Pijana 13-latka trafiła do szpitala

Jestem wstrząśnięta - mówi dr Jolanta Filipowicz, ordynator oddziału obserwacyjnego Kliniki Pediatrii AMG. - Nie można być obojętnym na widok kolejnych dzieci, które przywożone są do nas pod wpływem alkoholu i narkotyków. To jest problem społeczny!

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki

Odsłony

3550

Przed trzema dniami do szpitala trafiła 13-letnia Paulina, która piła alkohol razem ze swoją... matką. - Policjanci z radiowozu patrolującego ulicę Szarą zauważyli dziwnie zachowującą się kobietę, której towarzyszyli dziewczynka i chłopiec - mówi Adam Atliński z biura rzecznika prasowego KMP. - Próbowali uciekać przed radiowozem.

Po zatrzymaniu okazało się, że kobieta to 33-letnia Iwona S. Towarzyszyła jej 13-letnia córka Paulina i o rok straszy kolega dziewczynki. Cała trójka była pijana. We krwi kobiety stwierdzono ponad 3 promile alkoholu! Dziewczynka miała 1,17 prom., a najbardziej trzeźwy chłopiec - 0,67 prom. Paulina trafiła do AMG, matka - do Izby Wytrzeźwień.

- Dziewczynka została przesłuchana w obecności kuratora - twierdzi Adam Atliński. - Kryje matkę, która także nie przyznaje się, by dawała dziecku alkohol. Jednak po rozmowie z chłopcem ustaliliśmy, że podczas jazdy tramwajem mama piła ze znajomym wódkę z jednej butelki, a siedząca obok córka ciągnęła alkohol z drugiej. Chłopiec twierdził, że już wcześniej pił z Pauliną pod okiem jej mamy.

W szpitalu dziewczynka zwierzyła się, że piła... ze smutku. Tego dnia bowiem wracała z mamą i przyjacielem z pogrzebu swego kolegi. Chłopiec popełnił samobójstwo pod wpływem narkotyków.

- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce!

Paulina nadal przebywa w szpitalu. Od momentu przyjęcia jej na leczenie matka nie pojawiła się ani razu na oddziale. Iwonie S. za rozpijanie nieletniej grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce! &quot; <br> <br>bo społeczeństwo woli się zajmować bezsensowną i bezużyteczną walką z marihuaną zamiast spojrzeć na prawdziwy problem związany bezpośrednio z heroiną. Zapewne byłoby im zbyt trudno.
Armageddon (niezweryfikowany)
&quot;- Tym dzieciom trzeba natychmiast pomóc - alarmuje dr Filipowicz. - Niedawno zajmowałam się 15-latką od dwóch lat uzależnioną od narkotyków. Jej mama próbowała wysłać córkę na leczenie do Monaru. Okazało się, że dziewczynka jest 1700 w kolejce! &quot; <br> <br>bo społeczeństwo woli się zajmować bezsensowną i bezużyteczną walką z marihuaną zamiast spojrzeć na prawdziwy problem związany bezpośrednio z heroiną. Zapewne byłoby im zbyt trudno.
Anonim (niezweryfikowany)
Marihuana powinna być legalna,tak jak jest w Holandii... A młodzież powyżej 13 roku życia powinna sama decydować o sobie... A tak wogóle to co to kogo obchodzi że córka se z matką cuś piła? W poprzednim komentarzu ktuś napisał że psy powinni zajmować sie rozprowadzaniem heroiny a nie marihuany... I prawidłowo! Ale w sumie heroina to gowno i i tak nikt tego nie bierze:/ Pozdro dla tej Pauliny!!! Oby tak dalej! A psy nie powinny sie wpiepszać!
Elf (niezweryfikowany)
Daj spokój. Jak możesz tak pisać... Biedna mała. Nie powinna pić. Może zmądrzeje... Świat wokół nas robi się coraz bardziej nienormalny i bez ciebie. Nie ułatwiaj mu tego.. W TAM nigdy nic takiego się nie dzieje.
Anonim (niezweryfikowany)
Marihuana powinna być legalna,tak jak jest w Holandii... A młodzież powyżej 13 roku życia powinna sama decydować o sobie... A tak wogóle to co to kogo obchodzi że córka se z matką cuś piła? W poprzednim komentarzu ktuś napisał że psy powinni zajmować sie rozprowadzaniem heroiny a nie marihuany... I prawidłowo! Ale w sumie heroina to gowno i i tak nikt tego nie bierze:/ Pozdro dla tej Pauliny!!! Oby tak dalej! A psy nie powinny sie wpierrr.... niczać!
Anonim (niezweryfikowany)
ja jakos tez pilem jak mialem 13 lat ;], no ale w sumie nie przy matce.
Zajawki z NeuroGroove
 • Powój hawajski
 • Powoje
 • Tripraport

27XII07, 22:59, mój pokój, rodzinka w domu.

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.

 

 • Banisteriopsis caapi
 • Przeżycie mistyczne

Samotnie na gralni. Spontaniczna decyzja. Samopoczucie bardzo dobre, zluzowany piwkiem i buszkami z przepału po Gandzi.

Witam. Opowiem wam o mojej randce. O spotkaniu, które zmieniło mój światopogląd. O randce z cudowną Changą. Zaczynamy.

 

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Tripraport

Najpierw działka koleżanki, później różne miejsca począwszy od jakiejś melińskiej nory skończywszy na opuszczonym bunkrze.

Wszystko zaczęło się od tego, że w nocy z 12 na 13 sierpnia miał być najbardziej widoczny na terenie kraju deszcz meteorytów. Jako, że mieszkam w dużym, oświetlonym mieście, postanowiłam na jedną noc przenieść się do pewnego miasteczka, w którym mam wielu znajomych oraz chłopaka i wraz z nimi podziwiać te piękne widoki.

 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Miks
 • Tytoń

Byłem w kiepskim stanie psychicznym, dziewczyna mnie zostawiła, miałem ciąg parę dni alkoholu i tabletek psychotropowych, brakowało sił, ale to była impreza na którą byłem strasznie napalony, ja w ogóle nie chodzę na imprezy, także było to dla mnie bardzo ekscytujace wydarzenie i trochę się denerwowałem i czułem lek, że coś pójdzie nie po mojej myśli. To był mój dzień i na mówiłem dwóch kolesi, żeby tam ze mną poszli. O nich też się martwilem, bo wszystko dokładnie zaplanowałem, a oni mieli w dupie, to co ja chcę.

Na początek chciał bym poinformować, że tekst napisany przeze mnie, to żartobliwie napisana opowieść z mojego życia. Nie twierdzę, że jakie kolwiek substancje psychoaktywne są fajne. Pisząc ten epizod z mojego życia starałem się, możliwie realistycznie przedstawic jak myśli osoba uzależniona. 

randomness