REKLAMA
Oregon pierwszym stanem, który dekryminalizuje twarde narkotyki

Oregon stał się pierwszym w USA stanem, który zdekryminalizował twarde narkotyki, takie jak heroina, kokaina czy metamfetamina.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
jm
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

121

Oregon stał się pierwszym w USA stanem, który zdekryminalizował twarde narkotyki, takie jak heroina, kokaina czy metamfetamina.

Ogólnokrajowy nacisk na złagodzenie przepisów antynarkotykowych zrobił znaczący krok naprzód we wtorek, gdy wyborcy zdecydowali o tym, że Oregon będzie pierwszym stanem dekryminalizującym posiadanie niewielkich ilości twardych narkotyków, takich jak kokaina, heroina czy metamfetamina. W międzyczasie pięć kolejnych stanów zalegalizowało marihuanę.

Środki antynarkotykowe znalazły się wśród 120 proponowanych ustaw i poprawek do Konstytucji, które zostały poddane pod głosowanie w 32 stanach. Poruszały one szereg kwestii, które wstrząsnęły polityką w ostatnich latach, w tym między innymi praw wyborczych, nierówności rasowych, aborcji, polityki, podatków, edukacji czy narkotyków.

Nowe przepisy w stanie Oregon pozwolą osobom aresztowanym z niewielkimi ilościami twardych narkotyków uniknąć procesu i ewentualnego więzienia, zamiast tego płacąc 100 dolarów grzywny i uczestnicząc w programie leczenia uzależnień. Ośrodki leczenia będą finansowane z dochodów ze sprzedaży legalnej marihuany, co zostało zatwierdzone w tym stanie kilka lat temu.

„Osoby uzależnione są skuteczniej leczone za pomocą usług zdrowotnych niż za pomocą kar” – głosi projekt nowej ustawy. Zamiast traktować użytkowników narkotyków jak przestępców, Oregon będzie teraz oferował im usługi odwykowe.

Wyborcy w Oregonie zaaprobowali również propozycję, która czyni ten stan pierwszym legalizującym terapeutyczne zastosowanie grzybków psychodelicznych.

Tylko niewielkie ilości narkotyków podlegają dekryminalizacji, np. mniej niż 1 gram heroiny lub MDMA, 2 gramy kokainy lub metamfetaminy, 12 gramów grzybków psychodelicznych, i do 40 dawek LSD, oksykodonu lub metadonu.

Produkcja, sprzedaż cz prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków – nadal pozostaną przestępstwem.

„Dzisiejsze zwycięstwo stanowi przełomową deklarację, że nadszedł czas, aby przestać kryminalizować ludzi za używanie narkotyków” – powiedziała Kassandra Frederique, dyrektor wykonawcza Drug Police Alliance.

Propozycję poparła partia demokratyczna Oregonu, a także niektóre stowarzyszenia pielęgniarek i lekarzy. Oregońska partia republikańska potępiła środek dekryminalizacji narkotyków jako radyklany, a niektórzy prokuratorzy nazwali go lekkomyślnym.

Wyborcy z New Jersey i Arizony zatwierdzili środki legalizujące marihuanę dla dorosłych powyżej 21 roku życia. We wtorek Południowa Dakota stała się pierwszym stanem, w którym wyborcy dali zielone światło zarówno rekreacyjnej, jak i medycznej marihuanie, poprzez dwie oddzielne inicjatywy w tych samych wyborach. Legalizacja rekreacyjnej marihuany została zatwierdzona przez wyborców w Montanie, a medyczna marihuana uzyskała aprobatę w Mississippi.

Dziesięć lat temu rekreacyjna marihuana była nielegalna we wszystkich 50 stanach. W 2012 została zatwierdzona w Kolorado i Waszyngtonie, powodując ruch, który objął już 11 stanów i Waszyngton, zmierzając do wtorkowych wyborów. Zwolennicy legalizacji marihuany mają nadzieję na kolejne zwycięstwa, zwłaszcza w konserwatywnych stanach, co ma wywrzeć presję na Kongres, aby zalegalizował marihuanę w całym kraju.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Retrospekcja

Wieczór. Wracam ze znajomymi z piwka. Przyjemna atmosfera.

Wracając ostatnio z kolegami z miasta przypadkiem spotkaliśmy znajomych. Dawno się nie widzieliśmy to pogadaliśmy i okazało się, że jeden z nich ma zioło. Kolega już dawno miał ochotę zapalić, więc zaczęli nabijać. Ja jakoś nie byłem chętny, no ale wstyd odmówić, wziąłem jednego bucha, potem jeszcze złapałem małego, ale to już sam popiół był. Posiedzieliśmy trochę, pogadaliśmy.

  • Kodeina

Subst: fosforan kodeiny w ilości 200 mg (na 100kg masy)  • S&s ; ciekawość w warunkach zmiennych ,

  • Dośw: z opiatami ? makowiec overdose;P

  • Inne
  • Przeżycie mistyczne

Las, środek nocy, podekscytowanie.

POCZĄTEK:
Zaopatrzyłem się w 6 gram filtrowanego C19H24N3O, oraz 15 tabletek po 30mg dekstrometorfanu na jedną tab, a dodatkowo kupiłem słuchawki i pobrałem muzykę satanistyczną by lepiej wkręcić halucynacje. Plan był prosty, około 20 przejdziemy się do lasu i tam mamy spędzić całą noc. Wraz z Moimi dwoma kompanami Krzysiem & Damianem (imiona zmienione) byliśmy zadowoleni. Krzyś miał przy Sobie dodatkowo dopalacze z kanna ab-pinaca, ustaliliśmy że Krzyś bierze dopalacze a my C19H24N3O (+ Ja dodatkowo te 15 tabletek).

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji - DXM

poziom doświadczenia użytkownika - DXM, MJ, efedryna i parę innych...


dawka, metoda zażycia - 450 mg -tussidex (doustnie:))


"set & setting" - Luz na twarzy :) / dom, pozny wieczor, starzy w drugim pokoju.