REKLAMA
Nie można przedawkować konopi medycznych. Fakt czy mit?

Ustawa legalizująca w Polsce marihuanę do celów medycznych weszła w życie w listopadzie 2017r. Konopie medyczne od stycznia tego roku dostępne są na polskim rynku - informuje Spectrum Therapeutics, podmiot, który zarejestrował i dystrybuuje konopie medyczne w Polsce.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Spectrum Therapeutics/ rynekaptek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

205

Ustawa legalizująca w Polsce marihuanę do celów medycznych weszła w życie w listopadzie
2017r. Konopie medyczne od stycznia tego roku dostępne są na polskim rynku - informuje Spectrum Therapeutics, podmiot, który zarejestrował i dystrybuuje konopie medyczne w Polsce.

Nie można przedawkować konopi medycznych. Fakt czy mit?
Nie stwierdzono negatywnych skutków przyjmowania konopi medycznych (fot. archiwum)

wydrukuj artykuł prześlij dalej komentarze

Ustawa legalizująca w Polsce marihuanę do celów medycznych weszła w życie w listopadzie
2017r. Konopie medyczne od stycznia tego roku dostępne są na polskim rynku - informuje Spectrum Therapeutics, podmiot, który zarejestrował i dystrybuuje konopie medyczne w Polsce.

Przedstawiciele spółki szacują, że w kraju znajduje się ok. 300 000 osób potrzebujących terapii konopiami medycznymi.

Firma przygotowała zestaw informacji dotyczących faktów i mitów dotyczących konopi medycznych:

FAKT I: Konopie skutecznie niwelują przewlekły ból u osób dorosłych oraz skutecznie redukują nudności i wymioty występujące w trakcie i po chemioterapii.

FAKT II: Nie stwierdzono negatywnych skutków przyjmowania konopi medycznych.

FAKT III: Nie można przedawkować konopi medycznych.

Indeks terapeutyczny to stosunek dawki leku powodującej objawy zatrucia do dawki skutecznej leczniczo. Dotyczy jednak kannabinoidów, więc jest bardzo poglądowy i nie można stwierdzić,
że to jest indeks konopi. Wynosi on 1000/1, gdy w przypadku opioidów jest to 70/1. W związku z tym, że konopie medyczne mają bardzo dobry indeks terapeutyczny, bardzo trudno jest doprowadzić
do przedawkowania.

FAKT IV: Konopie medyczne i rekreacyjne to nie ten sam produkt.

FAKT V: Nie ma skutecznych zamienników dla konopi medycznych.

FAKT VI: Konopie medyczne oddziałują na system endokannabinoidowy.

W zależności od tego, jakiego rodzaju konopi używamy, aktywacji ulegają różne receptory. W konopiach medycznych znajduje się ok. 500 substancji aktywnych, z czego 20% to kannabinoidy. Zawierają m.in. THC czy CBD.

MIT I: Marihuana medyczna nie ma właściwości zdrowotnych.

MIT II: Marihuana medyczna uzależnia.

MIT III: Marihuana medyczna w Polsce jest nielegalna, a konopie sprzedawane są jedynie na czarnym rynku.

Głównymi wskazaniami do stosowania konopi medycznych są: bóle chroniczne, łagodzenie objawów niepożądanych spowodowanych przez chemioterapię i radioterapię (pacjenci onkologiczni), stwardnienie rozsiane, padaczka. Ponadto konopie medyczne stosowane są jako wsparcie w procesie leczenia m.in. chorób tj.: Alzheimer, Parkinson, zespół Draveta (jeden z rodzajów padaczki), zespół stresu pourazowego, stany lękowe, zespół Tourette’a, wyniszczenie z powodu AIDS, choroba Leśniowskiego-Crohna.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • TramadolSpis tresci:  • 4-ACO-DMT
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Letni Słoneczny Dzień roku pańskiego 2011 :) Wycieczka po dwóch średnich miasteczkach. Dobry humor, u kolegi lekka niepewność.

Pewnego słonecznego dnia poszedłem do kolegi (K.). Po rozmowie doszedł do wniosku, że chce spróbować 4-AcO-DMT ze mną następnego dnia. Nazajutrz dwóch osobników uzbrojonych we fraktalne naboje zaaplikowało sobie po 30 mg substancji. Zaczęła wchodzić ok. 40 minut po zażyciu. Moment ten przypadł akurat, gdy byliśmy w parku. Czuliśmy się coraz dziwniej. Humor mi dopisywał, K. był zdezorientowany. Nie wiedział, co go jeszcze czeka :)

  • Dekstrometorfan

Set & setting: ja (wiek: 20) - pozytywne nastawienie pomimo przemoknięcia po deszczu; Towarzysz (17) - niepewność, ciekawość; namiot rozstawiony pod drzewami na granicy odludnego lasu i urokliwej polany, noc, towarzystwo A.L., dla mnie Dziewczyny, dla Towarzysza siostry.

  • Kodeina

humor jak zwykle, poranne lenistwo i nudy; dom, przed kompem

Wstałem, wrześniowy dzień. Słonecznie i ciepło. Budzę się, choć pospał bym jeszcze parę ładnych godzin, wstaję jednak, włączam TV. Oglądam powtórkę Pogromców Mitów jednocześnie jedząc przygotowany przez mamę śniadaniowy twaróg. Najedzony udaje się pod poranny prysznic. Wycieram się, ubieram i zastanawiam się co ze sobą zrobić.

randomness