REKLAMA
Ostatnie międzynarodowe efekty pracy CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP ustalili magazyn narkotykowy na terenie Holandii. Tę informację przekazano do holenderskich funkcjonariuszy, którzy przeszukali halę, zabezpieczając około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

CBŚP

Odsłony

125

CBŚP prowadzi działania nie tylko na terenie kraju, ale także poza granicami. Przykładem mogą być realizacje przeprowadzone w ostatnich dniach. Pierwsza sprawa dotyczy pozbawienia Polki wolności dla okupu. Do zdarzenia doszło w RPA, ale to dzięki policjantom CBŚP i innym służbom kobieta bezpiecznie wróciła do kraju. Kolejna sprawa dotyczy międzynarodowej przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze CBŚP ustalili magazyn narkotykowy na terenie Holandii. Tę informację przekazano do holenderskich funkcjonariuszy, którzy przeszukali halę, zabezpieczając około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy.

Pierwsza sprawa rozpoczęła się, kiedy to funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zostali powiadomieni o tym, że Polka przebywająca w RPA, została pozbawiona wolności, a za jej uwolnienie sprawcy żądają okupu, grożąc zabiciem w przypadku powiadomienia policji. Natychmiast funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli wraz z innymi służbami oraz międzynarodowymi partnerami działania mające na celu uwolnienie polskiej obywatelki. Działania były koordynowane przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Aby Polka mogła bezpiecznie wrócić do kraju zaangażowani zostali także funkcjonariusze zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Katowicach, CBŚP i KGP, którzy zbierali informacje i monitorowali internet. Uruchomiono kanał współpracy przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zaangażowany został również konsul RP, współpracowano z partnerami służb zagranicznych (FBI, Wielka Brytania, EUROPOL).

Nawiązano także bezpośrednią współpracę z funkcjonariuszami z RPA, gdzie na miejscu w czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP. Obecność funkcjonariuszy CBŚP w RPA w znacznym stopniu wpłynęła na szybką i prawidłowo realizację zadań przez tamtejszych funkcjonariuszy, którzy uzyskiwali nowe ustalenia bezpośrednio i bez zbędnej zwłoki.

Policjanci zwrócili się także z wnioskiem do IX Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach o wszczęcie śledztwa w sprawie mającego miejsce w dniu 11 kwietnia 2018 roku na terenie Republiki Południowej Afryki porwania dla okupu obywatelki Rzeczpospolitej Polskiej, to jest o zbrodnię z art. 252 § 1 k.k. i powierzono w całości do prowadzenie funkcjonariuszom Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dzięki podjętym działaniom pokrzywdzona została uwolniona przez porywaczy, a następnie bezpiecznie wróciła do Polski, gdzie wykonano z nią kolejne, niezbędne czynności procesowe. W chwili obecnej funkcjonariusze RPA realizują dalsze czynności mające na celu rozliczenie sprawców uprowadzenia.

Kolejna sprawa dotyczy międzynarodowej przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Łodzi w trakcie wykonywanych czynności uzyskali informacje, że na terenie Holandii znajduje się magazyn narkotykowy. W celu realizacji sprawy poinformowano policję w Holandii, która podjęła decyzję o jak najszybszym zabezpieczeniu substancji.

Dzięki informacjom od funkcjonariuszy CBŚP, holenderscy policjanci przeszukali wskazaną halę. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. W przedmiotowej sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Z zabezpieczonych prekursorów można wyprodukować około 2,5 tony amfetaminy. Wartość tego narkotyku w Holandii szacowana jest na 700 euro za kilogram. W sumie grupa przestępcza mogła wyprodukować narkotyki warte 1,7 mln euro. Natomiast zabezpieczony haszysz, w cenie hurtowej, mógł być sprzedany w Holandii za kwotę około 10 mln euro.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

co:lsd

co jeszcze: tabsy i skun (plus swojski bronek w ilosci nieokreslonej)

ile?: baba na rowerze holenderska raz, krzyże 3 i pół gieta dzielone na trzy osoby

czas: kwachu - kolo 5, tabsy 12:00, skun przez cały czas co jakis czas:), piwo jak wyżej

  • Anadenathera peregrina

Anadenanthera Columbrina

Wstęp


  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

Swoją przygodę z dxm zaczęłam od Dexy. 10 tabletek, wchodziło 2 godziny. Efekt był ok, ale lekko wymuszony. Dwa dni potem zakupiłam Acodin. Wzięłam całą paczkę, czyli 30 tabletek. Wchodziło ponad 2 godziny. Było świetnie, ale nie zajebiście.

Na piątek miałam dwie paczki Acodinu. Chciałam doświadczyć czegoś zajebistego, kompletnie odpłynąć.

  • Echinopsis Peruviana
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

: Ja i mój zaufany towarzysz tripa. Wolne mieszkanie , przytulny i ciepły pokoik. Muzyka Psybient/Psychill dłuuuuga playlista.

GŁĘBOKA PODROŻ DO WNĘTRZA Z „PERUVIAN TORCH”- Heavy trip!

 Raport ten był pierwotnie mailem do przyjaciela , ale podrasowałem troszku i mam nadzieje ze nie będzie trudny w obiorze.

randomness