Ten faq jest zbiorem moich doświadczeń z dxm oraz informacji znalezionych w internecie.
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
Przestępcy znaleźli nowy sposób na przemyt narkotyków, wykorzystując do tego dane nieświadomych pasażerów samolotów. Proceder polegający na podmianie zawieszek bagażowych z nazwiskami klientów linii lotniczych ujawniły kanadyjskie media. O ustaleniach kanadyjskiej stacji CTV News pisze też amerykański serwis podróżniczy Travel + Leisure.
Mechanizm stosowany przez przestępców jest prosty. Zaangażowani są w niego przekupieni pracownicy obsługi naziemnej lotnisk i sortowni bagażu. To oni zdejmują oryginalne zawieszki bagażowe z walizek pasażerów po tym, jak ci przejdą odprawę i umieszczają je na walizkach, w których ukryte są narkotyki. W efekcie nielegalne bagaże zostają przypisane w systemie lotniskowym do nazwisk niczego nieświadomych pasażerów.
Następnie, jeśli walizki z narkotykami przejdą niezauważone przez kontrole lotniskowe, wspólnicy przestępców odbierają je na lotniskach docelowych. Wówczas rzeczywisty właściciel zawieszki nawet nie wie, że jego dane posłużyły do przemytu.
Problem pojawia się wtedy, gdy nielegalny towar zostanie wykryty przez służby. W takiej sytuacji konsekwencje grożą pasażerowi, którego nazwisko widnieje na zawieszce. „W najlepszym przypadku oznacza to zatrzymanie, a w najgorszym – pobyt w więzieniu w obcym kraju, w którym obowiązują surowe kary za przemyt narkotyków” – zauważa serwis Travel + Leisure.
Skala problemu jest poważna. Serwis Travel + Leisure, powołując się na dochodzenie kanadyjskich dziennikarzy, wskazuje, że w ciągu zaledwie roku w samej tylko Kanadzie wykryto co najmniej 17 przypadków nielegalnej wymiany zawieszek przy bagażach. Ofiarami byli pasażerowie wylatujący m.in. z lotniska Pearsona w Toronto.
Nielegalny proceder został do tej pory wykryty w przypadku lotów z Kanady m.in. na Dominikanę i Filipiny, a także do Francji, Niemiec, Maroka, Nowej Zelandii i Korei. W tej ostatniej, jak zauważa stacja CTV News, za przemyt narkotyków może grozić nawet kara śmierci.
Pasażerowie, którzy padli ofiarami nielegalnego procederu, byli zatrzymywani, aresztowani, a nawet więzieni. Chociaż ostatecznie wszyscy zostali oczyszczeni z zarzutów i uwolnieni, to kanadyjskie władze apelują na lotniskach o wzmożoną czujność.
Serwis Travel + Leisure oraz stacja CTV News radzą, jak ochronić się przed oszustami na lotnisku. Powołując się na zalecenia władz oraz rady dotychczas oszukanych podróżnych, zalecają:
Chęć przeżycia czegoś nowego, przyjazd przyjaciółki z nad morza, podekscytowanie, lekki strach. Otoczenie: Grupka bliskich przyjaciół dom, osiedle Wakacje, przyjechała do mnie przyjaciółka z nad morza z którą planowałem pierwszy raz spróbować lsd jak też mdma. Nadszedł oczekiwany przez nas wieczór.
Historia ta jest z przed paru miesięcy postanowiłem ją opisać gdyż było to bardzo niezwykłe przeżycie dla mnie jak też jestem teraz osobą bardziej doświadczoną.
Myślę że naprawdę warto jest przeczytać trip raport będzię on przestrogą jak też opisaniem czegoś naprawdę mistycznego.
Witam chciałbym opisać tutaj przebieg swojego 1 niezwykłego tripa który był nieplanowany aż tak, jak też jest to mój pierwszy trip raport.
nazwa substancji - Bromowodorek dxm (Tussidex)
poziom doświadczenia użytkownika - palenie,dxm,benzydamina,efedryna,amfetamina,gałka,piksy
dawka, metoda zażycia - no zapite 30 kapsuł czerwonych które dają 900mg
"set & setting" - pełen luzik,dom itak dalej ,lekkie podniecenie
efekty (duchowe jak i rekreacyjne), - wszystko co w 4 plateu:)
2008r. Różne S&S. Niezbyt właściwe i komfortowe warunki.
Teraz Ty pójdziesz w moje ślady. Zanim odejdę zostawię Ci niezbędne instrukcje przedstawione w tym raporcie, który raportem nie jest, jednakże wątpię, że przygotują Cię one - chociażby w minimalnym stopniu - na to co się wydarzy...
Obok traum były to najsilniejsze doświadczenia w całym moim życiu. Zostałam dosłownie zmiażdżona, zmielona i wypluta przez coś zupełnie różnego od klasycznej wersji rzeczywistości, nawet od rzeczywistości dość mocno zmienionej psychodelikami. Nie doznałam czegoś podobnego nigdy wcześniej, nic nie przygotowało mnie na przejście.