Policja zatrzymała kolejnych gangsterów

Trzech dealerów z Jelcza-Laskowic zatrzymała policja.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Wrocław
Marcin Rybak

Odsłony

1609
Podwrocławską grupę handlującą narkotykami rozbili w ubiegłym tygodniu wrocławscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. To jeden z nowych wątków śledztwa przeciwko wrocławskiemu gangowi. O kierowanie nim podejrzany jest były bokser Leszek C.

Narkotykowi dilerzy pochodzą z Jelcza-Laskowic. Podejrzani są o sprzedaż co najmniej dwóch kilogramów marihuany i kilkuset tabletek ecstasy. Do aresztu trafiły trzy osoby.
Policjantom badającym działalność wrocławskiego gangu udało się rozwikłać zagadkę zaginięcia - przed trzema laty - sprzętu komputerowego, należącego do firmy JTT, a wartego ponad 400 tysięcy złotych. Do tej pory w policyjnych kartotekach sprawa figurowała jako napad na ciężarówkę wiozącą sprzęt.

Ciężarówka została napadnięta w miejscowości Świba w okolicach Kępna w Wielkopolsce. Kierowca miał zostać obezwładniony i związany. Prokuratura w Kępnie umorzyła śledztwo z powodu niewykrycia sprawców. W ubiegłym tygodniu do aresztu trafił kierowca ciężarówki, jego wspólnik oraz jeden z gangsterów z wrocławskiej grupy przestępczej.
Według prokuratury napad był od początku do końca upozorowany. Właściciele firmy przewożącej towar dogadali się z gangsterami i w zamian za udział w zyskach oddali im cały sprzęt komputerowy.

Kolejną zatrzymaną niedawno przez CBŚ osobą, która miała mieć związki z Leszkiem C., jest Sławomir B. "Onki". Postawiono mu zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz handlu narkotykami. Na jego zatrzymanie pozwoliły zeznania świadka koronnego Dariusza S.

Przypomnijmy, że cała sprawa zaczęła się w ubiegłym roku. Jesienią zatrzymano Leszka C. - któremu postawiono zarzut kierowania zbrojnym gangiem - i dwóch innych mężczyzn. Dzięki zeznaniom świadka koronnego udało się już m.in. oskarżyć trzech byłych zawodowych wojskowych z wrocławskiej szkoły oficerskiej o produkowanie bomb dla gangsterów, w tym dla grupy Leszka C. Cały czas trzech domniemanych gangsterów jest poszukiwanych listami gończymi.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Przeżycie mistyczne

Własny pokój, samotnie. Pozytywne nastawienie.

Pierwszy raz  z psychodelikiem klasycznym.

 

  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Ciepłe majowe popołudnie nad rzeką, tuż obok jakiejś fabryki. Ja, moja ówczesna dziewczyna i przyjaciel spotkaliśmy się w celu picia piwa i palenia papierosów. A potem wyszło jak wyszło.

Prolog:

Spotkaliśmy się razem z moją ówczesna dziewczyną i przyjacielem kulturalnie napić się piwa po szkole. Nic nadzwyczajnego, zdażało się już wcześneij. W trakcie dziewczyna  zaproponowała że może zapalimy sobie coś fajnego. Naturalnie się zgodziliśmy bo dlaczego by nie, więc po jakimś czasie poszła do od jakiegoś kumpla i wróciła z paleniem. Powiedział jej że może być lekko halycunogenne.

 

Doświadczenie:

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Set: Spontan, dobry humor u każdego Settings: Las, woda, zmienna pogoda

Najlepsze chwilę czekają na nas pod przykryciem nieświadomości - taką teze mogę wysnuć argumentując ją ostatnim wypadem do lasu.

Godzina 17:00: ja i K. ochoczo maszerujemy poboczem próbując złapać autostop. Gwiżdżemy, śmiejemy się, rozmawiamy - jak to dobrze, że ani przez chwilę nie próbowaliśmy wyobrażać sobie co nas czeka. Czyż nie lepiej pozytywnie się zaskoczyć? Dla K. był to pierwszy raz - biedna, czerwonowłosa mała istotka nie miała szans przypuszczać co się wydarzy.