Policjanci CBŚP zlikwidowali 3 profesjonalnie zorganizowane plantacje konopi

Policjanci Zarządu w Opolu CBŚP zlikwidowali profesjonalnie zorganizowane trzy plantacje konopi i zatrzymali 5 nikczemnych zbrodniarzy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja.pl

Odsłony

143

Policjanci Zarządu w Opolu CBŚP zlikwidowali profesjonalnie zorganizowane trzy plantacje konopi i zatrzymali 5 osób trudniących się przestępczym procederem. Na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego zabezpieczono łącznie 525 krzewów konopi i 8 kg gotowej marihuany. Zatrzymani odpowiedzą m.in. za prowadzenie plantacji konopi i wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających. Wobec trzech z nich zastosowano tymczasowy areszt, dwaj pozostali podpisywać będą listę osób dozorowanych. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP Zarządu w Opolu wczesnym rankiem weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Działania dotyczyły prowadzonych nielegalnie plantacji konopi indyjskich. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali 5 osób.

Plantacje prowadzone były w trzech miejscach, w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach, w których łącznie w namiotach z kompletnym wyposażeniem do prowadzenie plantacji rosło 525 krzewów konopi. Część krzewów znajdowała się w fazie początkowego kwitnienia, pozostałe krzewy w trakcie suszenia i przetwarzania na gotową marihuanę. Ponadto na miejscach prowadzonych plantacji policjanci zabezpieczyli ponad 8 kg wytworzonej już marihuany.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymane osoby prowadziły plantacje wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt: namioty z kompletnym wyposażeniem i zamontowanym oświetleniem, nawilżaniem oraz wentylacją. Używano również specjalnych nawozów do uprawy konopi.

Jak wynika z ustaleń, wytworzona marihuana miała trafić na rynek województwa opolskiego i dolnośląskiego.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu trzech podejrzanych usłyszało m.in. zarzuty prowadzenia plantacji konopi i wytworzenia w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, za co grozi im kara do 15 lat więzienia. Dwóch kolejnych usłyszało zarzuty prowadzenia plantacji konopi.

Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował trzech zatrzymanych, a wobec dwóch pozostałych zastosował policyjny dozór.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • LSD-25

Totalny spontan przed zarzuceniem, rozluźniony alkoholem i skrętami.

W lecie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej odwiedziłem swoje ulubione miasto. 
Akurat odbywał sie mecz Holendrów z Hiszpanami, wraz z moim kuplem poszliśmy do knajpy do jego znajomych wspólnie obejrzeć mecz. A że na boisku działo się sporo, wlałem w siebie pare litrów piwska.
Po meczu jednak było nam mało więc udaliśmy się zapalić jointa i coś jezscze wypić do mieszkania jednego ze znajomych.
Na miejscu poznałem kilku ludzi, zaczęliśmy dalej pić, palić i od słowa okazało się, że jeden z nich posiada kwasy.

  • 2C-P
  • Tripraport

Urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Set & Setting - urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Dawkowanie - ~12,5mg na twarz, roztwór alkoholowy.

Wiek i doświadczenie - niespełna 21 lat. Doświadczenie: alkohol, nikotyna, ketamina, metkatynon, dxm, mj, mieszanki "ziołowe", fentanyl, troszkę salvi, troszkę fety, 2c-e, 4-aco-dmt, eter, kodeina, gałka muszkatołowa bez skutku i LSA bez skutku.

  • Amfetamina
  • Katastrofa
  • Marihuana

Czas wakacji, własnie wrociłam z tygodniowego wypadu nad morze. Zmeczenie i wykonczenie organizmu dawało sie we znaki. Dzwoni kumpela, za chwile pojawia sie w drzwiach i mówi, żebym pakowala manatki. Tłumacze, ze musze odpoczac, ale juz wiem co ma na myśli: "narkotyczny wypad". Do czego jak do czego, ale do tego typu rozrywki nie trzeba mnie dlugo namawiac. Jedziemy do najpiekniejszego panstwa, ktore moze zapewnic nam te atrakcje. 

  • Dimenhydrynat

Raz ze znajomym zarzuciliśmy po 20 sztuk na łeb i zapaliliśmy do tego zajebistego skuna (jeden z lepszych jakie paliłem) i tak nas wyjebało poza rzeczywistość, ze krowy nam po osiedlu biegały, żaby na nas skakały, rozmawiałem z koleżanka, która w tym czasie była w Łebie, a gadka miedzy nami polegała na wymianie pojedynczych słów (część mówiliśmy a część tylko myśleliśmy sobie w głowach i nawet się dogadywaliśmy - cos ala telepatia, naprawdę dziwna sprawa).

randomness