REKLAMA
Nalokson bez recepty w USA

Ma to ułatwić dostęp do jedynego leku, znajdującego zastosowanie w zatruciu opioidami.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Farmacja.pl

Odsłony

757

Sieć Walgreens ogłosiła właśnie, że zamierza sprzedawać w swoich aptekach w Luizjanie nalokson bez recepty. W sumie to już 24 stan, w którym podjęto taką decyzję. Ma to ułatwić dostęp do jedynego leku, znajdującego zastosowanie w zatruciu opioidami.

W ramach narodowego planu walki z uzależnieniem od narkotyków, Walgreens zdecydował się na sprzedaż naloksonu - uznawanego za ratującą życie odtrutkę na opioidy - bez recepty we wszystkich swoich aptekach na terenie Luizjany. W sumie to 150 placówek. Lekarstwo będzie mogło być stosowane w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania heroiny i innych leków opioidowych. Nalokson będzie dostępny w formie zastrzyków i aerozolu do nosa.

Walgreens w lutym ogłosił plan udostępniania bez recepty naloksonu w 35 stanach, zgonie z przepisami obowiązującymi w każdym z nich. W tej chwili lek dostępny jest już w 24 stanach - a więc w 4300 aptekah Walgreens. Docelowo program ma objąć blisko 7000 ze wszystkich 8200 aptek Walgreens.

W USA problem przedawkowania opioidów jest jednym z istotniejszych w przestrzeni zdrowia publicznego. W wyniku zatruć opioidami umiera codziennie więcej osób niż ginie w wypadkach samochodowych.

Walgreens sprzedaje bez recepty nalokson również w stanach Alabama, Colorado, Idaho, Illinois, Indiana, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Wisconsin.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)