REKLAMA
Narkotyki i dopalacze wysłane pocztą. Celnicy przejęli przesyłkę

Zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt z Chin ponad 1,5 kg substancji psychotropowych oraz niemalże 1,6 kg dopalaczy. Wartość trzech zatrzymanych przesyłek pocztowych to prawie 140 tysięcy złotych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.gs24.pl
Katarzyna Sienkiewicz

Odsłony

517

Zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili przemyt z Chin ponad 1,5 kg substancji psychotropowych oraz niemalże 1,6 kg dopalaczy. Wartość trzech zatrzymanych przesyłek pocztowych to prawie 140 tysięcy złotych.

Próba przemytu miała miejsce w połowie października, jednak ze względu na dobro śledztwa dopiero teraz zdecydowano o ujawnieniu tego faktu. Adresatem przesyłek z Chin, nadanych w kilkudniowych odstępach, był dwudziestokilkuletni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Już wstępne oględziny towaru wzbudziły podejrzenia celników, iż towar może mieć inne przeznaczenie niż deklarowane i z naruszeniem prawa próbuje się go wprowadzić na obszar Polski.

Zwyczajowo stosowany opis na paczce "prezent" oraz deklarowana niska wartość przesyłki to często stosowany wybieg aby uśpić czujność funkcjonariuszy oraz uniknąć opłat celno-podatkowych. Dalsza kontrola załączonych dokumentów wskazała, iż w paczkach miały znajdować się suplementy diety w postaci naturalnego proszku proteinowego.

Analiza laboratoryjna pobranej próbki towaru potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy i w przypadku jednej przesyłki wskazała obecność związku chemicznego stanowiącego środek zastępczy zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Raportach Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie środków zastępczych nr Z/11/13/ŚZ z dnia 29 kwietnia 2013 r., czyli potocznie mówiąc dopalacza, który podlega przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Natomiast w przypadku dwóch pozostałych przesyłek analiza laboratoryjna wykazała substancję psychotropową alfa-PVP, wymienioną w załączniku nr 2 (Wykaz substancji psychotropowych) do ustawy z dnia 29 lipca 2005 o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu, a za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Pentedron

Różne.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

Pierwszą z opisywanych przeze mnie substancji będzie Pentedron, znany również jako 1-fenylo-2-metyloaminopentan-1-on / alfa-metyloamino-walerofenon.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, delikatny stres, ciekawość, zmęczenie po całym dniu, oczekiwania: chill

Mało tu ostatnio tych tajemniczych "pierwszych razów", które wszyscy ciągle wspominamy. Może zatem pora na mój?

Chciałbym w życiu spróbować wszystkiego, jestem ciekawym świata małym kujonkiem szykującym się na olimpiadę z chemii zatem i substancje psychoaktywne przykuły moją uwagę. Niesamowitym dla mnie jest, że można tak łatwo zmienić postrzeganie, percepcję, odkrywać nowe, zwiedzać nieznane... wrócmy może do meritum.

  • Szałwia Wieszcza

Jako substancji do wyzwalania stanow odpowiednich uzylem ekstraktu x5

z holenderskiego Smartlabu. Do dziobka fajki wodnej zalozylem tzw. screenek

zeby mi

salvia nie wpadala do wody. Odmierzylem analogowo ilosc dostateczna i

zaczalem przygotowywac sie do tripa.

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Dłuuugo wyczekiwany moment, euforia sama w sobie.

Cześć wszystkim,
nazywam się E. On nazywał się M. Nas dwóch, fanatycy wręcz "Fear & Loathing in Las Vegas". Chcący przeżyć taką historię, pragnący! Każdym zmysłem. "Kto szuka ten znajdzie". No i się znalazło. Najpierw strona, potem "specyfik", potem zrzutka, potem dostawa. A potem..? Zapraszam do lektury.

Czasy liceum, 18 lat? Nie pamiętam.. tak dawno temu. Małe miasteczko, 15 tys. mieszkańcy.
Pozwolę sobie na nietypowy wygląd tekstu i pisanie tak, jakbym to przeżywał teraz. Tak dobrze to pamiętam - nostalgia!