Nastolatkowie z 0,7 kg amfetaminy

Ponad 70 dekagramów amfetaminy, wartej prawie 25 tys. zł, znaleźli policjanci u dwóch nastolatków z Siemianowic Śląskich.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

2023
Wyjaśniamy, jak młodzi ludzie weszli w posiadanie tak dużej ilości narkotyku i jakie było jego przeznaczenie. Sprawdzamy też, czy jest to - jak przypuszczamy - czysta amfetamina, czy zawiera domieszki innych substancji - powiedział naczelnik sekcji kryminalnej siemianowickiej policji, kom. Robert Sokołów.

Gdy w sobotę policjanci wkroczyli do mieszkania nastolatków, jeden z nich wyrzucił woreczek z białym proszkiem przez okno. Okazało się, że zawiera on 71 dekagramów amfetaminy.

Taka ilość narkotyków oznacza ok. 700 tzw. dużych działek dilerskich, za które na narkotykowym rynku płaci się po 35 zł.

Podzielenie amfetaminy na małe porcje, dla początkujących narkomanów, oznaczałoby ponad 7 tys. działek. Właśnie takie porcje najczęściej dostarczane są przez dilerów do dyskotek i pubów.

Chłopcy pochodzą z tzw. trudnej rodziny, utrzymującej się z pomocy społecznej. Obaj biorą narkotyki. Gdy policjanci weszli do mieszkania, oprócz nastolatków był tam ich ojciec, który - jak powiedział funkcjonariuszom - o niczym nie wiedział. Starszy z braci trafił do policyjnej izby zatrzymań, młodszy do izby dziecka. 18-latek może trafić do więzienia, 16-latek najwyżej do zakładu wychowawczego.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Grzegorz (niezweryfikowany)
No tak, przecież narkotykami w Polsce moze tylko CBŚ handlować, biedni chłopcy nie wiedzieli, a CBŚ skądś te dragi musi brać...
djdx (niezweryfikowany)
u arabow dostaliby kare smierci <br>moze to i lepiej.... <br>przeciez to takie ch****e gówno <br>
scr (niezweryfikowany)
haha.<br>prawie 3/4 kilo w... woreczku! a może dilpaczek? lol<br><br>atsd... paranoja.<br>
mtx (niezweryfikowany)
u arabow dostaliby kare smierci <br>moze to i lepiej.... <br>przeciez to takie ch****e gówno <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-FMP
  • Pierwszy raz

Dom rodzinny, restauracja, potem ponownie dom i ciepłe łóżko. Tylko laptop, ja i moje smakołyki. :)

T+0 (23:25) - Wsypuję do kawałka chusteczki około 200mg 4-FMA. Mam już wagę w oczach, więc wiem ile to i raczej nie przedobrzę. Zawijam w cukiereczka, ale z 'otwarciem' z jednej strony, dokręcam i górna część odczłonowuje się. Połykam bombkę i zapijam colą

  • 4-HO-MIPT
  • Pierwszy raz

set: stres, że działanie potrwa dłużej niż bym chciała, strach przed powrotem do domu "po", zaciekawienie, lekkie/średnie upojenie alkoholowe, jednoczesne zirytowanie i podekscytowanie settings: park w pobliżu domu, znajomy którego bardzo lubię, bardzo ciepła, letnia noc

Moja pierwsza tryptamina miała być zarzucana tydzień przed opisywaną podróżą, aczkolwiek wiele niefortunnych zdarzeń wpłynęło na to, iż trip przesunął się oraz zmienił zupełnie koncepcję - z większego grona i opuszczonego domku rano na park w czasie gorącej, sierpniowej nocy, w towarzystwie tylko jednego znajomego, którego bardzo lubię (na potrzeby raportu - C). Usłyszawszy, że tryptaminy są o wiele przyjemniejsze od "kwasu", ucieszyłam się, bo podróż po nbomach mogę uznać bardziej za zmaganie z własnym "ja" niż trip, z którego można wyciągnać jakieś wnioski.

  • Dekstrometorfan

S&S: zima, ponury wieczór jakoś koło 20, faza na przeżycie czegoś fajnegoo. Było to drugie zażycie dXm (po pierwszym tak średnio odczuwałem faze)

Dawka: 450mg (30 tabletek)

Wiek: 17

Exp: Alko, Nikotyna, MJ, DXM, N2O, pseudoefedryna

Godzina 20, sam w domu no to można zaczynać. Tabletki połykane oczywiście w odstępach czasowych.

21.05 poczucie lekkiego dyskomfortu, problemy z koordynacją ruchu, siadam na kompa, zaczynam coś robić żeby sie nie nudzić.

  • LSD-25

a.. nazwa substancji : koty


b.. poziom doswiadczenia uzytkownika : doswiadczony


c.. dawka, metoda zazycia : po 2 kartony


d.. "set & setting" : gotowy na nowe wyzwania


e.. efekty : specjalne ;)


f.. czy dane doswiadczenie zmienilo Cie w jakis sposob : jak kazde inne,

czyz nie ?


g.. jezeli to nie byl Twój pierwszy raz z danym srodkiem, czym róznil sie

od poprzednich : wszystkim