Po legalizacji w Kanadzie trudniej jest zdobyć młodzieży marihuanę

Waterloo, Kanada: Procent młodych ludzi, którzy twierdzą, że łatwo jest im zdobyć marihuanę, znacznie zmniejszył się od czasu legalizacji rynku marihuany do użytku dorosłych w Kanadzie, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Archives of Public Health.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie | Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

30

Waterloo, Kanada: Procent młodych ludzi, którzy twierdzą, że łatwo jest im zdobyć marihuanę, znacznie zmniejszył się od czasu legalizacji rynku marihuany do użytku dorosłych w Kanadzie, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Archives of Public Health.

Kanadyjscy badacze ocenili postrzeganie młodych ludzi dotyczące dostępności produktów z konopi. Stwierdzili, że odsetek nieletnich twierdzących, że dostęp do marihuany jest łatwy, zmniejszył się o 27 procent od 2018 roku – roku legalizacji rynków konopi w całej Kanadzie – do 2020 roku. Samo zgłaszane spożycie marihuany przez młodych ludzi również zmniejszyło się w tym okresie.

Autorzy badania doszli do wniosku: „Chociaż liczba badań skupionych na badaniu zmian w użyciu konopi wśród kanadyjskiej młodzieży od czasu wprowadzenia Ustawy o Konopiach, a ostatnio od czasu wybuchu pandemii COVID-19, rośnie, wydaje się, że brakuje badań poświęconych badaniu zmian w postrzeganiu dostępności konopi przez młodzież w tym samym okresie. W odpowiedzi, to badanie dostarcza unikalnych i nowych dowodów na to, jak postrzeganie dostępu do konopi przez młodzież zmieniło się od wprowadzenia Ustawy o Konopiach. Nasze dane sugerują, że w naszych dużych próbkach młodzieży, postrzeganie dostępu do konopi jako łatwego zmniejszyło się od czasu legalizacji i przez wczesny oraz trwający okres reakcji na pandemię.”

Dane z Stanów Zjednoczonych również nie zidentyfikowały żadnego znaczącego wzrostu w użyciu marihuany wśród młodzieży po przyjęciu legalizacji na poziomie stanowym. Zgodnie z raportem z maja 2023 roku od Centers for Disease Control and Prevention w USA, procent uczniów szkół średnich, którzy kiedykolwiek próbowali marihuany, spadł o 30 procent między 2011 a 2021 rokiem – w czasie, gdy prawie połowa wszystkich stanów USA zalegalizowała konopie. Procent uczniów, którzy sami identyfikowali się jako bieżący konsumenci marihuany, zmniejszył się o podobny procent w tym samym okresie.

Pełny tekst badania, „Postrzeganie trudności w dostępie do konopi przez młodzież po legalizacji konopi i podczas wczesnych oraz trwających etapów pandemii COVID-19: Powtarzalne dane przekrojowe i podłużne ze studium COMPASS,” ukazał się w Archives of Public Health. Dodatkowe informacje na temat trendów w użyciu konopi wśród młodych ludzi są dostępne TUTAJ

Więcej informacji na ten temat: <a href="https://wolnekonopie.org/2018/07/raport-spozycie-marihuany-wsrod-mlodzie... tym linkiem</a>.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Miks

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych.

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju. Postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych. Mieliśmy coś zjarać a potem pójść na miasto się napić. Do jarania mieliśmy świeżo zakupioną maczankę Melmac Invaders, którą już znaliśmy (kilka miesięcy wcześniej często ją przypalaliśmy). Wszytko działo się w mieszkaniu u kolegi Sebastiana a potem u drugiego kolegi Tomka, który mieszka w tym samym bloku, tylko parę klatek dalej.

 • Etanol (alkohol)
 • Grzyby halucynogenne
 • MDMA (Ecstasy)
 • Retrospekcja

Lekkie rozdrażnienie psychiczne

Działo się to na kilka lat temu, kiedy jeszcze studiowałem. Była wtedy późna jesień, albo wczesna zima. Koleżanka (nazwijmy ją O) zaprosiła mnie na imprezę do swojego nowego miejsca pracy, był to squat gdzie królował dnb. Chciałem się wtedy gdzieś wyżyć, poszaleć i oczywiści czymś się stripować. Dlatego przyjąłem zaproszenie koleżanki.

 • Butan
 • Butan
 • Pierwszy raz

13 latek zamknął się w toalecie, bez potrzeby skorzystania z WC. By się odizolować, posiedzieć w samotności. Relax. Nudy. Inspiracja. Pokusa, by zabić nudę nie rezygnując z komfortu relaxu w samotności tam, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał.

T0. 

Zwinięty fragment papieru toaletowego zatykający wylot odświerzacza Brise siedząc w toalecie 1m2.

Zapalone światło.

 

Psikam odświerzaczem w papier, by oszczędzić twarz.

Przykładam papier do nosa i zaczynam w sposób ciągły inhalować opary przez kilkanaście sekund.

 

W ciągu sekundy odpływam, Moje ciało jest porażone, w transie, zaczyna stopniowo coraz mocniej i mocniej drżeć. Po ok. 3 sekundach wygina Mnie do tyłu z głową do góry i dostaje silnej padaczki.

 

Odświerzacz upada na podłogę.

 

 • 4-ACO-DMT
 • Retrospekcja

Czerwiec 2012. Stara, zrujnowana cegielnia. Na zewnątrz burza. Wewnątrz: niepewność i chęć zgłębienia nieznanych dotąd obszarów doświadczenia psychodelicznego.

Siedzieliśmy na starych oponach, przy bladym świetle migocących świeczek. Na zewnątrz zawodził wiatr niosący zacinające krople letniej ulewy. Zbliżała się burza...