REKLAMA
Pracownicy Tomorrowland handlowali narkotykami na terenie festiwalu!

,,…36 tabletek MDMA, 4 gramy koksu, 6 gramów metamfetaminy i 4 gramy ketaminy…”

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

shiningbeats.pl
Karol Woźniak
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

644

Podczas jednego weekendu na festiwalu Tomorrowland bawi się około 200 000 osób. Nic więc dziwnego, że przy takiej ogromnej masie ludzi mogą wystąpić incydenty związane z narkotykami – wszak ich zażywanie jest dla części festiwalowiczów sporą rozrywką.

Jak deklarują organizatorzy, personel wydarzenia sumiennie dba o bezpieczeństwo uczestników dokładnie przeszukując wszystkich, czy nikt nie ma przy sobie nielegalnych substancji. Ale czy przez taki dokładny proces nie powinni przechodzić również pracownicy? Jeśli mamy wierzyć VTM Nieuws, byłoby to wskazane.

Program informacyjny belgijskiej telewizji publicznej przeprowadził śledztwo, z którego wynikło coś zaskakującego, ale też nietrudnego do przewidzenia – pracownicy Tomorrowland nie tylko konfiskowali narkotyki, ale i je… sprzedawali.

Jedna z osób pracujących na imprezie wyjawiła anonimowo, że jego współpracownicy zatrudniali się w Boom właśnie po to, aby móc dealować używkami. Zobrazował to na przykładzie jednego ze swoich współpracowników, który – jeśli wierzyć jego “zeznaniom”, samodzielnie sprzedał…

,,…36 tabletek MDMA, 4 gramy koksu, 6 gramów metamfetaminy i 4 gramy ketaminy…”
pracownik Tomorrowland

Rzecznik prasowy festiwalu w jasny i klarowny sposób odniósł się do medialnych doniesień.

Polityka zerowej tolerancji dotyczy również wszystkich 10 000 naszych pracowników. Kontrole są przeprowadzane u załogi przed i podczas festiwalu, przy wejściach i wyjściach załogi oraz na ich polu kempingowym. Jesteśmy przekonani, że takie niewłaściwe zachowanie niektórych członków załogi jest przypadkiem wyjątkowym.

Większość naszej ekipy bardzo ciężko pracowała na festiwalu w ostatnich tygodniach i jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Szkoda, że teraz stawiani są w złym świetle.
rzecznik prasowy Tomorrowland

Podczas festiwalu aktywnie działała lokalna policja – jak donosi Brussels Times, zatrzymano 61 osób, które podczas imprezy handlowały narkotykami, zaś kolejne 400 osób po prostu posiadało przy sobie zakazane substancje. Skonfiskowano także między innymi ponad 3100 tabletek ecstasy (w tym 638 sfałszowanych), 542 gramy kokainy (w tym 115 gramów sfałszowane), 25 gramów konopi indyjskich, 46 gramów haszyszu oraz 50 dawek LSD.

Jak więc widać – osób chcących podkręcić swoje muzyczne doznania nie brakuje. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż – mimo małego prawdopodobieństwa stuprocentowej wykrywalności – przypadków posiadania czy sprzedaży narkotyków było naprawdę mało względem tego, ile osób przyszło na festiwal. A to napawa sporym optymizmem.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Set & Setting: las / doskonałe samopoczucie, lekka ekscytacja zmieszana ze strachem

Oczekiwania: nie wiem

Substancja: 2x Blue Shiva's

Wiek/waga : 20/80kg

Doświadczenie : Alkohol, Avio, Efedryna, Kodeina, DXM, THC, nikotyna, dragonfly, LSD, LSA, Salvia Divinorum, Psylocybina, 4-HO-MET, 2C-E, DPT

W niecałe 3h przed planowanym wypadem, okazuje sie że nici z tego, przesuwamy na za tydzień. Bardzo dobry test dla mnie samego. Życie tu i teraz, czy życie tym co ma nastąpić? zawiedziony?... już nie, czuję się doskonale.

  • Dekstrometorfan

Set&Settings: Mój zielono-żółty pokój. Po godzinie 20. Solo style.

Dawkowanie: 225mg(15 tabletek)

Doświadczenie: Alkohol, Mj, raz motorola :D

Dane: 18lat, 83kg

20:40: Zarzucam pierwsze w życiu 5 tabletek tzw. kaszloka. Będę to robił co 5minut, czyli 3 razy po 5 pillów. Idę do kibla wysrać się, żebym się nie posrał w czasie fazy, bo to można było nazwać naprawdę bad trip…

20:45:Wysrałem się(2 tony mniej). Łykam kolejne 5 tablet. Zapuszczam muzę.

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

                Wraz z nastaniem świtu postanowiliśmy zarzucić wspólnie trzy kartony, którymi dysponowaliśmy. Wraz z moim stałym towarzyszem pizdy, położyliśmy sobie na językach trochę mniej niż po półtorej kwadracika. Nasza koleżanka brała kwas po raz pierwszy z tego względu daliśmy jej niecałą połówkę.  Z braku innych alternatyw zaczęliśmy się rozciągać przed sporym wysiłkiem zarówno fizycznym jak i umysłowym. Pół godzinna rozgrzewka obudziła w nas elastyczność godną profesjonalnych akrobatów.

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

W mieszkaniu ze współlokatorką przez pierwszą godzinę, reszte sam. Pogoda niestety wietrzna i nieprzyjemna, ale nie miałem zamiaru nigdzie wychodzić. Pokój, z wieloma światłami wraz z ultrafioletem. Nastawienie jak najlepsze. Humor świetny, kawa wypita. No lepiej być nie mogło.

Czwartek. Pobudka o 7 rano, ponieważ czekam na kuriera, który może być w każdej chwili.

Nastawienie jak najbardziej na plus, dobry humor bo to ten dzień. Uwielbiam psychodeliki, ale od paru lat nie miałem możliwości zażycia jakiegokolwiek. A dziś, w końcu mi się uda.

 

Poranna kawa. Siadam do kompa, najbliższe 2 dni wolne od wszystkiego. Odpalam przeglądarke, przeglądam internet - nic ciekawego. Włączam sobie gry. I tak czas mija do 12 przy ciągłym oczekiwaniu na sms od kuriera.

11:59

randomness