REKLAMA
Polak uniewinniony po 2 latach spędzonych za kratami

Po dwóch latach spędzonych w norweskim areszcie śledczym i więzieniu, 33-letni Polak został uznany przez sąd za niewinnego i zwolniony. Obrońca uniewinnionego zapowiedział wystąpienie o odszkodowanie dla swego klienta.

Koka

Kategorie

Źródło

wp.pl

Odsłony

723
Po dwóch latach spędzonych w norweskim areszcie śledczym i więzieniu, 33-letni Polak został uznany przez sąd za niewinnego i zwolniony. Obrońca uniewinnionego zapowiedział wystąpienie o odszkodowanie dla swego klienta. W sierpniu 2006 r. norweska służba celna zatrzymała Polaka w Svinesund, na granicy ze Szwecją. Powodem zatrzymania było wykrycie narkotyków w samochodzie, którym kierował. W zbiorniku paliwa pojazdu znajdowało się 10 kg amfetaminy. Samochód jednak nie był własnością zatrzymanego. 33-latek pożyczył go od swego znajomego. Aresztowany podczas śledztwa cały czas utrzymywał, że nic nie wiedział o narkotyku. Jego słowa zdawały się potwierdzać kryminalistyczne badania pojazdu. Nie wykryto podczas nich w jego wnętrzu oraz w rejonie skrytki ani odcisków palców ani też śladów DNA zatrzymanego. Mimo to sąd rejonowy w Halden uznał go za winnego i skazał na osiem lat więzienia. Polak jednak nie zaprzestał walki o uwolnienie i przy pomocą norweskiego adwokata Joara Berga Henjuma udało się mu doprowadzić do rozprawy rewizyjnej. Sąd wyższej instancji, (odpowiednik polskiego sądu okręgowego), wydał wyrok uniewinniający, nakazując natychmiastowe zwolnienie polskiego obywatela. Przedstawiciel prokuratury nie chciał komentować sprawy stwierdzając, że nie podjął jeszcze decyzji o ewentualnym odwoływaniu się od ostatniego wyroku w sprawie 33-letniego Polaka.

Oceń treść:

Average: 7 (1 vote)

Komentarze

POLAKOV (niezweryfikowany)
POLAK NAZWISKA NIE MIAL ? ze sie nie zabil i wytrzymal szczescie kurwa jego mac ze dalo rade !!! Joar Berg Henjum WIELKI CZLOWIEK !!!
lol (niezweryfikowany)
Norweskie więzienia nie są złe, zlookajcie: http://www.bangitout.com/uploads/84destroy_the_Jews.jpg
crew (niezweryfikowany)
[quote=lol]Norweskie więzienia nie są złe, zlookajcie: http://www.bangitout.com/uploads/84destroy_the_Jews.jpg[/quote] TO SIE W NIM ZAMKNIJ...
Anonim (niezweryfikowany)
ciekawe co za koles pozycza samochod z 10kg w baku,wiedzac ze jego ziomek jedzie za granice
scibas (niezweryfikowany)
przyjaciel :)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks

Siemka czytelnikom. Dla wielu z Was może to być nic nadzwyczajnego natomiast dla mnie to było dosyć dziwne. Może zacznijmy od tego, że dropsy zawsze mocno na mnie działają. 100-150mg emki to dla mnie wystarczająca dawka. Powyżej jest okej, aczkolwiek lepiej, żebym był z kimś, bo jak to po emce Kocham wszystkich ludzi(Nie chcę mi się już nawet próbować myśleć. Całkowicie oddaję się substancji) . Wale browar na codzień. Więc jak codzień wypiłem kilka. Wtedy 5/6 przed dropsem

  • Dimenhydrynat


Nazwa substancji: Aviomarin, MJ

Wcześniejsze doświadczenia: alko bardzo dużo, THC bardzo dużo, feta kilka razy, extasy kilka razy, gałka muszkatołowa - raz bez żadnych efektów.

Dawka i sposób użycia: 15 tabletek na jeden raz

Set & Settings: W domu z kolegą i bratem. Starsi wracają później.

Oczekiwania: Hallony
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

Samotnie na gralni. Wielka chęć kolejnej sesji z DMT w roli głównej.

   Witajcie wszystkie duszyczki. Pragnę podzielić się z wami kolejnym doświadczeniem. Tym razem czystego surrealizmu (a może lepiej - nadrealizmu). Postaram się jak najdokładniej opisać to, czego nie da się nawet wyobrazić, a co dopiero uchwycić w ramy słowne. Zyskując choć na (wieczny) moment dostęp do kronik Akashy, hiperprzestrzeni - widziałem. 

 

  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Miks

Od dluzszego czasu napalalam sie na ten miks, wiec podeszlam do sprawy nacpania sie z metodycznym entuzjazmem. Miejsce: mieszkanie moje i D. oraz okolice. D to moj Partner zyciowy.

   Wlasciwie nie wiem, skad w mojej glowie wziela sie idea nacpania sie benzydamina i DXM, czyli slynnego combo o nazwie BXM. Dotychczasowe proby z tym miksem nie urywaly dupy. Doszlam do wniosku, ze nie jestem szczegolnie podatna na benzydamine, do tej pory nie zaoferowala mi nic poza kilkoma kiepskimi halucynacjami (dobre i to), bezsennoscia i powidokami, ktorych ciezko sie pozbyc. Niemniej zaopatrzylismy sie wysylkowo w cztery saszetki proszku do irygacji pochwy i 3 opakowania leku na kaszel o nazwie Akodin.