Oregon pierwszym stanem, który dekryminalizuje twarde narkotyki

Oregon stał się pierwszym w USA stanem, który zdekryminalizował twarde narkotyki, takie jak heroina, kokaina czy metamfetamina.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
jm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

154

Oregon stał się pierwszym w USA stanem, który zdekryminalizował twarde narkotyki, takie jak heroina, kokaina czy metamfetamina.

Ogólnokrajowy nacisk na złagodzenie przepisów antynarkotykowych zrobił znaczący krok naprzód we wtorek, gdy wyborcy zdecydowali o tym, że Oregon będzie pierwszym stanem dekryminalizującym posiadanie niewielkich ilości twardych narkotyków, takich jak kokaina, heroina czy metamfetamina. W międzyczasie pięć kolejnych stanów zalegalizowało marihuanę.

Środki antynarkotykowe znalazły się wśród 120 proponowanych ustaw i poprawek do Konstytucji, które zostały poddane pod głosowanie w 32 stanach. Poruszały one szereg kwestii, które wstrząsnęły polityką w ostatnich latach, w tym między innymi praw wyborczych, nierówności rasowych, aborcji, polityki, podatków, edukacji czy narkotyków.

Nowe przepisy w stanie Oregon pozwolą osobom aresztowanym z niewielkimi ilościami twardych narkotyków uniknąć procesu i ewentualnego więzienia, zamiast tego płacąc 100 dolarów grzywny i uczestnicząc w programie leczenia uzależnień. Ośrodki leczenia będą finansowane z dochodów ze sprzedaży legalnej marihuany, co zostało zatwierdzone w tym stanie kilka lat temu.

„Osoby uzależnione są skuteczniej leczone za pomocą usług zdrowotnych niż za pomocą kar” – głosi projekt nowej ustawy. Zamiast traktować użytkowników narkotyków jak przestępców, Oregon będzie teraz oferował im usługi odwykowe.

Wyborcy w Oregonie zaaprobowali również propozycję, która czyni ten stan pierwszym legalizującym terapeutyczne zastosowanie grzybków psychodelicznych.

Tylko niewielkie ilości narkotyków podlegają dekryminalizacji, np. mniej niż 1 gram heroiny lub MDMA, 2 gramy kokainy lub metamfetaminy, 12 gramów grzybków psychodelicznych, i do 40 dawek LSD, oksykodonu lub metadonu.

Produkcja, sprzedaż cz prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków – nadal pozostaną przestępstwem.

„Dzisiejsze zwycięstwo stanowi przełomową deklarację, że nadszedł czas, aby przestać kryminalizować ludzi za używanie narkotyków” – powiedziała Kassandra Frederique, dyrektor wykonawcza Drug Police Alliance.

Propozycję poparła partia demokratyczna Oregonu, a także niektóre stowarzyszenia pielęgniarek i lekarzy. Oregońska partia republikańska potępiła środek dekryminalizacji narkotyków jako radyklany, a niektórzy prokuratorzy nazwali go lekkomyślnym.

Wyborcy z New Jersey i Arizony zatwierdzili środki legalizujące marihuanę dla dorosłych powyżej 21 roku życia. We wtorek Południowa Dakota stała się pierwszym stanem, w którym wyborcy dali zielone światło zarówno rekreacyjnej, jak i medycznej marihuanie, poprzez dwie oddzielne inicjatywy w tych samych wyborach. Legalizacja rekreacyjnej marihuany została zatwierdzona przez wyborców w Montanie, a medyczna marihuana uzyskała aprobatę w Mississippi.

Dziesięć lat temu rekreacyjna marihuana była nielegalna we wszystkich 50 stanach. W 2012 została zatwierdzona w Kolorado i Waszyngtonie, powodując ruch, który objął już 11 stanów i Waszyngton, zmierzając do wtorkowych wyborów. Zwolennicy legalizacji marihuany mają nadzieję na kolejne zwycięstwa, zwłaszcza w konserwatywnych stanach, co ma wywrzeć presję na Kongres, aby zalegalizował marihuanę w całym kraju.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

trip wynikł z nagłej potrzeby "zaćpania" czegokolwiek przez naszą dwójkę. zniecierpliwienie, delikatnie podniecenie. Najważniejsza część tripa odbywała się na totalnym "zadupiu" - droga na szczyt wzgórza na południu Polski.

Wakacje 2014, lipiec.

 

Dwójka nas była, obaj płci męskiej. Tego dnia właśnie przyjechaliśmy do Milówki - mała wieś w powiecie Żywieckim, bardzo przyjemna, jeżeli chodzi o krótki wypoczynek. Nasza kwatera, co istotne dla dalszej części opowieści, znajdowała się 650 metrów nad poziomem morza, a droga od "rynku" (czyli najbliższe oznaki cywilizacji) to około 2 kilometry. Owa droga prowadziła przez pola (piękne widoki, swoją drogą), dwa, czy trzy razy trzeba było przejść przez zagęszczenie drzew przypominające mały las.

  • Dekstrometorfan

Wczoraj w nocy zarzucilem acodin. Chcialem tego sprobowac juz wczesniej, ale nie mialem skad skolowac :/ Naszczescie, w koncu dostalem go i od razu zaczalem planowac konsumpcje.

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: GRZYBKI (PSYLOCYBINA)


poziom doświadczenia użytkownika: DRUGI RAZ


dawka, metoda zażycia: NIECALY GRAM, ZJEDZONE


"set & setting": WIELKA OCHOTA NA NOWA PRZYGODE

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Morze, Domek, Kumple, Dobry humor

Morze. Lato. Domek z kumplami. Czego chcieć więcej? Odpowiedź jest oczywista. Jednak przejdźmy do sedna. 5 z 7 osób wzieło MDMA. Przed zażyciem przetestowaliśmy te małe gwiazdeczki testem Marquisa i Mecka, wyszło pozytywnie. Dokładnie o 20:00 zażuciliśmy(dalej bedzie określane jako T). Byłem spokojny ale lekki stresik był. Wszystkich był pierwszy raz. Po jakiś 15 min zacząłem czuć się....dziwnie. Coś jakbym za szybko wstał i miał takie lekkie otumanienie. Wiedziałem że się zaczyna. Znałem te uczucie wcześniej, dopiero potem skojarzyłem je z pseudoefedryną. Miałem podwyższone tentno.