Osoby używające marihuany mają w organizmie więcej metali ciężkich

Użytkownicy marihuany mają statystycznie wyższe poziomy ołowiu i kadmu w swojej krwi oraz moczu w porównaniu z osobami, które nie palą konopi, według najnowszych badań naukowych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

37

Użytkownicy marihuany mają statystycznie wyższe poziomy ołowiu i kadmu w swojej krwi oraz moczu w porównaniu z osobami, które nie palą konopi, według najnowszych badań naukowych.

Główna autorka badania, Tiffany Sanchez, asystentka profesora nauk o zdrowiu środowiskowym na Uniwersytecie Columbia Mailman School of Public Health w Nowym Jorku, podkreśliła, że w porównaniu z niepalącymi, osoby palące marihuanę miały o 27% wyższe poziomy ołowiu we krwi oraz o 21% wyższe w moczu.

Zgodnie z wytycznymi Agencji Ochrony Środowiska USA, nie ma bezpiecznego poziomu ołowiu w organizmie. Dlatego każda dodatkowa ekspozycja na ten metal jest powodem do niepokoju.

Sanchez zaznacza również, że użytkownicy marihuany mieli o 22% wyższe poziomy kadmu w krwi oraz o 18% wyższe w moczu w porównaniu z osobami niepalącymi.

„Zarówno kadm, jak i ołów pozostają w organizmie przez dłuższy czas,” mówi Sanchez. „Kadm jest absorbowany w układzie nerkowym i jest filtrowany przez nerki. Dlatego, kiedy analizujemy kadm w moczu, jest to odzwierciedleniem całkowitego obciążenia organizmu, ilości metali, które zostały spożyte w wyniku długotrwałej ekspozycji.”

Kadm jest związany z chorobami nerek oraz rakiem płuc w przypadku ludzi i nieprawidłowościami płodowymi u zwierząt. Agencja Ochrony Środowiska USA ustanowiła konkretne limity dla kadmu w powietrzu, wodzie i jedzeniu.

Metale ciężkie we krwi i moczu użytkowników marihuany

Badanie, opublikowane w środę w czasopiśmie Environmental Health Perspectives, wykorzystało dane zebrane między 2005 a 2018 rokiem przez coroczny Narodowy Sondaż Zdrowia i Odżywiania (NHANES), który monitoruje stan zdrowia Amerykanów.

Testy krwi i moczu przeprowadzone na 7,254 osobach, które przyznały, że używały marihuany w ciągu ostatnich 30 dni, zostały zbadane pod kątem poziomów ciężkich metali. To sprawia, że badanie jest „unikalne” — większość badań mierzyła poziomy metali jedynie w roślinach konopi, a nie u osób je używających, jak mówi Sanchez.

„Nasze badanie nie było w stanie określić, czy osoby korzystające z marihuany używały jej w celach medycznych, czy rekreacyjnych, dlatego nie możemy definitywnie stwierdzić, czy użytkownicy medyczni mieli wyższe poziomy metali,” dodała Sanchez.

Ciężkie metale wiążą się z komórkami w organizmie, ograniczając ich funkcje, według Cleveland Clinic. Są one związane z rakiem, chorobami przewlekłymi i efektami neurotoksycznymi.

„Osoby z osłabionym układem odpornościowym, takie jak te przechodzące chemioterapię, mogą być bardziej narażone na ekspozycję na metale lub na inne powszechne zanieczyszczenia marihuany, takie jak pleśń. Jest to jednak bardzo słabo zbadany obszar,” podkreśla Sanchez.

Ciężkie metale nie są obecne tylko w marihuanie — palacze tytoniu są narażeni na jeszcze więcej rodzajów toksyn. E-papierosy, na przykład, zawierają wysokie poziomy aerozoli niklu, chromu, ołowiu i cynku, podczas gdy badania wykazały, że liquidy do e-papierosów mogą zawierać arsen, ołów, nikiel, cynę, mangan, miedź i chrom.

Obecność Ciężkich Metali w Środowisku

Ciężkie metale są naturalnymi elementami, które występują w glebie, w której uprawiane są rośliny. Nie da się ich uniknąć, co jest kluczowym powodem ich obecności w powietrzu, wodzie i łańcuchu pokarmowym. Niektóre pola uprawne i regiony zawierają jednak więcej toksycznych poziomów niż inne, częściowo z powodu nadużycia pestycydów zawierających metale oraz trwającego zanieczyszczenia przemysłowego.

