REKLAMA
Policjanci CBŚP zlikwidowali 3 profesjonalnie zorganizowane plantacje konopi

Policjanci Zarządu w Opolu CBŚP zlikwidowali profesjonalnie zorganizowane trzy plantacje konopi i zatrzymali 5 nikczemnych zbrodniarzy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja.pl

Odsłony

139

Policjanci Zarządu w Opolu CBŚP zlikwidowali profesjonalnie zorganizowane trzy plantacje konopi i zatrzymali 5 osób trudniących się przestępczym procederem. Na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego zabezpieczono łącznie 525 krzewów konopi i 8 kg gotowej marihuany. Zatrzymani odpowiedzą m.in. za prowadzenie plantacji konopi i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających. Wobec trzech z nich zastosowano tymczasowy areszt, dwaj pozostali podpisywać będą listę osób dozorowanych. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP Zarządu w Opolu wczesnym rankiem weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Działania dotyczyły prowadzonych nielegalnie plantacji konopi indyjskich. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali 5 osób.

Plantacje prowadzone były w trzech miejscach, w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach, w których łącznie w namiotach z kompletnym wyposażeniem do prowadzenie plantacji rosło 525 krzewów konopi. Część krzewów znajdowała się w fazie początkowego kwitnienia, pozostałe krzewy w trakcie suszenia i przetwarzania na gotową marihuanę. Ponadto na miejscach prowadzonych plantacji policjanci zabezpieczyli ponad 8 kg wytworzonej już marihuany.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymane osoby prowadziły plantacje wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt: namioty z kompletnym wyposażeniem i zamontowanym oświetleniem, nawilżaniem oraz wentylacją. Używano również specjalnych nawozów do uprawy konopi.

Jak wynika z ustaleń, wytworzona marihuana miała trafić na rynek województwa opolskiego i dolnośląskiego.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu trzech podejrzanych usłyszało m.in. zarzuty prowadzenia plantacji konopi i wytworzenia w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, za co grozi im kara do 15 lat więzienia. Dwóch kolejnych usłyszało zarzuty prowadzenia plantacji konopi.

Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował trzech zatrzymanych, a wobec dwóch pozostałych zastosował policyjny dozór.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness