REKLAMA

Ponad 500 porcji marihuany, 46 tabletek XTC, wagi elektroniczne i dwie osoby zatrzymane

Polecany odnośnik: hyperre.al/wjb
pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja Dolnośląska
st. asp. Wojciech Jabłoński

Odsłony

1476

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu zajmowanym przez jednego z nich policjanci znaleźli ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Zabezpieczono także wagi elektroniczne i woreczki strunowe do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe i pieniądze. Jeden z podejrzanych został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za udzielanie ich i posiadanie znacznej ilości do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości związanej ze środkami odurzającymi na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali we Wrocławiu 18-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono marihuanę.

Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, w jednym z mieszkań na terenie miasta ujawnili kolejne środki odurzające. W sumie policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania podejrzanego miejsca ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Dodatkowo znaleziono także woreczki strunowe, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe i pieniądze. W związku z tym zatrzymano 21-letniego mieszkańca Wrocławia.

18 i 21-latek trafili do policyjnego aresztu. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a starszy udzielania środków odurzających i posiadanie ich znacznych ilości.

Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował już wobec starszego z zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Obecnie funkcjonariusze nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli przedmiotem tego czynu jest znaczna ich ilość to do 10 lat, natomiast ten, kto w celu osiągnięcia korzyści udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności również w wymiarze do 10 lat.

Oceń treść:

Average: 1.3 (4 votes)