REKLAMA
Polska szkoła - więcej uczniów bierze, niż pali

Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów - wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Alicja

Kategorie

Źródło

Życie Warszawy

Odsłony

2153
Więcej uczniów zażywa narkotyki, niż uzależnia się od papierosów - wynika z ostatniego raportu Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Brać zaczynają już trzynastolatki. Statystyki są zatrważające: po narkotyki w ubiegłym roku sięgnęło 17 proc. chłopców i 18 proc. dziewcząt w wieku piętnastu lat. Co trzeci z nich miał kontakt z marihuaną. W rankingu popularności królują też amfetamina, ecstasy i środki halucynogenne, takie jak LSD. 81 proc. zażywających narkotyki miało problem z prawem. Zdaniem specjalistów z KBPN niepokojące jest to, że w ilości zażywanych narkotyków dziewczynki znacznie wyprzedziły chłopców. Teraz one eksperymentują z kolejnymi środkami psychoaktywnymi i nasennymi. - Problemem jest również alkohol. Prawie połowa piętnastolatków próbowała go w ostatnim miesiącu - mówi Artur Malczewski, kierownik centrum informacji o narkotykach i narkomanii KBPN.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

k-j (niezweryfikowany)
kazdy wie, ze palenie papierosow powoduje: impotencje/smierc/raka/ogolnie szkodzi zdrowiu. jakos jeszcze sie nie spotkalem z ostrzezeniem ministra zdrowia czy tam opieki spolecznej wydrukowanym na 1/3 worka palenia. moral? albo narkotyki nie szkodza zdrowiu, albo pan minister ma narkomanow gleboko w dupie.
Anonim (niezweryfikowany)
Zastanawiam sie czemu oni podaja procent dzieciakow ktore sięgneły po narkotyki w ciagu ostatniego roku, a procent dzieciakow ktore siegnely po alkohol w ciagu miesiaca.. ciekawe ile by wyszlo w skali roku? 95%? Alkohol to wiekszy problem niz narkotyki - niewygodna prawda?
angrydog (niezweryfikowany)
Gówno prawda.. teraz to prawie kazdy dzieciak biega ze szlugiem, a gadka o dragach totalnie smieszna.. kolejne dziłania prohibicji..
Anonim (niezweryfikowany)
No niestety prawda, teraz właśnie wszyscy palą papierosy. Ale gdyby rzeczywiście mniej paliło, a więcej brało narkotyki, to nic tylko się cieszyć - mądra młodzież/dzieci.
maggot (niezweryfikowany)
a powiedz mi co mądrego jest w ćpaniu? to, że Ty ćpasz, czy ja ćpam czy ktokolwiek inny nie jest wyrazem mądrości, wręcz przeciwnie. troche samokrytyki.
Anonim (niezweryfikowany)
Ćpanie jest napewno mądrzejsze niz palenie papierosów - po co truc sie czyms co nie daje fazy, lepiej czyms co daje.
maggot (niezweryfikowany)
ale narkotyki oprócz tego, że Cie trują to dodatkowo psują mózg. nie ma tutaj tak zwanego "mniejszego zła" moim zdaniem. i to wstrętne i to.
Anonim (niezweryfikowany)
"Psują mózg"... musiałem to zacytować.
maggot (niezweryfikowany)
a co innego robia jak nie to? >.> jestem prostym człowiekiem i używam prosty sformułowań. oh, wybacz, chyba, że ugodziłam w Twoje przekonania. Twoim zdaniem, nie mają żadnego wpływu, m? :]
Anonim (niezweryfikowany)
Niektóre narkotyki na pewno. Jednak niemal w każdym przypadku jeśli stosuje się je z umiarem, to nie mają większego wpływu. Np. palenie marihuany raz na tydzień lub rzadziej naprawdę nikomu mózgu nie "zepsuje".
lysy (niezweryfikowany)
to zobacz sobie jacy zryci sa alkoholicy
Anonim (niezweryfikowany)
"W rankingu popularności królują też amfetamina, ecstasy i środki halucynogenne,<strong> takie jak LSD.</strong> " wie ktos gdzie konkretnie kroluje wszechobecne LSD? chetnie sie tam przejade...;/
Anonim (niezweryfikowany)
Popieram...gdzie kroluje LSD...bo u mnie kurwa nawet nie jest kmieciem...go nie ma :((
Anonim (niezweryfikowany)
ja tez poszukuje lsd juz spory czas i nie moge nic zalatwic.. a napewno juz 15 latki nie maja problemu... ????????????
Anonim (niezweryfikowany)
Z tego artykułu wynika, że po pierwsze: co trzeci gimnazjalista w RP to kryminalista, po drugie zaś, że LSD jest dostępne a nawet "króluje" na rynku. Pogięło?
Makaron (niezweryfikowany)
Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Papierosy są legalne i nikogo to nie kręci - każdy może to mieć, a zakazany owoc jest zawsze smaczniejszy i bardziej kuszący :) Pozdrawiam
Anonim (niezweryfikowany)
"81 proc. zażywających narkotyki miało problem z prawem." 100% zażywających ma automatycznie problem z prawem :)
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Mój pokoik, moje łóżeczko, podekscytowanie jak przed każdym psychodelicznym tripem.

Mam ochotę przedstawić wam szkielet moich najlepszych, najgłębszych tripów- to one wywróciły moje postrzeganie do góry nogami, jednocześnie przypominając mi kim na prawdę jestem. Otóż zarzucam kartona, dajmy np. nbome, ostatnio właśnie taki, 800 mikrogram. Pół godziny i pojawia się silny niepokój, powietrze jakieś takie zabiegane, kontury wszelkiej rzeczy stają się miękkie, chwiejne, wszystko takie niestabilne. I to poczucie, że zbliża się coś wielkiego. Coś, co przełamuje za każdym razem coś we mnie, coś jak nie wiem, coś...

  • N2O (gaz rozweselający)
autorzy: machabeus & yojoe

I. PodstawyTylko informujemy!

Nie popieramy używania N2O.

Podtlenek azotu, poza euforią i zakręconą jazdą, może wywoływać dezorientację lub przyprawić o mdłości. W najgorszym wypadku (przedawkowanie) może spowodować głupotę, a nawet może cię zabić.

  • Marihuana

Była gdzies godzina 17.00. Siedziałem sobie w domu, gdy nagle zadzwonił telefon. Był to mój kolega, który powiedział mi, że ma zajebiste zielsko i żebym przyszedł to sobie zjaramy. Nie zastanawiając sie długo wyszedłem z domu i po kilku minutach byłem u niego. Odrazu w drzwiach przyjął mnie z rozpaloną fifką, ledwo zrzuciłem z siebie kurtke, a juz miałem fifke w ustach. Poszedł jeden buch, potem drugi i tak aż do 6, kumpel podbił drugie szkiełko i też wyszło 6 buchów na głowe. Podczas gdy kumpel nabijał jeszcze dupe ja zagadałem z 3 kumplem na gg zeby do nas przyszedł.

  • 5-MeO-DiPT

Substancja: 6-7mg 5MeO-DiPT doustnie ok godz. 22

Smak jest obrzydliwie gorzki i mocny, to zupelnie

cos innego niz fenetylaminy. Picie sokow nie pomagalo. Wreszcie po

uporaniu sie ze smakiem pojawily sie pierwsze efekty (+15-20min).

randomness