REKLAMA
Norweska młodzież kupuje narkotyki i dopalacze na YouTube

– Jest to duży problem. Ilość wysyłanych narkotyków nie jest duża, ale niepokojący jest łatwy dostęp do substancji odurzających. Teraz bardzo łatwo jest otrzymać narkotyki wprost do swojej skrzynki pocztowej, bez względu na to, w którym miejscu w kraju mieszkamy – mówi nadinspektor służby celnej Sveinung Skjørsæter.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Moja Norwegia
Klaudia Synak

Odsłony

1028

Coraz więcej Norwegów kupuje narkotyki przez Internet, na przykład na popularnym serwisie muzycznym YouTube. Celnicy, którzy przechwytują paczki, ostrzegają, że nowe substancje odurzające są niebezpieczne – do tej pory życie straciło 30 osób.

Tollvesenet (norweska służba celna) codziennie przechwytuje 12 paczek z narkotykami.

– Jest to duży problem. Ilość wysyłanych narkotyków nie jest duża, ale niepokojący jest łatwy dostęp do substancji odurzających. Teraz bardzo łatwo jest otrzymać narkotyki wprost do swojej skrzynki pocztowej, bez względu na to, w którym miejscu w kraju mieszkamy – mówi nadinspektor służby celnej Sveinung Skjørsæter. – Przejmujemy „tradycyjne” rodzaje narkotyków, które już od lat są dostępne na rynku, i duże ilości narkotyków syntetycznych, które pojawiły się jakieś 5 lat temu.

Skjørsæter podkreśla, że sprzedaż substancji psychoaktywnych jest coraz większa. Nie jest to jedynie trend w Norwegii, statystyki służb współpracujących z Tollvesenet z innych krajów europejskich również wskazują zwiększenie popularności tzw. dopalaczy.

– Te narkotyki, które przychodzą pocztą, są mocne i niebezpieczne, mogą przyczynić się do przedawkowania i spowodować śmierć – ostrzega nadinspektor.

Do tej pory 30 osób w Norwegii straciło życie po zażyciu dopalaczy czy narkotyków syntetycznych.
Na YouTube posłuchasz muzyki i … zamówisz narkotyki

Coraz więcej młodzieży przestaje „korzystać” z usług dilerów – zamawiają narkotyki w Internecie, które później są do nich dostarczone pocztą. Korzystają miedzy innymi z popularnego serwisu YouTube, gdzie znajdują linki do miejsc, w których kupią dopalacze.
Najwięcej kupców w Møre og Romsdal

Według danych celników najwięcej narkotyków przez Internet zamawiali w 2015 roku mieszkańcy Møre og Romsdal – 88 razy paczki z substancjami odurzającymi trafiały właśnie pod ten adres. Zaraz za nimi plasują się mieszkańcy Hordaland (68 zamówień ) i Sør-Trøndelag (63 zamówienia). Najmniej sprzedaży odbyło się w Hedmarku, tylko 8.

Najczęściej narkotyki kupują 39-latkowie i 22-latkowie.

Aż 20 proc. kupujących korzysta z fałszywego nazwiska, twierdzą celnicy.

– Wiele osób zamawia pod fałszywym nazwiskiem. Zakładają skrzynki pocztowe i liczą na to, że przesyłka do nich dojdzie – mówi Skjørsæter.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)

Komentarze

patrykkutkiewicz
Tez maja powod do zadowolenia zamiast pedofili i mordercow niegroznym obywatelpm subst.chemiczne i do tego legalne zwineli. Zrobcie rynek legalnych i maloszkodliwych uzywek zamiast alkoholu i fajek bedzie mniej nowotworow i degeneratow laweczkowo-bramowo-podsklepowych.
patrykkutkiewicz
I nie patrzcie na USA
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

S&S: Chawir, wolny dzień, własny pokój, 84 kg mnie, 600 mg deksa, łóżko i słuchawki.

Wiek: 27.

Doświadczenie: THC, Amfa, XTC, Mef, Grzybki, Kodeina, Ketony, Haszysz, DXM.

Na początku chciałem zaznaczyć, że to mój dziewiczy trip-raport i postanowiłem go napisać nie tylko z powodu tego, co doświadczyłem, ale chciałem przede wszystkim dołożyć własną cegiełkę do tej wspaniałej i często wykorzystywanej przeze mnie bazy danych wszelakich narkoprzeżyć.

  • Amfetamina


Tekst jest trochę długi. Ale moja faza była dla mnie tak długa

jak ten opis.
Jazda


  • Marihuana
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Cała akcja toczy się w moim mieszkaniu, kilkadziesiąt minut po godzinie 23. Pozytywne nastawienie, chęć przetestowania nowo nabytej substancji, aby oswoić się z jej efektami.

Witam!

Pare dni temu w moje posiadanie weszło 240mg substancji zwanej metoksetaminą, w skrócie MXE. Woreczek z substancją był ładnie opakowany w kartę charakterystyki. Od razu po przyjściu do domu wysypałem magiczną zawartość na biurko i podzieliłem(na oko) na 5 w miare równych części, dawkę startową zostawiłem troszke mniejszą(z racji mojej przesadnej ostrożności do nieznanych mi substancji). Kilka dni później(czyli wczoraj, tj. 23.12.2012) dane mi było przetestować MXE.

Godzina 23 z hakiem:

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiązania - chwila dla siebie.

Tak.. dziwnie to opisywać, coś na co brakuje słów. Dzień po znacznie mniej się pamięta, efekt pierwszy raz w zyciu powaliły, coś kompletnie niespodziewanego, innego, abstrakcyjnego. Postaram się podjąć wyzwania i skrobnąć co nie co, dzieląc się doświadczeniem. Lat 24, delikatne oderwane dwa drobne kawałeczki od zbitej trojki g. Wszystko w domowym zaciszu, posprzątane, brak obowiązków na głowie i spraw do nagłego rozwiazania - chwila dla siebie. Czas jest względny, nie będę go tutaj podawał, ale będzie się pojawiał dośc intuicyjnie, w słowach.