Pierwsze zastosowanie konfiskaty rozszerzonej. Stracił firmę za narkotyki

Marek K., którego zatrzymano za uprawianie i sprzedaż marihuany, stracił spółkę. I choć firma była zapisana na córkę, to służyła do popełniania przestępstwa, śledczy zdecydowali więc o jej konfiskacie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polskie Radio
IAR/PAP, awi

Odsłony

138

Prokuratorzy po raz pierwszy zastosowali instytucję konfiskaty rozszerzonej. Marek K., którego zatrzymano za uprawianie i sprzedaż marihuany, stracił spółkę. I choć firma była zapisana na córkę, to służyła do popełniania przestępstwa. Śledczy zdecydowali więc o jej konfiskacie na poczet grożących mu grzywien czy przepadku korzyści osiągniętych z przestępstwa.

Przepisy o konfiskacie rozszerzonej obowiązują od 27 kwietnia 2017 r. Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wprowadzając je, zapowiadał, że mają uderzyć w oszustów i uniemożliwić im czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków.

Możliwość zastosowania konfiskaty rozszerzonej dotyczy tych przestępstw, które zagrożone są karą więzienia powyżej 5 lat.

Konfiskatą mogą zostać również objęte przedsiębiorstwa, które były wykorzystywane do popełnienia przestępstwa. Chodzi o podmioty gospodarcze, przy pomocy których popełniono szczególnie groźne przestępstwa gospodarcze, polegające na przykład na praniu brudnych pieniędzy.

Przed konfiskatą nie uchroni również przekazanie majątku osobie trzeciej. Ustawa zawiera również rozwiązania, które pozwolą na orzeczenie przepadku mienia wobec osób trzecich, którym sprawca przestępstwa przekazał mienie. Istnieją wyjątki od tej zasady, w sytuacji, gdy orzeczenie przepadku "byłoby niewspółmierne do przestępstwa" lub, gdy skala wyrządzonej szkody nie byłby znaczna dla samego przedsiębiorstwa.

Nowe przepisy przewidują również możliwość natychmiastowego zabezpieczenia mienia na poczet przyszłej konfiskaty mienia, w szczególności, gdy występuje ryzyko zbycia mienia przez wydaniem nakazu zabezpieczenia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

przystanek Woodstock poraz 9, a więc znane i lubiane otoczenie. Nastawienie pozytywne, długo oczekiwana ciekawość.

Ogólnie nie przepadam za narkotykami.. bywało, że dość często paliłem (takie środowisko), parę razy wciągałem.

  • LSD-25

Miejsce: własny bezpieczny dom. Nastawienie: trochę obaw przed tak dużą dawką, ale starałem się nie panikować.

03.04.2008

  • Dekstrometorfan

S&S : Droga na peron, Most.

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC.

Dawkowanie : Tussidex, 360 mg.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy raz z czymś mocniejszym, wypadło na DXM.

Stoję z kumplem (nazwijmy go L.) w mało widocznym miejscu i połykamy. Najpierw on, 18 małych tabletek ląduje w żołądku, potem ja, popijamy sokiem i idziemy gdzieś usiąść.

Dzwonimy po następnego znajomego (a tego nazwijmy G.), przychodzi i razem wyruszamy w Dexową podróż.

  • Marihuana

Nazwa substancji: Grzybki halucynogenne

Dawka: 75 świerzych

Doświadczenie: Mnóstwo jarania, amfetaminy, piguł, trochę kwasów

i niewiele opiatów. Różne mieszanki. Grzybki poraz chyba 7, ale

pierwszy raz w dwace powyżej 60.randomness