Nastolatkowie z 0,7 kg amfetaminy

Ponad 70 dekagramów amfetaminy, wartej prawie 25 tys. zł, znaleźli policjanci u dwóch nastolatków z Siemianowic Śląskich.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2023
Wyjaśniamy, jak młodzi ludzie weszli w posiadanie tak dużej ilości narkotyku i jakie było jego przeznaczenie. Sprawdzamy też, czy jest to - jak przypuszczamy - czysta amfetamina, czy zawiera domieszki innych substancji - powiedział naczelnik sekcji kryminalnej siemianowickiej policji, kom. Robert Sokołów.

Gdy w sobotę policjanci wkroczyli do mieszkania nastolatków, jeden z nich wyrzucił woreczek z białym proszkiem przez okno. Okazało się, że zawiera on 71 dekagramów amfetaminy.

Taka ilość narkotyków oznacza ok. 700 tzw. dużych działek dilerskich, za które na narkotykowym rynku płaci się po 35 zł.

Podzielenie amfetaminy na małe porcje, dla początkujących narkomanów, oznaczałoby ponad 7 tys. działek. Właśnie takie porcje najczęściej dostarczane są przez dilerów do dyskotek i pubów.

Chłopcy pochodzą z tzw. trudnej rodziny, utrzymującej się z pomocy społecznej. Obaj biorą narkotyki. Gdy policjanci weszli do mieszkania, oprócz nastolatków był tam ich ojciec, który - jak powiedział funkcjonariuszom - o niczym nie wiedział. Starszy z braci trafił do policyjnej izby zatrzymań, młodszy do izby dziecka. 18-latek może trafić do więzienia, 16-latek najwyżej do zakładu wychowawczego.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Grzegorz (niezweryfikowany)
No tak, przecież narkotykami w Polsce moze tylko CBŚ handlować, biedni chłopcy nie wiedzieli, a CBŚ skądś te dragi musi brać...
djdx (niezweryfikowany)
u arabow dostaliby kare smierci <br>moze to i lepiej.... <br>przeciez to takie ch****e gówno <br>
scr (niezweryfikowany)
haha.<br>prawie 3/4 kilo w... woreczku! a może dilpaczek? lol<br><br>atsd... paranoja.<br>
mtx (niezweryfikowany)
u arabow dostaliby kare smierci <br>moze to i lepiej.... <br>przeciez to takie ch****e gówno <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Marihuana

Nastawienie dobre, przed paleniem tego czegoś siedzieliśmy w małym "barze" i piliśmy powoli piwko.

Być może ciężko będzie wam w to uwierzyć i pewnie, gdy widzicie  jako substancję wiodącą marihuanę, to z góry skazuje raport na dno, ale jednak wydarzyło się coś.. coś niezwykłego..

 

     Piątek, siedzimy w barze pijemy piwko po chwili wpada do nas pijany kolega (jak zwykle, taki odpowiednik Dekabrysty z książki "Mistycy i Narkomani") Jest nas czterech, to był zwykły spontan kolega wyciaga lufe i idziemy na przystanek przypalić. Marihuanę paliłem w życiu wiele razy, ale czegoś taiego jeszcze nigdy nie przeżyłem. Jedna lufa - wychodzi po 2 buchy na głowę.

 

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

Jak na szałwię przystało- sprzyjające pod każdym względem :)

Cześć wam. Chcę dołączyć do neuro grona pisarzy i pisarek, to podzielę się z wami swoją wspomnieniową zupą z przeszłości :) Raporty czytam od dłuższego czasu i tak na dobrą sprawę z założeniem konta i spisaniem własnego ociągałam się aż po dziś dzień. Mam nadzieję, że się spodoba :)

  • 2C-E
  • Mieszanki "ziołowe"

Kto: Osobnik męski gatunku homo-sapiens, 180cm w górę, 74kg wszerz, 20 na karku. Ładne parę lat ćpania za sobą i chęć spróbowania całej chemii i natury tegoż świata. ;)

Co: 30mg 2C-E + mix syntetyków w zielsku o smaku palonego kota zwany „Taifun”.

S&S: Spokojny dzień, dużo słońca i ciepło, topniejący wszędzie śnieg. Nastrój „nie mogę się doczekać aż to zjem! :D”. Lekka poranna zamułka po zbytnim upaleniu się ostatniej nocy.

  • Szałwia Wieszcza

substancja: ok 0.5g (cholernie suchych niestety) lisci Szalwi