„Był czas, kiedy przez wiele lat używaliśmy metali jako głównego środka owadobójczego, zakładając, że są bezpieczne,” powiedział w wywiadzie dla CNN dr Leonardo Trasande, szef pediatrii środowiskowej w NYU Langone.

Nie wszystkie rośliny mogą absorbować wysokie poziomy zanieczyszczeń bez szkody dla siebie. Konopie mają jednak specjalną właściwość – są „znanym hiperakumulatorem”, co oznacza, że są niezwykle skuteczne w absorpcji ciężkich metali, pestycydów, rozpuszczalników naftowych, ropy naftowej i innych potencjalnie szkodliwych substancji bez szkody dla siebie.

Dzięki swoim głębokim, szerokim korzeniom i zdolności do wzrostu w ubogiej glebie, roślina ta może być uprawiana w wielu środowiskach. W rzeczywistości konopie zostały z powodzeniem wykorzystane do naturalnego wypłukiwania toksycznych ciężkich metali z gleby wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu oraz pestycydów, takich jak dioksyny, z silnie zanieczyszczonych farm w Italii, zgodnie z przeglądem z 2022 roku.

Chociaż jest to dobra wiadomość dla środowiska, stanowi to problem dla użytkowników marihuany. Badanie z 2021 roku wykazało, że ołów, kadm i chrom absorbowane przez roślinę były transportowane i rozprowadzane przez łodygę aż do liści i kwiatów rośliny.

Badanie z 2022 roku zbadało istniejące regulacje dotyczące ciężkich metali w 31 stanach i Dystrykcie Kolumbii, gdzie rekreacyjna marihuana jest legalna, i stwierdziło, że 28 z nich miało regulacje dotyczące arsenu, kadmu, ołowiu i rtęci.

Zrozumienie, jak konopie akumulują ciężkie metale i inne toksyny, jest kluczowe dla ochrony zdrowia użytkowników marihuany. Jest to również ważne z punktu widzenia badań nad potencjalnym wykorzystaniem konopi w oczyszczaniu środowiska. Kiedy coraz więcej państw legalizuje marihuanę, niezbędne jest wprowadzenie skutecznych regulacji i badań, aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia publicznego.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Jakis czas temu , zdaje sie ze z rok postanowilem zrobic sobie uczte,

kupilem 2 kwasy, mialem je zarzucic z kumplem ale zdaje sie ze mial

jakies egzaminy, wiec przelezaly jakis tydzien, az pewnego wieczoru cos

mnie podkusilo i zjadlem je sam. zaczelo sie jak zwykle ,lekkie

naspidowanie itd. , puscilem pink floyd i po jakims czasie wszystko

wygladalo jak choinka na boze narodzenie , cienie tanczyly, wzorki na

tapecie i wykladzinie przesuwaly sie i zmienialy kolory, muzyka plynela

  • Gałka muszkatołowa
  • Tripraport

Set: Emocjonalnie dalej trochę ciężko po sprzeczkach z dziewczyną (Ajlo), ale to ustępuje dla poczucia humoru, które wraca. Fizycznie jestem wypoczęty bardzo, po spaniu w lesie. Jest ze mną dziewczyna (~trzeźwa) z psem. Jestem na czczo. Setting: W podmiejskim lesie, przy ognisku. Jest południe i jest w miarę słonecznie.

Substancja: Gałka Muszkatołowa, dobrej jakości, mielona, w dawce 13g.

 

//Napiszę tu zwięźle co się działo przed tripem, jako rozszerzenie S&S, bo są to ważne informacje, które wpłynęły na to, jak się potoczył trip.//

 

Wyjazd do lasu z Ajlo (moją dziewczyną), planowaliśmy już od dawna w tym terminie. Plan był taki, by wyjechać w dzień pierwszy, po jej pracy, zostać dwie noce, a w dzień 3 po południu już wrócić.

 

D- 2

  • Grzyby halucynogenne

Witam.


Rozpędziłem się i tak sobie pomyślałem , że podzielę się z wami również wrażeniami po przyjęciu psylocybinowych grzybków.

  • Sceletium Tortuosum

Gwoli ścisłości i powodowany "naukowym zacięciem" postanowiłem powrócic do tematu Sceletium T, tym bardziej ,że dzięki bardziej doświadczonym kolegom ( wtym miejscu bardzo dziękuję za cenne wskazówki komentatorom tekstu poprzedniego)otrzymałem ku dalszym eksperymentom nieocenione wskazówki.

Otóż dwa zarzycia , których dokonałem po napisaniu poprzedniego raportu rózniły się diametralnie od tamże opisanych ... i to na korzyść kanny , z która wypada mi sie przeprosić.

randomness