Narkopandemia w Polsce. CBŚP zlikwidowało w tym roku 17 przestępczych laboratoriów

Ponad tonę klefedronu o wartości detalicznej przeszło 41 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP w przestępczym laboratorium działającym w okolicach Leszna. Ze śledztwa wielkopolskich „pezetów” Prokuratury Krajowej wynika, że kontrolująca je grupa wypuszczała kolejne partie 4-CMC co kilka tygodni. Od początku roku funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali już 17 laboratoriów narkotyków syntetycznych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/ Rafał Pasztelański
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

108

Ponad tonę klefedronu o wartości detalicznej przeszło 41 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP w przestępczym laboratorium działającym w okolicach Leszna. Ze śledztwa wielkopolskich „pezetów” Prokuratury Krajowej wynika, że kontrolująca je grupa wypuszczała kolejne partie 4-CMC co kilka tygodni. Od początku roku funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali już 17 laboratoriów narkotyków syntetycznych.

To może być rekordowy rok dla Centralnego Biura Śledczego Policji, jeśli chodzi o zwalczanie produkcji narkotyków syntetycznych. Choć „polskie FBI” nie podsumowało jeszcze oficjalnie dokonań za ubiegły rok, to nieoficjalnie wiadomo, że ponownie zlikwidowano więcej przestępczych laboratoriów. W 2021 r. przejęto 40 takich manufaktur. W 2022 r. liczba ta ma być wyższa nawet o 10.

Tymczasem od początku bieżącego roku zlikwidowano już 17 takich przybytków. Nie wiadomo, czy w liczbie tej są też trzy laboratoria, który „cebesie” namierzyli poza granicami Polski. Bez względu na to wynik jest porażający.

– Pamiętajmy, że wzrost liczby zlikwidowanych laboratoriów oznacza zarówno naszą lepszą skuteczność, jak i dowód na ciągle rosnący popyt na narkotyki syntetyczne. Zwłaszcza te określane przed laty jako dopalacze m.in. mefedron czy klefedron– wyjaśnia tvp.info oficer CBŚP zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Tona narkotyków

Największym tegorocznym ujawnionym sukcesem CBŚP jest odkrycie w tym roku laboratorium działającego w okolicach Leszna. Namierzyli je funkcjonariusze łódzkich „cebesiów” przy współpracy Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Z ich informacji wynikało, że jedna z grup narkotykowych produkuje hurtowe ilości towaru w Wielkopolsce.

– Z ustaleń śledczych wynikało, że produkcja może odbywać się cyklicznie co kilka tygodni. Mając takie informacje policjanci CBŚP zlokalizowali laboratorium i wkroczyli do niego, zatrzymując podejrzane osoby na gorącym uczynku. Podczas akcji zabezpieczono m.in. częściowo skrystalizowaną substancję o masie co najmniej 1036 kg, która była finalnym produktem procesu chemicznego. Badania wykazały, że jest to 4-CMC czyli klefedron, którego szacunkowa wartość wynosi około 41 mln zł – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Prokurator wielkopolskich „pezetów” przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Syntetyczne katynony, do których zaliczają się mefedron i klefedron oraz tzw. analogi tych substancji, należą do najpopularniejszych narkotyków w Polsce. Działają pobudzająco i euforycznie; można je kupić zarówno w licznych sklepach internetowych jak i za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych. Są silnie uzależniające i bardzo niebezpieczne.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

nic

  • 2C-P

  • Inne
  • Inne
  • Retrospekcja

Zawsze przygotowany psychicznie z kotwicami jak podczas lucid dreaming :)

Na wstępie zaznaczę, że nie będzie to opis tripa, a raczej próba rozłożenia na części składowe tego, co działo się podczas moich kilku przygód z al-ladem i wnioski nt. obiektywnego działania substancji (tj. bez prywaty). Miałem już wcześniej doświadczenie z tego typu substancjami, mianowicie 1p-lsd, które moim zdaniem nie umywa się do alladyna. Przynajmniej w moim przypadku, bo kończyło się na tym, że miałem dość drastycznych wahań nastroju i zawsze kończyłem tę przekombinowaną gonitwę myśli z pomocą klonazolamu.

  • Dekstrometorfan

S&S : Wolne mieszkanie, przez większą część tripa własny pokój. Aktualnie nieco skacowany po imprezie, nastawienie pozytywne, głównym celem było oderwanie się od codzienności na kilka godzin.

Substancja: Dekstrometorfan 450mg + 300mg,

Wiek: 17 lat Waga: 80 kg

Doświadczenie: THC, Alkohol, Muchomor Czerwony, Gałka muszkatołowa ( bez efektu)

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

W sumie była to dosyć spontaniczna akcja, ale nastawienie miałem jak zawsze pozytywne. Miejsce przyjmowania to dom na wsi w pięknej okolicy na małej domówce ze znajomymi. Nie bałem się niczego, chciałem przeżyć coś niesamowitego.

Wprowadzenie