Pijana 13-latka trafiła do szpitala

Jestem wstrząśnięta - mówi dr Jolanta Filipowicz, ordynator oddziału obserwacyjnego Kliniki Pediatrii AMG. - Nie można być obojętnym na widok kolejnych dzieci, które przywożone są do nas pod wpływem alkoholu i narkotyków. To jest problem społeczny!

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki

Odsłony

3557

Przed trzema dniami do szpitala trafiła 13-letnia Paulina, która piła alkohol razem ze swoją... matką. - Policjanci z radiowozu patrolującego ulicę Szarą zauważyli dziwnie zachowującą się kobietę, której towarzyszyli dziewczynka i chłopiec - mówi Adam Atliński z biura rzecznika prasowego KMP. - Próbowali uciekać przed radiowozem.

Po zatrzymaniu okazało się, że kobieta to 33-letnia Iwona S. Towarzyszyła jej 13-letnia córka Paulina i o rok straszy kolega dziewczynki. Cała trójka była pijana. We krwi kobiety stwierdzono ponad 3 promile alkoholu! Dziewczynka miała 1,17 prom., a najbardziej trzeźwy chłopiec - 0,67 prom. Paulina trafiła do AMG, matka - do Izby Wytrzeźwień.

- Dziewczynka została przesłuchana w obecności kuratora - twierdzi Adam Atliński. - Kryje matkę, która także nie przyznaje się, by dawała dziecku alkohol. Jednak po rozmowie z chłopcem ustaliliśmy, że podczas jazdy tramwajem mama piła ze znajomym wódkę z jednej butelki, a siedząca obok córka ciągnęła alkohol z drugiej. Chłopiec twierdził, że już wcześniej pił z Pauliną pod okiem jej mamy.

W szpitalu dziewczynka zwierzyła się, że piła... ze smutku. Tego dnia bowiem wracała z mamą i przyjacielem z pogrzebu swego kolegi. Chłopiec popełnił samobójstwo pod wpływem narkotyków.

- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce!

Paulina nadal przebywa w szpitalu. Od momentu przyjęcia jej na leczenie matka nie pojawiła się ani razu na oddziale. Iwonie S. za rozpijanie nieletniej grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce! &quot; <br> <br>bo społeczeństwo woli się zajmować bezsensowną i bezużyteczną walką z marihuaną zamiast spojrzeć na prawdziwy problem związany bezpośrednio z heroiną. Zapewne byłoby im zbyt trudno.
Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce! &quot; <br> <br>bo społeczeństwo woli się zajmować bezsensowną i bezużyteczną walką z marihuaną zamiast spojrzeć na prawdziwy problem związany bezpośrednio z heroiną. Zapewne byłoby im zbyt trudno.
Anonim (niezweryfikowany)
Marihuana powinna być legalna,tak jak jest w Holandii... A młodzież powyżej 13 roku życia powinna sama decydować o sobie... A tak wogóle to co to kogo obchodzi że córka se z matką cuś piła? W poprzednim komentarzu ktuś napisał że psy powinni zajmować sie rozprowadzaniem heroiny a nie marihuany... I prawidłowo! Ale w sumie heroina to gowno i i tak nikt tego nie bierze:/ Pozdro dla tej Pauliny!!! Oby tak dalej! A psy nie powinny sie wpiepszać!
Elf (niezweryfikowany)
Daj spokój. Jak możesz tak pisać... Biedna mała. Nie powinna pić. Może zmądrzeje... Świat wokół nas robi się coraz bardziej nienormalny i bez ciebie. Nie ułatwiaj mu tego.. W TAM nigdy nic takiego się nie dzieje.
Anonim (niezweryfikowany)
Marihuana powinna być legalna,tak jak jest w Holandii... A młodzież powyżej 13 roku życia powinna sama decydować o sobie... A tak wogóle to co to kogo obchodzi że córka se z matką cuś piła? W poprzednim komentarzu ktuś napisał że psy powinni zajmować sie rozprowadzaniem heroiny a nie marihuany... I prawidłowo! Ale w sumie heroina to gowno i i tak nikt tego nie bierze:/ Pozdro dla tej Pauliny!!! Oby tak dalej! A psy nie powinny sie wpierrr.... niczać!
Anonim (niezweryfikowany)
ja jakos tez pilem jak mialem 13 lat ;], no ale w sumie nie przy matce.
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25


święta były u mnie w domu wyjątkowo skopane, apatia ogarniająca wszystkich i

wielka złość mamy na nas i cały świat. ale pojawiła się perspektywa $$ i

decyzja zapadła - Psychedeliczna Pasterka, transowa impreza. na zewnątrz

mokro (co to za święta bez śniegu???), pełnia... mhmm, to jest ten dzień!

dojechałem do klubu około 23 zaopatrzony w pół hoffmana i pół roleksa

(mdma), poszukałem niesamowitego znajomego który już zjadł hoffmana i po

  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

---

Witam wszystkich :) Zauważyłem ostatnio, że niektóre trip raporty nie mają formy typowego TR, a bardziej poradników lub opisów wielu doświadczeń z morałem na końcu.

Pokusiłem się więc, aby napisać ten króciutki (jak na mnie) „poradnik” z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich palących zioło i nie tylko: Jedzcie imbir :D

  • Marihuana

nazwa substancji: DXM + marihuanapoziom doświadczenia użytkownika: szósty raz DXM; inne doświadczone: marihuana, LSD, feta, ecstasy, grzyby; mniej ważne mieszaniny prochów "uppers, downers, screamers, laughers" etc.dawka, metoda zażycia: 25-30 tabl (aha, moja waga: 65kg), doustnie rzecz jasna, 5tabl co 5-10min (co gwarantuje brak zwrotów) + KONIECZNIE trzeba dopalić - o czym niżej.set & setting:: mieszkanie, knajpa, potem plener; intencje? nieskrępowana zabawa jak po niczym.

  • Ruta stepowa

Peganum harmala (Esphand; Haoma; Ruta stepowa)


ver.1.0.0
Peganum harmala - rysunek