Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii "wchodzi w życie"

Po 30 dniach od ogłoszenia, że nowelizacja ustawy o przeciwdziałania narkomanii została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę możemy mówić o początku mocy obowiązującej uchwały. Dzięki nowej regulacji, w Polsce będzie można uprawiać konopie wykorzystywane do sporządzania surowców farmaceutycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Era Konopi | Inga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

100

Po 30 dniach od ogłoszenia, że nowelizacja ustawy o przeciwdziałania narkomanii została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę możemy mówić o początku mocy obowiązującej uchwały. Dzięki nowej regulacji, w Polsce będzie można uprawiać konopie wykorzystywane do sporządzania surowców farmaceutycznych.

Zgodnie z ustawą, w Polsce można uprawiać konopie inne niż włókniste i zbierać ziele lub żywicę konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Taką uprawę będą wkrótce prowadziły instytuty badawcze, nadzorowane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. Do uprawy i zbioru konopi konieczne jest zezwolenie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Przed wydaniem zezwolenia, GIF ma konsultować sie z komendą policji, właściwą dla miejsca danej uprawy i objętej wnioskiem w celu zweryfikowania jej zabezpieczenia przed dostępem dla osób nieuprawnionych.

Oprócz złożenia wniosku, w celu prowadzenia uprawy, instytut będzie zobowiązany zorganizować specjalną infrastrukturę, m.in. duży budynek o wymiarach określonych w warunkach uprawy, wyposażony w system oświetleniowy, wentylacyjny oraz system melioracyjny, suszarnię, monitoring, czy też miejsce do magazynowania towaru.

Ponadto, taka uprawa będzie objęta systemem sygnalizacji nieuprawnionego dostępu i nadzorem wideo. Dodatkowo rośliny mają być objęte technologią zdalnego (radiowego) nadzoru obiektów RFID (Radio-frequency identification).

Zgodnie z ustawą, od dzisiaj poziom psychoaktywnego THC w surowcu roślinnym to 0,3 proc., a nie tak jak wcześniej 0,2 proc.

Taka modyfikacja przepisów w znacznym stopniu ułatwiła producentom konopnym prowadzenie upraw, a co za tym idzie - powiększy się skala działalności. Chociaż tak naprawdę, podniesienie poziomu THC do 0,3 proc. determinuje przyjęta już przez Unię Europejską Wspólna Polityka Rolna, która ma wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

Zgodnie z ustawą, minimum co 3 lata, Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny będzie musiał przeprowadzić kontrolę w zakresie spełniania przez instytut obowiązków wynikających z ustawy. Za jakiekolwiek naruszenie przepisów dotyczących prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste grozi utrata uzyskanego wcześniej zezwolenia.

Nowelizacja jest sygnałem, który niewątpliwie wskazuje na pozytywny kierunek zmian. Jednak jej największym minusem jest to, że liczba podmiotów uprawnionych do uprawy konopi została ograniczona jedynie do instytutów badawczych. Taka decyzja jest zastanawiająca, ponieważ obecnie dostępna na rynku marihuana medyczna jest sprowadzana z zagranicy, w związku z czym często brakuje jej w hurtowniach i jest droga.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

set: nastawienie pozytywne Setting: zamknięty pokój, przez cały czas dobywająca się muzyka z komputera

Rzecz działa się prawie 2 lata temu, czytałam na jakiejś stronie, że trip trwa krótko, ok. 2 godziny, więc postanowiłam wziąć w dzień, gdy rodzice byli w domu. Wiedziałam, że w czasie 2 godzin nie odwiedzą mnie w pokoju .

Dopiero po tripie dowiedziałam sie, że ten ktoś musiał kłamać albo nigdy nie brał methoksetaminy, gdyż u mnie trip trwał ok. 7 godzin, co skończyło się przyłapaniem przez rodziców. No ale teraz nie o tym.

  • 2C-P
  • Tripraport

Urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Set & Setting - urodziny kumpla, jego dom a potem plenerek. Nastawienie jak najbardziej pozytywne.

Dawkowanie - ~12,5mg na twarz, roztwór alkoholowy.

Wiek i doświadczenie - niespełna 21 lat. Doświadczenie: alkohol, nikotyna, ketamina, metkatynon, dxm, mj, mieszanki "ziołowe", fentanyl, troszkę salvi, troszkę fety, 2c-e, 4-aco-dmt, eter, kodeina, gałka muszkatołowa bez skutku i LSA bez skutku.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość, dobry nastrój, lekki niepokój - w końcu to mój pierwszy raz z kwasem:) Miejscówka - mieszkanie kolegi.

Witam, opiszę mój błogi i uduchowiony trip po dietyloamidzie kwasu lizergowego, w skróceie LSD:)

Osoby biorące udział: ja, koleżanka D i koleżanka G, kolega P.

Miejsce: mieszkanie kolegi (pokój).

Czas trwania fazy: około 10 godzin.

Ja i dziewczyny wziełyśmy LSD, a kolega najadł się grzybów.

Godzina 22 - przybycie na miejsce i listki pod język. Kolega zaczyna przeżuwać grzybki.