Paczkomaty InPost: od września zakaz wysyłki produktów konopnych

Paczkomat jest jedną z form wysyłki najczęściej wybieranych przez klientów podczas zakupów w sklepach internetowych. Wysyłka do paczkomatu InPost jest nie tylko tańsza od tradycyjnej przesyłki kurierskiej, ale przede wszystkim wygodniejsza. Paczkę można odebrać o dowolnej porze, nawet w nocy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medycznamarihuana.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie!

Odsłony

481

Paczkomat jest jedną z form wysyłki najczęściej wybieranych przez klientów podczas zakupów w sklepach internetowych. Wysyłka do paczkomatu InPost jest nie tylko tańsza od tradycyjnej przesyłki kurierskiej, ale przede wszystkim wygodniejsza. Paczkę można odebrać o dowolnej porze, nawet w nocy.

Jak każda firma kurierska, również InPost posiada swój regulamin przesyłek, a w nim punkt dotyczący przedmiotów zakazanych, których nadawać nie wolno. Są to przedmioty pochodzące z przestępstwa, pieniądze, broń, rzeczy chemicznie i biologicznie aktywne, dopalacze, a nawet zwłoki. Niebawem, a dokładnie 1 września br., do listy tej dołączą produkty konopne.

O sprawie jako pierwszy na łamach serwisów społecznościowych poinformował Przemysław Zawadzki.

Pełna treść nowego regulaminu jest już dostępna na stronie InPost. A w nim nowy zapis:

3. Niedopuszczalne jest umieszczanie w Przesyłce Paczkomatowej przedmiotów zakazanych przez obowiązujące przepisy prawa, w tym przez uPP oraz właściwe przepisy Światowego Związku Pocztowego, a także:

(…)

9) narkotyków, substancji psychotropowych oraz nowych substancji psychoaktywnych tzw. „dopalaczy”, jak również produktów konopnych, pochodnych konopi oraz innych konopi niż włókniste (w tym marihuanę leczniczą);

Zapis budzi kontrowersje, a na InPost posypała się fala hejtu. Nic zatem dziwnego, że InPost postanowił odnieść się do całej sprawy, o czym również poinformował Przemysław Zawadzki. Otrzymał on informację od prezesa spółki z zapewnieniem, że dział prawny ponownie zweryfikuje zapis pod kątem produktów takich jak nasiona, suplementy, czy kosmetyki. Jaki będzie efekt?

Oceń treść:

Average: 3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony

Pewnego letniego dnia postanowilem spróbować właściwości psychoaktywnych

muchomora czerwonego. Po dokładnym przestudiowaniu wszystkich informacji z

hyperreala i erowida doszedłem do wnisku, iż najbezpieczniej będzie spalić

skórkę od muchomora w zwykłej fifce. Ususzyłem więc czerwoną skórkę zdartą z

kapelusza o średnicy około 10 cm. Nabiłem do fifki i spaliłem całą. Czekałem

godzinę i nic. Nie zwarzając na niepowodzenia następnego dnia postanowiłem

  • Areca catechu (palma arekowa, betel)

substancja : 1 łyżka od herbaty startego orzecha palmy betelowej +1 łyżka od herbaty sody oczyszczanej + szklanka wody


doswiadczenie : coraz to większe ;)
  • 5-APDB
  • Pozytywne przeżycie

Pokój, w którym czuje się bezpiecznie i dobrze, chociaż jest trochę zimno. Dobry nastrój, związany z zrealizowaniem pewnych celów. Fizycznie czułem w miarę dobrze. Towarzyszyły mi 3 osoby.

5-APDB (inne nazwy: 3-Desoxy-MDA, EMA-4)

Load: 
5-APDB zadziało na mnie szybko. Wejście było bardzo gwałtowne, w pewnym momencie nawet pomyślałem, że przesadziłem z dawką gdyż czułem ucisk w klatce piersiowej i było mi trochę słabo. W ciągu kolejnych minut jednak objawy te ustąpiły a działanie substancji się ustabilizowało. Żadne inne niż wyżej wymienione dolegliwości nie wystąpiły. Podsumowując jednym zdaniem bodyload był praktycznie nieodczuwalny.

  • MDMA (Ecstasy)

Pozytywy :randomness