Nalokson bez recepty w USA

Ma to ułatwić dostęp do jedynego leku, znajdującego zastosowanie w zatruciu opioidami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Farmacja.pl

Odsłony

889

Sieć Walgreens ogłosiła właśnie, że zamierza sprzedawać w swoich aptekach w Luizjanie nalokson bez recepty. W sumie to już 24 stan, w którym podjęto taką decyzję. Ma to ułatwić dostęp do jedynego leku, znajdującego zastosowanie w zatruciu opioidami.

W ramach narodowego planu walki z uzależnieniem od narkotyków, Walgreens zdecydował się na sprzedaż naloksonu - uznawanego za ratującą życie odtrutkę na opioidy - bez recepty we wszystkich swoich aptekach na terenie Luizjany. W sumie to 150 placówek. Lekarstwo będzie mogło być stosowane w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania heroiny i innych leków opioidowych. Nalokson będzie dostępny w formie zastrzyków i aerozolu do nosa.

Walgreens w lutym ogłosił plan udostępniania bez recepty naloksonu w 35 stanach, zgonie z przepisami obowiązującymi w każdym z nich. W tej chwili lek dostępny jest już w 24 stanach - a więc w 4300 aptekah Walgreens. Docelowo program ma objąć blisko 7000 ze wszystkich 8200 aptek Walgreens.

W USA problem przedawkowania opioidów jest jednym z istotniejszych w przestrzeni zdrowia publicznego. W wyniku zatruć opioidami umiera codziennie więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych.

Walgreens sprzedaje bez recepty nalokson również w stanach Alabama, Colorado, Idaho, Illinois, Indiana, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Wisconsin.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Benzydamina
 • Pierwszy raz

Ciekawość spróbowania nowej substancji, bez przejmowania się problemami, dobry kontakt z kumplem

Lek zakupiłem internetowo ;D W mieszkaniu byłem z dobrym kolegą. Obiad zjadłem ok. 14:00 i zaraz po tym zabrałem się do ekstrakcji 3 saszetek(najpierw wsypać, potem zalać zimną wodą, delikatnie przemieszać, przelać przez chusteczkę). Następnie suszyłem na kaloryferze.

 

T+0  18:00- Zeskrobałem co zostało i wrzuciłem do resztki soku pomarańczowego, chusteczke też dodatkowo opłukałem. 3-4 łyki paskudztwa i nie ma. Czekałem na efekty słuchając muzyki. 

 • 2C-P
 • Pozytywne przeżycie

Idealne. Działka nad dużym zbiornikiem wodnym, ciepły słoneczny dzień i atmosfera wyczekiwania - spotkanie było zaplanowane już cholernie dawno temu. To, że nie wszyscy dobrze się znaliśmy zupełnie mi nie przeszkadzało.

Wstęp

 • Dekstrometorfan
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA
 • Przeżycie mistyczne

Codzienna depresja

Kilka słów wstępu

 Jakiś czas temu dodałem raport opisujący moje delirium i podróże kosmiczne pod wpływem DXM. Raport niesamowity i niewiarygodny  - jestem przekonany, że wielu czytających uważa, iż po prostu sobie to wszystko zmyśliłem. Również tym razem zabiorę Was na chore ścieżki mojego skrzywionego umysłu i mam nadzieję, że spodoba się Wam ta podróż.

 • Amfetamina

Czas jakiś temu byłam uzależniona od fety. Od pierwszego razu jechałam na tym ze trzy lata i to niemal codziennie. Po jakimś

czasie dopadły mnie porządne doły, zaczęłam pisać

dziwne "wiersze" i odcinać się od ludzi. W końcu udało mi się

przestać brać. Ale to nie był koniec. Po kilku miesiącach się

dopiero zaczęło. Najpierw bałam się ludzi. Unikałam wychodzenia

z domu. Potem chodziłam jak w transie, nie byłam w stanie

normalnie myśleć. Byłam przekonana, że ludzie słyszą moje myśli.