REKLAMA
Ministerstwo dementuje: kokaina nie leczy koronawirusa

Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Obawiający się zakażenia nim ludzie, potrafią uwierzyć w najbardziej niezwykłe i fałszywe informacją. Taką jak ta, że kokaina leczy koronawirusa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt24
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

218

Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Obawiający się zakażenia nim ludzie, potrafią uwierzyć w najbardziej niezwykłe i fałszywe informacją. Taką jak ta, że kokaina leczy koronawirusa.

Francuskie ministerstwo zdementowało w internecie tę rewelację przypominając, że zażywanie kokainy jest szkodliwe.

- Nie, kokaina NIE chroni przed # COVID19. Jest to uzależniający środek, który powoduje poważne działania niepożądane i jest szkodliwy dla zdrowia ludzi - poinformowało w mediach społecznościowych francuskie ministerstwo zdrowia i solidarności.

Ta zaskakująca informacja, była odpowiedzią na fałszywe informacje mówiące o tym, że kokaina leczy koronawirusa. Informacja o rzekomych właściwościach antywirusowych kokainy rozprzestrzeniała się w mediach społecznościowych, będąc udostępnianą dalej przez internautów. Część z nich szczerze wierzyła, że odnotowano przypadek mężczyzny, który wyleczył się z koronawirusa zażywając narkotyk.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Pablo (niezweryfikowany)
Proszę o wskazanie badań które dementują powyższe twierdzenie
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

WAGA: 68 kg

DOŚWIADCZENIE: DXM, Marihuana, Alkohol

DATA PRZYJĘCIA: 31.06.2009

SET & SETTINGS

Impreza u mnie w mieszkaniu, 6 osób razem ze mną. Start około godziny 19. Planowałem wziąć tego dnia 10 tabletek max, kolega proponował mi żebym wziął je wszystkie naraz, ale zbyt się balem żeby to zrobić, ale w końcu łącznie wziąłem 22 z przerwami

ZAŻYTE SUBSTANCJE: 22 tabletki Acodinu (330mg DXM)

  • Pseudoefedryna

Nazwa substancji: chlorowodorek pseudoefedryny

Postać: tabletki Sudafed (bez recepty, cena 10 zł); każda tabletka zawiera 60 mg leku. Sudafed jest przeznaczony do objawowego leczenia kataru.

  • Grzyby halucynogenne

Wszystko zaczęło się bardzo prosto; kolega - sąsiad, który wprowadził mnie w trawę, zapytał tym razem czy próbowałem kiedykolwiek grzybów. Moją pierwszą reakcją było pewne zaniepokojenie, spowodowane tym, że wiele nasłuchałem się głupot na temat grzybów (że złe, trujące itp.).

randomness