Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii "wchodzi w życie"

Po 30 dniach od ogłoszenia, że nowelizacja ustawy o przeciwdziałania narkomanii została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę możemy mówić o początku mocy obowiązującej uchwały. Dzięki nowej regulacji, w Polsce będzie można uprawiać konopie wykorzystywane do sporządzania surowców farmaceutycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Era Konopi | Inga
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

89

Po 30 dniach od ogłoszenia, że nowelizacja ustawy o przeciwdziałania narkomanii została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę możemy mówić o początku mocy obowiązującej uchwały. Dzięki nowej regulacji, w Polsce będzie można uprawiać konopie wykorzystywane do sporządzania surowców farmaceutycznych.

Zgodnie z ustawą, w Polsce można uprawiać konopie inne niż włókniste i zbierać ziele lub żywicę konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania surowca farmaceutycznego. Taką uprawę będą wkrótce prowadziły instytuty badawcze, nadzorowane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. Do uprawy i zbioru konopi konieczne jest zezwolenie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Przed wydaniem zezwolenia, GIF ma konsultować sie z komendą policji, właściwą dla miejsca danej uprawy i objętej wnioskiem w celu zweryfikowania jej zabezpieczenia przed dostępem dla osób nieuprawnionych.

Oprócz złożenia wniosku, w celu prowadzenia uprawy, instytut będzie zobowiązany zorganizować specjalną infrastrukturę, m.in. duży budynek o wymiarach określonych w warunkach uprawy, wyposażony w system oświetleniowy, wentylacyjny oraz system melioracyjny, suszarnię, monitoring, czy też miejsce do magazynowania towaru.

Ponadto, taka uprawa będzie objęta systemem sygnalizacji nieuprawnionego dostępu i nadzorem wideo. Dodatkowo rośliny mają być objęte technologią zdalnego (radiowego) nadzoru obiektów RFID (Radio-frequency identification).

Zgodnie z ustawą, od dzisiaj poziom psychoaktywnego THC w surowcu roślinnym to 0,3 proc., a nie tak jak wcześniej 0,2 proc.

Taka modyfikacja przepisów w znacznym stopniu ułatwiła producentom konopnym prowadzenie upraw, a co za tym idzie - powiększy się skala działalności. Chociaż tak naprawdę, podniesienie poziomu THC do 0,3 proc. determinuje przyjęta już przez Unię Europejską Wspólna Polityka Rolna, która ma wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

Zgodnie z ustawą, minimum co 3 lata, Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny będzie musiał przeprowadzić kontrolę w zakresie spełniania przez instytut obowiązków wynikających z ustawy. Za jakiekolwiek naruszenie przepisów dotyczących prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste grozi utrata uzyskanego wcześniej zezwolenia.

Nowelizacja jest sygnałem, który niewątpliwie wskazuje na pozytywny kierunek zmian. Jednak jej największym minusem jest to, że liczba podmiotów uprawnionych do uprawy konopi została ograniczona jedynie do instytutów badawczych. Taka decyzja jest zastanawiająca, ponieważ obecnie dostępna na rynku marihuana medyczna jest sprowadzana z zagranicy, w związku z czym często brakuje jej w hurtowniach i jest droga.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

S&S: grudniowy wieczór 2009, uprzątnięty i czysty pokój; świeżo po lekturze „Pokarmu Bogów” Terence’a McKenna

Wiek i doświadczenie: 24 lata, mj, hasz, bzp, ziółka a’la dopalacze

Ilość: 1g suszonych psilocybe cubensis b+

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Sobotni wieczór. Pierwszy naprawdę ciepły w tym roku. Jestem 120km od domu, przyjechałem dzień wcześniej pomóc przyjacielowi w zakupie samochodu. Obydwoje jesteśmy nieco przygnębieni, bo ów samochód po dojechaniu pod dom zdążył się zepsuć. Wracamy od kolegi, mam zamiar zaraz zbierać się do siebie. W ciągu paru minut zapada spontaniczna decyzja, że zarzucamy kwas, który czekał na nas już od dawna i ciągle przekładaliśmy jego przyjęcie. Wcześniej z psychodelików mieliśmy doświadczenie z grzybkami, z resztą bardzo pozytywne doświadczenie. Zarzucamy z przyjacielem (R.) kartonik na pół.

  • LSD
  • Retrospekcja

Neutralny nastrój, sceptyczne nastawienie co do jakości kwasu. Samotna noc w domu.

To mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość. Do tego wszystko działo się jakiś czas temu.

 

Rano dostałem od znajomego 2 papierki, które podobno zawierały 200ug. Generalnie byłem sceptycznie nastawiony, wcześniej miałem kontakt z pewnym kwasem o mocy 120ug, ale niestety straciłem dojście. Ogólnie rzecz biorąc myślałem, że ten kwas, który miał 200ug, to jakiś słaby sort 30ug.

 

Początek

 

  • AM-2201
  • Tripraport

bez strachu palony AM, na kanapie w opuszczonym domku wśród wielkich padających za oknem wczesną wiosną płatków śniegu, szczerze nie oczekiwałem takiego haju, ponieważ paradoksalnie przy podobnej dawce, zażytej parę dni wcześniej, nie było takiego łomotu ;)

Ten dzień miał być taki, jak poprzednie marca 2011r. Wstając jak zwykle o 5.30 do szkoły, pierwszą myślą było, aby przed prysznicem odpalić niezwykły proszek, zwany AM-2201. Będąc już od rana na potężnym haju, przetrwałem 8 godzin męki w szkole, paląc co przerwę niebiański syntetyk. Po powrocie do siebie, zjedzeniu porządnego obiadu, wyruszyłem do opuszczonego domu, znajdującego się niedaleko mojej stancji. W drodze zostałem zaskoczony przez wielkie majestatycznie spadające na moje miasto płatki śniegu.

randomness