Mleko matek konsumujących marihuanę bezpieczne dla wcześniaków!

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

kombinatkonopny.pl
Bartek Święcicki
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

36

Temat matek konsumujących marihuanę w trakcie ciąży od zawsze budził kontrowersje. Głosy o tym, że 9-delta-tetrahydrokannabinol może zaszkodzić dziecku, cały czas są bardzo popularne. W opozycji są zwolennicy teorii mówiącej o tym, że THC jest całkowicie neutralne dla rozwoju dziecka. Jak jest naprawdę?

Na to pytanie częściowo postanowili odpowiedzieć naukowcy, którzy w latach w 2014-2020 przebadali 763 przypadki wcześniaków. Okazało się, że 17% matek dzieci konsumowało w trakcie ciąży THC – wyniki wykazały obecność tego kannabinoidu w ich organizmach także w trakcie porodu. Dzieci były wystawione na działanie THC nie tylko w łonie matki, ale także po narodzinach, gdyż w mleku tych kobiet również stwierdzono obecność tetrahydrokannabinolu.

Ogólny wniosek płynący z przeprowadzonych badań jest następujący: obecność THC nie wpłynęła negatywnie na stan zdrowia wcześniaków. Naukowcy dodają jednak, że do tych informacji wciąż trzeba podchodzić z rezerwą, gdyż badano wyłącznie krótkoterminowe skutki ekspozycji na THC. Ta informacja może posłużyć jako kolejny argument w dyskusjach z osobami nieprzychylnymi marihuanie i przybliżyć nas do jej legalizacji.

„Przykro nam, ale nie chcemy mleka z THC”

Mleko matki stanowi bardzo ważny element w procesie dochodzenia wcześniaków do pełnego zdrowia – jest ono w stanie wyleczyć problemy jelitowe oraz zmniejsza ryzyko infekcji. Niestety, pomimo obiecujących wyników badania, zdecydowana większość placówek medycznych wciąż bardzo sceptycznie podchodzi do tematu karmienia mlekiem, w którym THC może być aktywnym składnikiem.

Natalie L. Davis jedna z badaczek stwierdziła: „Dostarczanie wcześniakom mleka od kobiet, które wcześniej konsumowały produkty z THC jest kontrowersyjne, ponieważ długoterminowe skutki tej ekspozycji są nieznane. Z tego powodu nadal zdecydowanie zalecamy, aby kobiety unikały używania konopi indyjskich w ciąży i podczas karmienia piersią swoich dzieci. Nasze badanie dostarczyło jednak pewnych dobrych wiadomości, jeśli chodzi o krótkoterminowe efekty zdrowotne. Zdecydowanie potrzebne są dalsze badania w tym temacie”.

Jak można przeczytać wyżej, lekarze wciąż mocno sceptycznie podchodzą do tematu ciężarnych korzystających z THC, jednak wypowiedź Natalie L. Davis o konieczności prowadzenia dalszych badań na ten temat, tym razem długoterminowych, zdecydowanie napawa optymizmem.

Większość prac naukowych poruszających temat kobiet konsumujących konopie w okresie ciąży powstała jeszcze w latach ’80 ubiegłego wieku. Dodatkowo duża część tych publikacji opiera się o mało dokładne dane, które często są po prostu spisanymi subiektywnymi odczuciami pacjenta, a próby nie są reprezentatywne. Jakby tego było mało – same relacje badanych często są ze sobą sprzeczne. Nie mamy więc wystarczającej wiedzy, brakuje także aktualnych materiałów badawczych, które nadawałyby się do analizy.

Pozostaje trzymać rękę na pulsie i obserwować pojawiające się publikacje, ale coś nam się wydaje, że minie jeszcze sporo czasu zanim dostaniemy kompleksowe i rzetelne informacje, które ostatecznie potwierdzą lub zaprzeczą szkodliwości używania marihuany przez ciężarne kobiety.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Uzależnienie

Chciałabym bardziej pomówić o skutkach uzależnienia i ostrzec w jakiś sposób wszystkich którzy w to brną, jak również opowiedzieć moją historię. Ogólny opis fazy opiszę na dole. Miewałam różne dołki w życiu, i tak jakoś wyszło że padło na to że używki pomagają mi najlepiej, miałam wtedy ledwie co skończone 13lat gdy weszłam w ten świat. 

  • Bad trip
  • LSD-25

Totalny spontan przed zarzuceniem, rozluźniony alkoholem i skrętami.

W lecie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej odwiedziłem swoje ulubione miasto. 
Akurat odbywał sie mecz Holendrów z Hiszpanami, wraz z moim kuplem poszliśmy do knajpy do jego znajomych wspólnie obejrzeć mecz. A że na boisku działo się sporo, wlałem w siebie pare litrów piwska.
Po meczu jednak było nam mało więc udaliśmy się zapalić jointa i coś jezscze wypić do mieszkania jednego ze znajomych.
Na miejscu poznałem kilku ludzi, zaczęliśmy dalej pić, palić i od słowa okazało się, że jeden z nich posiada kwasy.

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

3 miesiące temu wziąłem udział, poza granicami Polski, w ceremonialnym przyjęciu świętego wywaru - Ayahuaski. Przygotowania do tego wydarzenia powziąłem jednak już na długi czas przed i jest to element, moim zdaniem, nie do pominięcia w trip reporcie. Jak się potem okazało wszystko to miało mieć znaczenie podczas owego pamiętnego wieczora. Zacząłem przede wszystkim od diety, a zwłaszcza od odstawienia produktów mięsnych już 2 tygodnie przed (to zostało mi do dzisiaj i już się nie zmieni ;).

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Chęć przeżycia czegoś nieznanego, odnalezienia odpowiedzi... Grupka wspólokatorów, przyjaciół chęć dania szansy LSD aby pokazało mi to co potrafi.

 (Ta część wypowiedzi jest kierowana do osób które przeczytały poprzedni mój tripraport. Jeśli nie jesteś zainteresowany czytaj od dawki. polecam przeczytać jeśli ktoś byłby zainteresowany śledzeniem moich

przeżyć gdyż jest to jedna wielka historia którą ciągle piszę w swym życiu)

 Witam poprzednio opisywałem swój pierwszy raz z połączeniem Marihuanny z mdma i lsd. Miałem wywód na temat tego że LSD nie działało. Jeśli chodzi o LSD myślałem że to nie zadziała  nigdy niespodziewałem się że może działać aż tak a to dopiero początek moich przygód. Zapraszam do lektury.

randomness