Niemiecka ustawa o legalizacji marihuany została oficjalnie podpisana.

Niemiecka ustawa legalizująca marihuanę została oficjalnie podpisana i wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek. Prezydent Bundesratu, Manuela Schwesig, zatwierdziła ustawę w środę, co jest ostatnim krokiem przed jej wejściem w życie. Zazwyczaj to Prezydent Federalny Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, podpisuje ustawy, ale ze względu na jego nieobecność (urlop), obowiązek ten został przekazany przewodniczącemu izby reprezentującej poszczególne landy.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

69

Niemiecka ustawa legalizująca marihuanę została oficjalnie podpisana i wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek. Prezydent Bundesratu, Manuela Schwesig, zatwierdziła ustawę w środę, co jest ostatnim krokiem przed jej wejściem w życie. Zazwyczaj to Prezydent Federalny Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, podpisuje ustawy, ale ze względu na jego nieobecność (urlop), obowiązek ten został przekazany przewodniczącemu izby reprezentującej poszczególne landy.

Decyzja ta została podjęta tydzień po tym, jak członkowie Bundesratu osiągnęli porozumienie z ministrem zdrowia Karlem Lauterbachem i innymi ministrami rządu, i zdecydowali nie kierować ustawy o legalizacji posiadania i uprawy marihuany do komisji mediacyjnej, co opóźniłoby jej wdrożenie o sześć miesięcy. Ustawa wejdzie w życie w planowanym terminie, czyli w poniedziałek.

NOWE PRAWO I JEGO SKUTKI

Od 1 kwietnia dorośli będą mogli posiadać do 25 gramów marihuany w miejscu publicznym i uprawiać do trzech roślin do użytku osobistego. Od 1 lipca dorośli będą mogli również dołączyć do „klubów konopnych”, gdzie będą mogli kupować do 25 gramów marihuany, z limitem 50 gramów na miesiąc. Dla członków poniżej 21 roku życia limit ten wynosi 30 gramów miesięcznie.

Kluby konopne nie mogą być zlokalizowane w pobliżu szkół czy placów zabaw, a każda jurysdykcja może mieć tylko jeden klub na każde 6000 mieszkańców. Kluby będą ograniczone do 500 członków i będą potrzebować licencji na klub konopny, która będzie ważna do siedmiu lat z możliwością przedłużenia.

WPŁYW LEGALIZACJI NA BEZPIECZEŃSTWO MŁODZIEŻY

W ramach nowo podpisanej ustawy, przewidziano oficjalną analizę wpływu legalizacji na bezpieczeństwo młodzieży, która musi zostać ukończona w ciągu 18 miesięcy od wejścia w życie ustawy.

Władze planują ostatecznie wprowadzić drugą ustawę uzupełniającą, która ustanowi pilotażowe programy sprzedaży komercyjnej w miastach na terenie kraju. Oczekuje się, że legislacja zostanie przedstawiona po jej przesłaniu do Komisji Europejskiej w celu przeglądu.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Dane : masa 62kg


stopień zaawansowania : nigdy wcześniej niczego nie brałem (alko

nie licze :)

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport
  • Tytoń

W porządku, co by tu dużo mówić.

Dzwonek do drzwi- tak zaczyna się dzisiejsza historia. Za drzwiami mój przyjaciel Kleofas (imię zmienione), z którym to niejedną lufę się wspólnie usmażyło. Zaparkował skuter nieopodal mego domu, wszedł po schodach na taras, nacisnął ten przycisk, czeka. Widzę przez szybkę niecny uśmiech. Otwieram i zapraszam go do środka. Udajemy się do mojego pokoju, w którym pożeramy czerwone tabletki. Popite sokiem z czerwonego grejpfruta. Przyjacielowi dostało się 420mg DXM, mnie- 540. Jego wagę szacujemy na 75 kg, moja to równe 90.

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Chciałbym wam opowiedziec o wczorajszym(12.04.19) tripie ponieważ był bardzo nietypowy. Wracając ze szkoły koło 14 postanowiłem w połowie drogi, nad rzeką, w ustronnym miejscu, zajarać towar od kolegi (Pana X). Nabiłem lufę. Nie solidnie bo też nie wiedziałem jak mnie klepnie. Zdjąłem wszystko na jednego bucha którego trzymałem przez kilkanaście sekund jeszcze w płucach. Lufke wyrzuciłem I zacząłem wracac do domu (byłem około 2km od domu). Wyjąłem chipsy i zacząłem je jeść. I w tej właśnie chwili wszystko jak nagły deszcz mnie klepło. Solidnie.

  • 2C-B
  • 3-CMC
  • Miks

Nastrój dobry, oczekiwałem ciężkiej loty, samotny wieczór

Godzina około 14:30 - na nowo założonego maila przychodzi mi kod odbioru paczki. Zajebiście, nie będę musiał zapierdalać spowrotem jak debil i marnować na to połowy dnia, więc z zajebistym humorem po lekcjach ogarniam jakąś border kicię i czując się zajebiście.Już nie jak zwykły ćpun z borderem, tylko prawdziwy artysta, gość co się zna i cool ziomek zmierzam z nią w moich designer jeans po moje designer drugs, próbując po drodze obliczyć łączną wartość mojego dopowego zadłużenia, co szło mi dość opornie bo chyba przesadzam ostatnio z dopami.

randomness