REKLAMA
Oskarżenie w sprawie przemytu narkotyków z Nepalu

Kurier narkotykowy odsiedział już dwa i pół roku więzienia w tajskim więzieniu, teraz będzie miał proces przed polskim sądem.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

2801
Kurier oraz organizator przemytu narkotyków z Dalekiego Wschodu do Europy Zachodniej staną przed krakowskim sądem. Prokuratura przekazała już w tej sprawie akt oskarżenia do sądu.
Kurier odsiedział już w tej sprawie dwa i pół roku więzienia w tajskim więzieniu; na ślad organizatora krakowska delegatura UOP trafiła dzięki temu, że nie zostawił skazanego kuriera samego sobie w więzieniu i pomagał mu przetrwać w krańcowo ciężkich warunkach.
"Jest to zaledwie część materiałów, wyłączonych do odrębnego rozpoznania przez sąd. Razem z prokuraturą badamy organizację przemytu narkotyków z Dalekiego Wschodu do Europy Zachodniej" - powiedział PAP kpt. Andrzej Franiek, rzecznik krakowskiej delegatury Urzędu Ochrony Państwa.
"Prowadzimy działania w celu ujawnienia całej grupy ludzi, trudniącej się szeroko pojętą organizacją procederu - od wyszukiwania dostawców, odbiorców i kurierów poprzez ustalanie tras przejazdu, dostarczanie dokumentów i biletów lotniczych" - wyjaśnił kpt. Franiek.
Krakowska prokuratura oskarżyła 32-letniego Adama W. o wprowadzenie do obrotu w Katmandu w Nepalu i w Bangkoku w Tajlandii prawie 7 kilogramów haszyszu. Zarzut zorganizowania przemytu co najmniej 14 kilogramów haszyszu na tej samej trasie postawiła 42-letniemu biznesmenowi z branży włókienniczej Robertowi P.

Oceń treść:

0
Brak głosów
randomness