REKLAMA
Podczas interwencji próbował połknąć woreczek z narkotykami. Przeliczył swoje możliwości

Podczas wieczornego patrolu wrocławskiego Śródmieścia, policjanci zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Postanowili sprawdzić powód tego zachowania.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KMP Wrocław
sierż. Krzysztof Marcjan
Komentarz [H]yperreala: 
Zwracamy uwagę na wyjątkową w materiałach służb prasowych policji wenę autora tekstu ;)

Odsłony

738

Podczas wieczornego patrolu wrocławskiego Śródmieścia, policjanci zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Postanowili sprawdzić powód tego zachowania. Okazało się, że 23-latek ma przy sobie narkotyki. Mając nadzieję, że uchroni go to przed zatrzymaniem podjął bardzo niebezpieczną próbę połknięcia zawiniątka z marihuaną. Przeliczył się jednak ze swoimi umiejętnościami, dobrze że nic mu się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komendy miejskiej.

Wywiadowcy patrolujący jedną z ulic dolnośląskiej stolicy zwrócili uwagę na nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Ten, na widok policjantów zmienił nagle kierunek marszu i próbował się oddalić. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, dlaczego ich widok wywołał taką reakcję.

Kiedy podchodzili do mężczyzny, ten w pewnym momencie włożył do ust zawiniątko z folii aluminiowej i próbował je połknąć. Być może powtarzał mickiewiczowskie wersy „Mierz siłę na zamiary, Nie zamiar podług sił”. Jednak nic z tego nie wyszło. „Ambitny” i bezsensowny plan uniknięcia zatrzymania spalił na panewce. Młody wrocławianin nie był w stanie połknąć zawiniątka, które zostało zabezpieczone przez policjantów.

Okazało się, że w środku znajdowała się marihuana w ilości kilku porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili dodatkowo opakowanie, w którym również znajdował się susz roślinny oraz wagę, która prawdopodobnie służyła do odmierzania porcji narkotyków. Policjanci łącznie zabezpieczyli kilkanaście porcji środków odurzających, puste opakowania po narkotykach oraz znaczną sumę pieniędzy.

23-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Zgodnie z zapisem ustawy sąd może wobec młodego wrocławianina zastosować karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Brak głosów