Największa w dziejach operacja przeciw handlowi marihuaną? Przejęli konopie za 130 milionów

Brytyjska policja poinformowała w czwartek, że w czasie trwającej miesiąc operacji przeciw zorganizowanym grupom przestępczym przejęła konopie indyjskie o wartości sięgającej 130 mln funtów oraz aresztowała prawie tysiąc osób. Jak dodała, była to największa taka operacja w historii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.portalspozywczy.pl / PAP
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

41

Brytyjska policja poinformowała w czwartek, że w czasie trwającej miesiąc operacji przeciw zorganizowanym grupom przestępczym przejęła konopie indyjskie o wartości sięgającej 130 mln funtów oraz aresztowała prawie tysiąc osób. Jak dodała, była to największa taka operacja w historii.

W prowadzonej przez cały czerwiec operacji brało udział 11 tys. funkcjonariuszy w Anglii i Walii, a także pracownicy Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) i wydziału MSW zajmującego się przestępstwami imigracyjnymi. Przejęli oni ponad 180 tys. krzaków konopi indyjskich o wartości sięgającej 130 mln funtów, 20 kg kokainy o rynkowej wartości miliona funtów, 20 sztuk broni palnej oraz 636 tys. funtów w gotówce.

Aresztowanych, głównie pod zarzutem uprawy konopi indyjskich, prania brudnych pieniędzy oraz przestępstw związanych z posiadaniem broni, zostało łącznie 967 osób, z czego ponad 450 już postawiono zarzuty.

Jak oświadczył Steve Jupp z Krajowej Rady Szefów Policji (NPCC), choć przestępstwa związane z marihuaną są często postrzegane jako niższego kalibru niż te dotyczące innych narkotyków, duże uprawy konopi indyjskich są ważnym źródłem dochodów dla zorganizowanych grup przestępczych, a uzyskane w ten sposób pieniądze służą później do innej działalności przestępczej, w tym handlu twardymi narkotykami i współczesnego niewolnictwa.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

O tabletkach tussipect dowiedzialem się przypadkiem podczas wakacji - znajomy powiedział, że jak się połknie 4 te tabletki i popije 2 kawami to działa jak speed. Speeda używalem tylko 2 razy w życiu w odstępach rocznych bo jakoś nie mam pociągu do wszelkiego rodzaju białych proszków. No więc ktoregoś tam dnia gdy byłem sam w domu postanowiłem to wypróbować. Kupiłem tussi (3.30 PLN), połknąłem 4 i popiłem dwoma kawami po 2 kopiate łyżeczki rozpuszczalnej każda.

  • Alprazolam
  • DOC
  • Pozytywne przeżycie

Mieliśmy nie brać, ale bierzemy! (Ja i P.) Miły wieczorek przy piwku. Oglądaliśmy Britain's Got Talent, który wprowadził nas w bardzo wesoły klimat. Przeprosiliśmy się za wszystkie podłe sprawy ;) Poprosiliśmy Wielki Umysł o wyrozumiałość :D

Informacja: To nie jest trip t.rydzyka, jestem jedynye osobą, zamieszczającą trip kumpla, który nie ma tu konta. Mój własny trip, mam nadzieję, wkrótce. Wstępnie umieszczone w kategorii LSD, po researchu okazuje się, że to DOC

Wrzuciliśmy 1 mg Xanaxu (Alprazolam) Slow Release. Nastrój: Bardzo miły, zrelaksowany. Lekkie podniecenie. Siedzimy w pokoju, całe piętro jest nasze, nikogo oprócz nas nie ma. Oglądamy Donnie Darko i czekamy na... boom :)

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ławka, dom. Halucynacje, schizy, piękny świat, wyluzowanie, brak zmęczenia.

Godzina ok. 14.50

Odebrałem 4 gramy przetworzonej substancji od znajomego,
wziąłem dodatkowo na wszelki wypadek ze sobą dwóch dodatkowych przyjaciół i zabrałem się do eksperymentowania. (Nazwijmy ich D i M) Usiedliśmy na ławce za blokowiskami, głównie tam gdzie ludzie nie chodzą. Otworzyłem zawiniętą w folię substancje, a następnie przystąpiłem do wysypania wszystkiego na kartkę.

Godzina ok. 15.10

  • Benzydamina

Dawka: 3 saszetki do podzielenia miedzy mnie a E.Miejsce: miasto nad naszym morzem- typowo

turystyczne (niemalo ludu na ulicach), cieply, letni, wakacyjny

dzionek :).O nas: dwie postrzelone osiemnastki, kochamy

facetów, imprezy a przede wszystkim wakacje (kiedy mamy szanse razem

gdzies wyjechac- niestety nie mieszkamy zbyt blisko siebie)


randomness