Ostatnie międzynarodowe efekty pracy CBŚP

Funkcjonariusze CBŚP ustalili magazyn narkotykowy na terenie Holandii. Tę informację przekazano do holenderskich funkcjonariuszy, którzy przeszukali halę, zabezpieczając około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

CBŚP

Odsłony

126

CBŚP prowadzi działania nie tylko na terenie kraju, ale także poza granicami. Przykładem mogą być realizacje przeprowadzone w ostatnich dniach. Pierwsza sprawa dotyczy pozbawienia Polki wolności dla okupu. Do zdarzenia doszło w RPA, ale to dzięki policjantom CBŚP i innym służbom kobieta bezpiecznie wróciła do kraju. Kolejna sprawa dotyczy międzynarodowej przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze CBŚP ustalili magazyn narkotykowy na terenie Holandii. Tę informację przekazano do holenderskich funkcjonariuszy, którzy przeszukali halę, zabezpieczając około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy.

Pierwsza sprawa rozpoczęła się, kiedy to funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zostali powiadomieni o tym, że Polka przebywająca w RPA, została pozbawiona wolności, a za jej uwolnienie sprawcy żądają okupu, grożąc zabiciem w przypadku powiadomienia policji. Natychmiast funkcjonariusze CBŚP rozpoczęli wraz z innymi służbami oraz międzynarodowymi partnerami działania mające na celu uwolnienie polskiej obywatelki. Działania były koordynowane przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Aby Polka mogła bezpiecznie wrócić do kraju zaangażowani zostali także funkcjonariusze zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Katowicach, CBŚP i KGP, którzy zbierali informacje i monitorowali internet. Uruchomiono kanał współpracy przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zaangażowany został również konsul RP, współpracowano z partnerami służb zagranicznych (FBI, Wielka Brytania, EUROPOL).

Nawiązano także bezpośrednią współpracę z funkcjonariuszami z RPA, gdzie na miejscu w czynnościach uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP. Obecność funkcjonariuszy CBŚP w RPA w znacznym stopniu wpłynęła na szybką i prawidłowo realizację zadań przez tamtejszych funkcjonariuszy, którzy uzyskiwali nowe ustalenia bezpośrednio i bez zbędnej zwłoki.

Policjanci zwrócili się także z wnioskiem do IX Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach o wszczęcie śledztwa w sprawie mającego miejsce w dniu 11 kwietnia 2018 roku na terenie Republiki Południowej Afryki porwania dla okupu obywatelki Rzeczpospolitej Polskiej, to jest o zbrodnię z art. 252 § 1 k.k. i powierzono w całości do prowadzenie funkcjonariuszom Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dzięki podjętym działaniom pokrzywdzona została uwolniona przez porywaczy, a następnie bezpiecznie wróciła do Polski, gdzie wykonano z nią kolejne, niezbędne czynności procesowe. W chwili obecnej funkcjonariusze RPA realizują dalsze czynności mające na celu rozliczenie sprawców uprowadzenia.

Kolejna sprawa dotyczy międzynarodowej przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Łodzi w trakcie wykonywanych czynności uzyskali informacje, że na terenie Holandii znajduje się magazyn narkotykowy. W celu realizacji sprawy poinformowano policję w Holandii, która podjęła decyzję o jak najszybszym zabezpieczeniu substancji.

Dzięki informacjom od funkcjonariuszy CBŚP, holenderscy policjanci przeszukali wskazaną halę. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono około 3,6 tony haszyszu oraz około 2,5 tony prekursorów do produkcji amfetaminy. W przedmiotowej sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Z zabezpieczonych prekursorów można wyprodukować około 2,5 tony amfetaminy. Wartość tego narkotyku w Holandii szacowana jest na 700 euro za kilogram. W sumie grupa przestępcza mogła wyprodukować narkotyki warte 1,7 mln euro. Natomiast zabezpieczony haszysz, w cenie hurtowej, mógł być sprzedany w Holandii za kwotę około 10 mln euro.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Sam w domu, TR pisany z pierwszego użycia. Wrzucane na średnio zapełniony żołądek, nie najedzony i nie pusty. Chęć przetestowania tej rzeczy. Wrzucane na niewyspaną głowę po nocce w pracy.

Timetable

[10:44 => T=0min] Start. Szykuje sobie ~100mg dziambe, dziele na dwie części i wciągam ~50mg.

[T=04min] Zauważalne znieczulenie nosa.

[T=05min] Tłumienie apetytu, lekka mentalna stymulacja, poprawa nastroju.

[T=07min] Dorzutka pozostałych ~50mg tą samą drogą podania.

[T=09min] Mocniejsze znieczulenie razem z górną szczęką, lekkie znieczulenie w gardle,  widoczna mentalna stymulacja i wkręta w muzykę.

[T=10min] Chęć słuchania muzyki, cisza mnie nudzi.

[T=11min] Lekki dyskomfort w brzuchu.

  • Atropa belladonna (pokrzyk wilcza jagoda)
  • Pozytywne przeżycie

Nie dotyczy

Trip raport z 17 jagód wilczej jagody który napisałem tydzień temu to tylko tłumaczenie z erowida, więc ten nie ma z tamtym nic wspólnego. 

Zafascynowany naszymi rodzimymi roślinami psychoaktywnymi postanowiłem zakupić nasiona wilczej jagody oraz bielunia w celu uprawy ich. Roślinki już są spore, więc pokusiłem się o przetestowanie "mikro-dozowania" liści wilczej jagody, bo spotkałem sie z (jeszcze) niepotwierdzonymi informacjami jakoby małe dawki alkaloidow tropanowych powodowały realistyczne i wyraźne marzenia senne. 

  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne

SET: Borykałem się wtedy z depresją i lękiem społecznym. Ale wiedziałem czego oczekuję i byłem w dobrym nastroju. Był to mój 2 lub 3 raz. Ogólnie tripy traktowałem trochę jako kurację (skuteczną, warto dodać, bo dzisiaj - niecałe pół roku później - depresja już prawie odeszła). SETTINGS: Przyjemny dzień, wczesna wiosna. Byłem sam w domu, który dzielę z drugą połówką i paroma przypadkowymi osobami. Wszyscy byli w pracy, więc miałem dwa piętra do dyspozycji.

Wygląda na to, że mój raport będzie pierwszym po 1P-LSD. Niby 150 ug to niewiele, ale ta substancja działa krócej i intensywniej niż jej sławna kuzynka.


Jak zawsze nagrałem swoja podróż; a przynajmniej jej część, zachowując około 40 minut audio i wideo. Wszystkie teksty w cudzysłowach pochodzą z nagrania i, zgodnie z najlepszymi zasadami gonzo dziennikarstwa, są bliskie oryginału, ale bliższe idei. Jak zresztą cały raport.

randomness