w której wzięła udział premier Finlandii Sanna Marin, na polityczkę spadła lawina krytyki. Jej przeciwnicy domagają się dymisji. Z kolei szefowa rządu jest gotowa poddać się nawet testom na obecność narkotyków, by udowodnić, że nie ma nic do ukrycia.

Chodzi o materiały, które opublikowano w mediach społecznościowych. Jak pisaliśmy wcześniej w naTemat, w wideo można zobaczyć kilka fińskich osób publicznych, w tym piosenkarkę Almę, wpływową Janitę Autio, prezenterkę telewizyjną Tinni Wikström i youtuberkę Iloną Ylikorpi, prezenterkę radiową Karoliinę Tuominen, stylistkę Vesę Silver i posłankę Ilmari Nurminen z Partii Socjaldemokratycznej.

Na nagraniach widać, jak Sanna Marin bawi się i tańczy z przyjaciółmi. Na imprezie nie brakowało napojów wyskokowych i tarzania się po podłodze. Nie trzeba było długo czekać, żeby o publikacjach zrobiło się głośno. Postawa polityczki spotkała się ze sporą krytyką. Zarzucono jej, że lekceważy najbardziej palące problemy w kraju.

Reakcja Sanny Marin po nagraniach z imprezy

Jak podaje fiński publiczny nadawca Yle, Marin nie ma nic do ukrycia po ujawnieniu głośnych nagrań. – Nie mam nic do ukrycia. Nie brałam narkotyków – powtarzała stanowczo na kierowane wobec niej zarzuty. Zabrała głos w rozmowie z dziennikarzami na lotnisku w Kuopio.

Zarzuty o tym, że na imprezie mogły być zażywane narkotyki pojawiły się w oparciu o ścieżkę dźwiękową z nagrań. Niektórzy sugerują, że słychać na nich rozmowy o używkach. Według Marin filmy, które upubliczniono, miały pozostać prywatne. Zostały nakręcone w prywatnych lokalach kilka tygodni temu. Premierka przyznała, że wiedziała, że jest filmowana, ale wierzyła, że nikt tego nie opublikuje.

Marin wyjaśniła, że spożywała "łagodne napoje alkoholowe, ale żadnych narkotyków". – Tańczyłam, śpiewałam, imprezowałam, robiłam całkowicie legalne rzeczy – wyliczała. Ponadto zauważyła, że nie widziała, by inne osoby uczestniczące w imprezie brały niedozwolone substancje.

Dodajmy, że premierka Finlandii już wcześniej pokazywała, że woli zerwać z utartymi schematami i udowadniać, że kluczowe funkcje w państwie też zajmują zwykli ludzie. W grudniu ubiegłego roku wybuchła inna afera, bo przyłapano ją na zabawie ze znajomymi w klubie w Helsinkach. Wtedy jednak sama wystawiła się na krytykę, bo wyszła na miasto w czasie pandemii COVID-19.

Z kolei zdjęcie Sanny Marin z festiwalu rockowego w Ruisrok w Turku całkiem niedawno skradło serca internautów. Premier Finlandii pozuje na nim w nietypowej dla szefowej rządu stylizacji.

– Chcę pokazać, że na tych stanowiskach pracują zwykli ludzie, którzy prowadzą zwyczajne życie. Mam życie rodzinne, zawodowe i tak, mam też czas wolny, który spędzam z przyjaciółmi. Prawie tak samo jak wielu ludzi w moim wieku – stwierdziła wcześniej w jednej z wypowiedzi dla mediów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-B
  • Marihuana
  • MDMA

Impreza techno, nastawienie pozytywne, potem domek.

Witam :)


Będzie to raport o szczęściu dosłownie eksplodującym ze wszystkich komórek nerwowych.


S&S: impreza techno, dwie piguły na dwie osoby (podobno MDMA). Nie testowane, ze sprawdzonego źródła. Jednak tym razem zaskoczyły.


  • Gałka muszkatołowa

Spróbuję streścić tę całą historię jak tylko się da. O gałce muszkatołowej wiedziałem tyle że trzeba zjeść tego dużo i że jest coś na kształt LSD tripu.


Tak więc było to na wyjeździe ze znajomymi do Czech (nie załatwiłem kwasu) i postanowiliśmy z kolesiem zarzucić gałę. Poprosiliśmy więc dziewczyny żeby kupiły nam 10 opakowań. Te spełniły naszą prośbę i kupiły 10 x 15 gram czeskiej gałki.


  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Cz.1 Hostel, mieszkanie z trzema pokojami wynajmowanymi różnym ludziom, wspólną kuchnią i łazienką. Gdy przekraczaliśmy granicę byliśmy jeszcze (ja i dwójka towarzyszy) sami. Cz.2 Lesiste wzgórza

Choć oznaczyłem ten raport jako doświadczenie mistyczne, pierwsza jego część była właściwie bad tripem. I choć przeżyłem tam straszne rzeczy, do dziś tego nie żałuję. Często się słyszy, aby w takim wypadku powiedzieć sobie, że to tylko substancja, że wszystko wróci do normy. I choć rozumiem powody takiego myślenia, to jednak prawdziwa magia substancji psychodelicznych ujawnia się kiedy potraktuje się je na poważnie. Ale w takim wypadku dobrze mieć przy sobie jakieś zabezpieczenie. Coś co sprawi, że będziesz mógł wrócić do prawdziwego świata.

  • LSD-25


zaraz po przebudzeniu::
[komentarzy `w trakcie` nie wysylam, przezycia wywolane lsd kloca

sie ze strukturami jezyka, wyszedl z tego belkot, z ktorego samemu

trudno mi cos wnioskowac]