REKLAMA




Ponad 350 paczek z dopalaczami, narkotykami i nielegalnymi lekami...

...czyli skutki kontroli przesyłek kurierskich i poczty na Pomorzu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki
Jakub Wierciński
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.Pozdrawiamy!

Odsłony

445

Kryształy, proszek czy roślinny susz? Tylko w pierwszych miesiącach tego roku w setkach paczek i przesyłek pomorscy kontrolerzy celni znaleźli narkotyki, dopalacze, nielegalne leki i inne zakazane substancje. Teraz przestrzegają przed zagrożeniem jakie psychotropy stanowią dla zdrowia, ale też... wolności bo za ich sprowadzanie grozi nawet 5 lat za kratami.

- Od początku 2020 roku w wyniku kontroli prowadzonych w firmach kurierskich i pocztowych funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przechwycili łącznie ponad 350 przesyłek, które zawierały leki oraz substancje o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla środków odurzających

– relacjonuje bilans na dzień 1.06.2020 roku Agata Bloch, rzeczniczka prasowa i kierownik Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej w Izbie Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Ogółem Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Pomorza szacuje wartość zabezpieczonych dotąd w tym roku nielegalnych środków i leków na ponad 131 tysięcy złotych. Ze skrupulatnych wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że do adresatów z regionu nie dotarło niemal 3,5 kilograma i dokładnie 613 sztuk różnego rodzaju substancji psychoaktywnych wartych ponad 111 tys. zł oraz warte blisko 20 tys. zł 2 tysiące nie dopuszczonych do obrotu w Polsce leków.

Jak słyszymy, lwia większość specyfików, których narkotyczny skład potwierdziły ekspertyzy w Laboratorium Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni pochodzi z Królestwa Niderlandów. Jednak wbrew obiegowej opinii nie jest to wyłącznie zalegalizowana w Holandii marihuana i jej pochodne. Tamtejsze prawo bowiem zdecydowanie liberalniej traktuje substancje, które w Polsce niemal „z automatu” trafiają na zakazaną listę dołączoną do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mowa tu zwłaszcza o środkach zwanych potocznie „dopalaczami” (nowymi narkotykami lub środkami zastępczymi), które – prócz suszu roślinnego – sprzedawane bywają w postaci pigułek, proszku, kryształków czy piktogramów.

Ich zażywanie grozi uzależnieniem, utratą zdrowia i życia - przestrzega Agata Bloch, która zaznacza, że ryzyko nie dotyczy tylko zagrożenia niepożądanymi czy ubocznymi skutkami działania specyfików. - Za sprowadzanie substancji psychotropowych, środków odurzających oraz środków zastępczych grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze wojewódzkiego oddziału KAS tłumaczą, że wynikające z zabezpieczenia psychotropów czynności prowadzi teraz Wydział Dochodzeniowo–Śledczy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, a sprawy dotyczące nielegalnych leków przekazali policji. Ponadto przypominają, że kontrole przesyłek kurierskich i pocztowych prowadzą cyklicznie. To „gdynianie” pomogli ostatnio kolegom z kujawsko-pomorskiego przekazując informacje ułatwiające wytypowanie paczek, w których odnaleziono ponad 780 gramów białego proszku i kryształów, 716 sztuk różnych tabletek, ponad 104 gramy suszu roślinnego i 64 tzw. znaczki LSD.

- Działania te, mają na celu zapobieganie wprowadzaniu do obrotu szkodliwych substancji, których używanie może prowadzić do narkomanii – słyszymy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Ketony
  • Uzależnienie

Kiedyś modliłam się, by go wziąć, a teraz modlę się, by tego nie zrobić..

POCZĄTEK

To było jakoś w styczniu 2017 roku. Pamiętam absurdalnie małe ścieżki brane w długich odstępach czasu i niewyobrażalną moc... Siła do pracy, chęć rozmowy z ludźmi, sensowne wypowiedzi i brak zwały rano. Cud miód! Jakoś po pół roku sorty trafiały mi się coraz gorsze. Tylko łeb bolał i spać się nie dało. Za to zejście to była kilkugodzinna walka z myślami samobójczymi... Na jakiś czas odstawiłam ten specyfik i testowałam inne, ale on się na mnie czaił i czekał aż mu ulegnę.

ŚLEPA FASCYNACJA

  • 25B-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Substancja przyjęta w pogodny dzień ok. godziny 13. Do doświadczenia psychodelicznego starałem się przygotować jak najlepiej.

WSTĘP: 

Do tego eksperymentu psychodelicznego starałem się solidnie przygotować. Czas gdy moja percepcja będzie zmieniona chciałem wykorzystać jak najlepiej.

Cele, które zamierzałem zrealizować to:

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie dobre, lekka głowa, bez problemów dnia codziennego, godziny po południowe. Ławeczki na boisku do koszykówki obok szkoły. Na początku dwie osoby, później samotnie.

Na wstępie chciałbym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy trip raport na tym portalu. Może to być dla wielu osób raport lekko chaotyczny – opracowałem sobie taki styl pisania że piszę tylko gdy palę, pozwalając płynąć myślom i od razu je zapisując, bez używania „backspac’a” – dlatego jest to raport na temat palenia, na temat którego można by napisać osoby raport „Jak pisałem raport, będąc kompletnie zjaranym” – Pozdrawiam serdecznie i miłego czytania (mam nadzieję.)

Płyniemy! 

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan

Set & Setting

U siebie w pokoju, bezstresowo bo wszyscy gdzieś powyjeżdżali :)

Dawkowanie

29 tabletów akodina

3 saszety Tantuma, rzecz jasna z filtracją

Wiek

21 lat już tak chodzę, w dragi bawię się od mniej więcej roku.

Doświadczenie

Alkohol, MJ, Korzeń snów, Gałka, Tytoń, Amfetamina, Metkat, bufedron, 4-MEC, 4-MMC, 4-EMC, MDPV, 4-ACO-DMT, 4-HO-MET, 2C-E, DPT, AMT, Kodeina, Diazepam, DEX i Benzyna (osobno do dziś ofkoz)

randomness