REKLAMA
Policja przejęła wytwórnię amfetaminy wartą miliard dolarów

Amfetamina miała być przemycona do Turcji, a stamtąd - do Syrii i innych państw Bliskiego Wschodu

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1608

Amfetaminę i surowiec do jej produkcji za ponad miliard dolarów przejęła w nocy policja bułgarska.

Podczas operacji skonfiskowano ponad 280 kg gotowej do sprzedaży amfetaminy w tabletkach i surowiec, z którego można wyprodukować 9,3 ton tego narkotyku, czyli ok. 56 mln tabletek - poinformował szef bułgarskiej służby do walki ze zorganizowaną przestępczością gen. Walentin Petrow.

Amfetamina miała być przemycona do Turcji, a stamtąd - do Syrii i innych państw Bliskiego Wschodu, gdzie czarnorynkowa cena jednej tabletki sięga 25 USD.

Przejęte narkotyki przy sprzedaży na rynkach arabskich byłyby warte 1,4 mld - powiedział Petrow na konferencji prasowej, po policyjnej operacji.

Akcję przygotowały wspólnie bułgarskie i tureckie służby specjalne. Operacja rozpoczęła się w Bułgarii i kontynuowana jest na terytorium tureckim.

Według informacji MSW, kilka osób, w tym celnika, pracującego na sofijskim lotnisku, aresztowano w Bułgarii, a kilka innych przemytników ściganych jest wiąż w Turcji.

Minister spraw wewnętrznych Georgi Petkanow wskazał, że przejęto narkotyki o rekordowej wartości, odkąd w kraju prowadzi się walkę z ich produkcją i przemytem.

Bułgaria jest jednym z dużych ośrodków produkcji amfetaminy z przeznaczeniem na rynki bliskowschodnie.

Według bułgarskich służb specjalnych, jej produkcję w kraju i sieć transportu organizują obywatele państw arabskich, przeważnie Syryjczycy, mieszkający w Bułgarii.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Medhod (niezweryfikowany)
Oby tylko w Polsce nam szlifu nie zabrakło !! <br>Co by wtedy poczuł naród polski ??głód i nędze ^^
WTF?! (niezweryfikowany)
jak wyżej
Zajawki z NeuroGroove
  • Lorazepam
  • Użycie medyczne

Wstaję, już od rana bez sił. Z rezygnacją i przymykającymi się oczyma wciągam skarpetki i gacie. Siadam na skraju kanapy i w tej pozycji czuję jak odpływam

I co, to już? Przegrałem? Finito? Gameover? 

Sam jestem sobie winny nie oszukuję się, chociaż pod powiekami przelatują mi obrazy, wspomnienia mówiące, że nie jestem jedynym, który miał na mnie wpływ. Właściwie mam go od niedawna. Jednak przy ostatecznym rozliczeniu jestem odpowiedzialny za całe szambo, w którym teraz brodzę. 

  • Adrenalina
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Tytoń

Zimny wrześniowy dzień 6 lat temu, A.D. 2011. Ekscytacja przed pierwszym występem jako DJ. Rozkręcająca się psychoza paranoidalna z rodzaju psychodelicznego flashbacka. Szał zwierzęcia, które opanowane lękiem atakuje.

"Kra, kra!" [...] Tego ranka wrony krakały jakoś tak osobliwie, jakby się antropomorfizowały, a człowiek-gawron dął w swój kruczoczarny dziób. Muzyka w telefonie też brzmiała nad wyraz krystalicznie, ostro, maleńki koncercik rozgrywał się w mojej rozgorzałej percepcji, ambientowe połacie przy zimnej, wrześniowej kałuży. Czekałam na pociąg. Przeszłam przez dziurę w siatce w stronę torów, było rano, to jeszcze za wcześnie na policyjne atrakcje, nikt nie był w stanie mnie przyfilować. Pociąg zatrzymał się z przeraźliwym świstem, zatkałam uszy tak mocno jak to było tylko możliwe.

  • Dekstrometorfan


Nazwa Substancji:

Dekstrometorfan

poziom doswiadczenia:

Ja ktorys raz z rzedu[~20], A. po raz pierwszy

Dawka:

[tylko] 300mg - doustnie

Set & Setting:

Blok, 2 piętro:)


  • 25D-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Bardzo pozytywne nastawienie. Wiele lokalizacji.

1200µg 25D-NBOME. 1200 mikrogramów substancji. Być może dawka ta skojarzy się komuś z nazwą zespołu psychodelic trans z Ibizy, narodzinami mistrza zen Dōgena Kigena lub śmiercią chińskiego filozofa - Zhu Xi. Bynajmniej nie wybrałem takiej ilości z powodu jej symbolicznego znaczenia. To raczej dawka wybrała mnie. Uściślając - mój kamrat podzielił blotter, w taki sposób, że tworzył on dwie różnej wielkości części.

randomness